به نظر می‌رسد ویرجین گلکتیک با مشکلات بیشتری برای پروازهای فضایی خود دست و پنجه نرم می‌کند. رویترز گزارش می‌دهد که این شرکت گردشگری فضایی اولین پرواز تجاری تحقیقاتی خود یعنی «یونیتی ۲۳» را حداقل تا اواسط اکتبر (اواخر مهر ماه) به تعویق انداخته است.
آنطور که ویرجین گلکتیک گفته، این ماموریت در ابتدا قرار بود اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر انجام شود، اما اکنون یکی از تامین‌کنندگان در مورد «نقص احتمالی» در سیستم فعال‌سازی کنترل پرواز هشدار داده است.
هنوز نمی‌دانیم که این نقص در فضاپیماهای ویرجین گلکتیک وجود دارد یا اینکه این فضاپیماها باید تعمیر شوند. این کمپانی اعلام کرده تنها به دلیل «احتیاط بیشتر» ماموریت خود را به تعویق انداخته است. در ماموریت یونیتی ۲۳، محموله‌های تحقیقاتی و سه عضو نیروی هوایی ایتالیا روانه فضا می‌شوند تا تاثیرات انتقال از گرانش منظم زمین به ریزگرانش را روی انسان و محیط مطالعه کنند.
ویرجین گلکتیک در ادامه گفته این ماموریت به تحقیقات اداره هوانوردی فدرال (FAA) در مورد انحراف از مسیر پرواز ارتباطی ندارد. همچنین زمان ادامه پیدا کردن پرواز به این امر بستگی دارد که FAA پس از پایان تحقیقات، ممنوعیت موقت پروازهای ویرجین گلکتیک را لغو کند.
به تعویق انداختن زمان انجام ماموریت و احتیاط بیشتر از سوی ویرجین گلکتیک چندان جای تعجب ندارد. شرکت فضایی همچنان با عواقب سقوط سال ۲۰۱۴ روبرو است و اکنون بیش از هر زمان دیگری تحت فشار قرار دارد، زیرا در ماموریت آینده خود قرار است از افراد واقعی برای تحقیقات و سفر فضایی استفاده کند. با این وجود، ویرجین گلکتیک در اولین سفر فضایی خود «ریچارد برانسون»، بنیانگذار این کمپانی را با موفقیت به فضا ارسال کرده بود.
تاخیرهایی از این قبیل ممکن است شرکت ویرجین گلکتیک را ناامید کنند، زیرا آن‌ها برای تبدیل شدن به یک تجارت سودآور تلاش می‌کنند. با این حال اگر بتوانند اعتماد مشتریان خود را کسب کنند، احتمالا تاخیر ماموریت آن‌ها ارزشش را داشته باشد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *