شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در افزایش محبوبیت عکس‌های سلفی داشته‌اند و حالا انواع و اقسام گوشی‌های هوشمند از دوربین‌های سلفی قدرتمندی بهره می‌برند. با توجه به افزایش امکانات، دیگر بهانه‌ای برای گرفتن عکس‌های سلفی نه‌چندان جالب وجود ندارد و در ادامه به ۶ ترفند ساده برای ثبت سلفی‌های بهتر و جذاب‌تر می‌پردازیم.
نور طبیعی هم کاملا رایگان است و هم چشم‌نواز. حتی با استفاده از نور شدید خورشید هم می‌توانید طیف وسیعی از جلوه‌ها را ایجاد کنید. گوشی‌های هوشمند از سنسورهای دوربین بسیار کوچکی استفاده می‌کنند. به همین خاطر هرچقدر نور بیشتری را راهی این سنسورها کنید، عکس‌های بهتری ثبت می‌شود.
عکس‌های سلفی
بسیاری از عکاسان برای ثبت عکس‌های پرتره‌ی جذاب روشن از پنجره‌ها استفاده می‌کنند. پنجره‌ای را انتخاب کنید که نور مستقیم خورشید از آن رد نمی‌شود زیرا با چنین انتخابی برای تصویر سلفی قادر به بهره‌گیری از نور پراکنده خواهید بود که در نهایت منجر به ثبت عکس بهتری می‌شود. در روزهای ابری به بهترین نور طبیعی دسترسی دارید زیرا ابرها مانند پخش‌کننده‌های بزرگ نور خورشید عمل می‌کنند.
گرفتن عکس‌های سلفی جذاب در محیط بیرونی زیر نور خورشید کار سخت‌تری است. نور مستقیم خورشید چشم را اذیت می‌کند و تغییر حالت چشم هم جذابیت عکس‌های سلفی را کاهش می‌دهد. در این شرایط می‌توانید از عینک آفتابی استفاده کنید. همچنین با استفاده از بخشی از کارتن و کاغذ سفید می‌توانید بازتابنده‌ی نور بسیار ساده‌ای ایجاد کنید. حتی با بهره‌گیری از کاغذهای رنگی مختلف افکت‌های جالبی ایجاد می‌شود. با تغییر موقعیت این بازتابنده نسبت به صورت خود، ببینید در کدام جهت بهترین عکس‌های سلفی ثبت می‌شود.
عکس‌های سلفی
همیشه نمی‌توان از نور روز استفاده کرد و گاهی اوقات چاره‌ای جز استفاده از نور مصنوعی ندارید. ممکن است وسوسه شوید که از چراغ رومیزی یا موارد مشابه استفاده کنید، اما اگر در این مسیر بروید احتمالا متوجه می‌شوید که کیفیت نور در حد مطلوبی نیست. ایجاد تعادل بین لامپ‌ها و سایر چراغ‌های خانگی که معمولا از نظر وایت بالانس یا تراز سفیدی «گرم» محسوب می‌شوند، کار ساده‌ای نیست.
چنین کاری می‌تواند رنگ پوست را از حالت تعادل خارج کند. اگرچه استفاده از بازتاب نور این چراغ‌ها از طرف دیوار تا حدی این مشکل را برطرف می‌کند، اما در نهایت باز هم احتمالا نور پوست شما به درستی ثبت نمی‌شود و به‌خصوص اگر از چند چراغ استفاده کنید، این مشکل حادتر خواهد شد.
در بازار انواع و اقسام رینگ لایت وجود دارد که این مشکل را برطرف می‌کنند. این لوازم جانبی قیمت بالایی ندارند و معمولا طیف وسیعی از قدرت و دمای نور را ارائه می‌دهند. برای خرید رینگ لایت بهتر است گزینه‌های دارای پوشش پلاستیکی مات را انتخاب کنید که نور به اصطلاح نرم‌تری را ارائه می‌دهند و کیفیت عکس‌های سلفی را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند.
عکس‌های سلفی
برخی رینگ لایت‌های بسیار ارزان به گوشی و تبلت وصل می‌شوند ولی نمونه‌های گران‌تر دارای سه‌پایه هستند و نور بیشتری را ارائه می‌دهند. اما این رینگ لایت‌های حرفه‌ای بیشتر مناسب ولاگرها و تولیدکنندگان محتوا هستند و اگر صرفا می‌خواهید برای عکس‌های سلفی از آن‌ها استفاده کنید، همان گزینه‌های ارزان‌قیمت که به گوشی وصل می‌شوند می‌توانند نیازهای شما را برطرف کنند.
زاویه‌ی صورت تاثیر بسیار زیادی در جذاب عکس سلفی دارد. به همین خاطر هنگام گرفتن سلفی، زاویه‌های مختلف صورت خود را امتحان کنید تا ببینید در کدام زاویه عکس‌های بهتری ثبت می‌شود. اما در این زمینه یکی از قانون‌های طلایی این است که به بالا نگاه کنید، نه پایین. این توصیه لزوما به این معنا نیست که باید همیشه دوربین را بالای سر خود نگه دارید، اما فقط کمی کج کردن دوربین و تغییر جهت سر به سمت بالا می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.
عکس‌های سلفی
چنین کاری منجر به کشیده شدن گردن و برجسته شدن خط فک و به حداقل رساندن برخی عیب‌ها (مانند چین و چروک) می‌شود و در نتیجه سلفی جلوه‌ی بهتری پیدا می‌کند.
یک پس‌زمینه‌ی شلوغ و نامنظم می‌تواند سلفی خوب را خراب کند. در بیشتر موارد، سلفی برای نمایش سوژه‌ی اصلی (که شما هستید) ثبت می‌شود نه پس‌زمینه. اگرچه برای این قاعده استثناهایی هم وجود دارد، اما به طور کلی بهتر است پس‌زمینه را تا حد ممکن خلوت کنید تا صورت شما در مرکز توجه قرار بگیرد.
عکس‌های سلفی
در حال حاضر بسیاری از گوشی‌ها از حالت پرتره پشتیبانی می‌کنند که با بهره‌گیری از سنسورها یا الگوریتم‌های نرم‌افزاری می‌توانند پس‌زمینه‌ی سوژه را مات کنند. کاربران زیادی برای عکس‌های سلفی از این حالت استفاده می‌کنند و در کل با این کار جذابیت سلفی بیشتر می‌شود. اما اگر علاقه‌ای به حالت پرتره ندارید و از طرف دیگر عکس سلفی را در یک فضای دارای پس‌زمینه‌ی شلوغ ثبت کرده‌اید، چهره‌ی شما توجه در کادر موردنظر توجه بیشتری را جلب خواهد کرد.
در عکاسی هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد. حذف پس‌زمینه همیشه ایدئال نیست و مثلا گاهی اوقات هدف از سلفی گرفتن نمایش پس‌زمینه‌ی محیط جذابی است که در آن حضور دارید.
عکس‌های‌ سلفی‌
عکس‌های سلفی ثبت شده با کمک مونوپاد معمولا شکل و شمایل یکسانی دارند. بسیاری از این عکس‌ها از زاویه‌ی یکسانی ثبت می‌شوند و در این تصاویر معمولا یک یا هر دو دست شما هم کشیده شده است. اما با استفاده از سه‌پایه‌های کوچک ارزان‌قیمت، می‌توانید گوشی خود را در موقعیت‌های مختلفی قرار دهید و سلفی‌های جذاب‌تری ثبت کنید.
از طرف دیگر، باید به کاربردی بودن تایمر دوربین گوشی هم اشاره کنیم و اگر هم از ساعت هوشمند استفاده می‌کنید احتمالا می‌توانید از آن به‌عنوان دکمه‌ی شاتر دوربین بهره ببرید. با توجه به اینکه در این شرایط دیگر لازم نیست دست خود را دراز کنید، سلفی‌های طبیعی‌تری ثبت می‌شود.
عکس‌های‌ سلفی‌
برای افرایش جذابیت عکس‌های سلفی می‌توانید کمی جنب‌وجوش به آن اضافه کنید. به عنوان مثال اگر موی بلندی دارید، با تکان دادن موی خود حین سلفی گرفتن، جذابیت این تصویر افزایش پیدا می‌کند. در محیط بیرونی یک نسیم ملایم می‌تواند موی شما را حرکت دهد و در محیط خانه هم مثلا می‌توانید از پنکه استفاده کنید.
در این حالت بهتر است سرعت شاتر دوربین را پایین بیاورید تا موی در حال حرکت کمی مات شود. به عنوان مثال سرعت ۱/۴۰ شاتر برای چنین کاری مناسب است. راه‌های دیگری هم برای افزایش جنب‌وجوش تصویر وجود دارد. مثلا به غیر از سلفی گرفتن در وسایل نقلیه‌ی عمومی یا حین استفاده از تاب و سرسره، می‌توانید در استخر هم سلفی‌های بسیار جذابی بگیرید (البته اگر گوشی شما ضد آب است).
عکس‌های‌ سلفی‌
سلفی‌ها در سال‌های اخیر مورد نکوهش افراد زیادی قرار می‌گیرند و بسیاری فکر می‌کنند که علاقه‌ی زیاد جوانان و نوجوانان به ثبت عکس‌های سلفی به خودشیفتگی آن‌ها برمی‌گردد. در هر صورت چه دوست داشته باشیم یا نه، در گالری گوشی بسیاری از کاربران تصاویر سلفی زیادی وجود دارد و جذابیت این عکس‌ها برای این دسته از افراد اهمیت زیادی دارد.
در ضمن با استفاده از عکس‌های سلفی می‌توانید مهارت خود را در عکاسی افزایش دهید و با تغییر زاویه و نور و دیگر شرایط، قادر به ثبت سلفی‌های جذاب‌تری خواهید بود.
منبع: How To Geek


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *