واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان است و قابلیت‌های مختلفی مانند تماس صوتی و تصویری را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای استفاده از قابلیت‌های واتس‌اپ باید به اینترنت دسترسی داشته باشید، بنابراین باید حواستان به مصرف اینترنت سیم‌کارت یا همان دیتا باشد. در این مطلب ترفندهای کاهش مصرف اینترنت در واتس‌اپ را به شما آموزش می‌دهیم.
واتس‌اپ خودش قابلیت‌های کلیدی برای کاهش مصرف دیتا دارد، بنابراین از داخل خود این برنامه می‌توانید مصرف اینترنت را کاهش دهید. برای اطلاع از ترفندهای کاهش مصرف اینترنت در واتس‌اپ تا پایان همراه دیجیاتو باشید، البته اجازه دهید اول از همه میزان مصرف دیتا این پیام‌رسان را بررسی کنیم.
با واتس‌اپ می‌توانید با روش‌های مختلفی با دوستان یا اعضای خانواده‌تان ارتباط برقرار کنید، از ارسال پیام‌های متنی و صوتی گرفته تا تماس‌های صوتی و تصویری. این پیام‌رسان همچنین از تماس‌های گروهی هم پشتیبانی می‌کند.
اگرچه واتس‌اپ یک پیام‌رسان رایگان است اما برای استفاده از آن باید اینترنت مصرف کنید. فیسبوک به عنوان مالک واتس‌اپ بطور دقیق و واضح نگفته این پیام‌رسان چقدر اینترنت مصرف می‌کند، با این حال می‌توان مصرف آن را تخمین زد.
بطور تخمینی می‌توان گفت واتس‌اپ برای هر دقیقه تماس تصویری از طریق شبکه ۴G، مصرف دیتا برابر ۵ مگابایت دارد. در شبکه ۳G‌ مصرف آن به ۳.۷۵ مگابایت و در شبکه ۲G‌ به ۳ مگابایت می‌رسد. میزان مصرف دیتا این پیام‌رسان برای تماس‌های صوتی هم در محدوده ۲۸۰ تا ۳۳۰ کیلوبایت به ازای هر دقیقه قرار می‌گیرد. البته همانطور که گفتیم، این اعداد رسمی نیستند و نمی‌توان بطور کامل به آن‌ها اطمینان کرد.
اما چگونه می‌توانیم از مصرف دیتا توسط این پیام‌رسان مطلع شویم؟ برای اینکار می‌توانید به بخش تنظیمات، حافظه و دیتا و مصرف شبکه بروید تا میزان مصرف اینترنت را متوجه شوید. در ادامه می‌خواهیم درباره نحوه کاهش مصرف دیتا صحبت کنیم.
شما از سه طریق می‌توانید مصرف دیتا را در این پیام‌رسان کاهش دهید. یکی از آن‌ها کاهش مصرف داده در هنگام برقراری تماس است، راه‌حل دوم مربوط به غیرفعالسازی دانلود خودکار فایل‌های رسانه‌ای می‌شود و در نهایت جلوگیری از بکاپ‌گیری هم می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.
واتس‌اپ قابلیت اختصاصی برای کاهش مصرف دیتا در تماس‌های صوتی و تصویری دارد. برای فعالسازی آن در دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:
در آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:
اگر از طریق واتس‌اپ فایل‌های رسانه‌ای زیادی دریافت می‌کنید، باید منتظر مصرف بالای دیتا هم باشید. با این حال می‌توانید مانع از دانلود خودکار آن‌ها شوید.
برای جلوگیری از دانلود خودکار فایل‌های رسانه‌ای در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:
در آیفون باید مراحل زیر را انتخاب کنید:
آخرین روش برای کاهش مصرف اینترنت در واتس‌اپ مربوط به تهیه نسخه پشتیبان از چت‌های کاربر می‌شود. این قابلیت هم دیتا مصرف می‌کند. اگرچه بکاپ‌گیری از پیام‌ها و فایل‌های رسانه‌ای مهم است، اما می‌تواند مصرف اینترنت را افزایش دهد. بنابراین می‌توانید برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت، آن را غیرفعال کنید.
برای غیرفعالسازی بکاپ‌گیری در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:
در آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:
با سه ترفند بالا می‌توانید مصرف اینترنت سیم‌کارت یا حتی مصرف اینترنت وای‌فای را در واتس‌اپ کاهش دهید.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *