سیاتیک دردی است که در اثر تحریک شدن عصب سیاتیک رخ می‌دهد. درد معمولا در ناحیه‌ی پایینی کمر ایجاد می‌شود و تا پاها ادامه پیدا می‌کند. سیاتیک واقعا دردناک است و می‌تواند زندگی بیمار را تحت تأثیر قرار دهد. در مقاله‌ای که امروز در دیجی‌کالا مگ گردآوری کرده‌ایم، قرار است شما را با روش‌های خانگی برای مدیریت سیاتیک آشنا کنیم. علاوه بر این چند روش عالی برای پیشگیری از سیاتیک را در اختیارتان قرار می‌دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
بین درد سیاتیک و سیستم عصبی ارتباط وجود دارد. سیاتیک در نتیجه‌ی فشار زیاد به دیسک‌ کمر به وجود می‌آید. از جمله دیگر عوامل ایجادکننده‌‌ی سیاتیک می‌توانیم به التهاب یا تحریک عصب سیاتیک اشاره کنیم. در ادامه عارضه‌های ایجادکننده‌ی سیاتیک را نام برده‌ایم‌.
بعضی از عوامل سیاتیک را تحریک می‌کنند. در ادامه عوامل خطر سیاتیک آورده شده‌اند.
البته این عوامل به‌تنهایی شما را دچار سیاتیک نخواهند کرد. سن و وضعیت سلامتی هم اثرات قابل‌توجهی در این زمینه دارند.
اگر دچار سیاتیک هستید، می‌توانید از راهکارهای طبیعی برای کاهش علائم و مدیریت این عارضه استفاده کنید. در ادامه ۱۰ روش خانگی برای کنترل سیاتیک را در اختیارتان قرار داده‌ایم.
سیر حاوی خواص ضدالتهابی است و به همین علت ممکن است به کاهش التهاب و درد ناشی از سیاتیک کمک کند.
دو بار در روز این نوشیدنی را مصرف کنید.
استفاده از کمپرس گرم و سرد می‌تواند به‌طرز چشمگیری به کاهش التهاب و درد ناشی از سیاتیک کمک کند.
سه تا چهار بار در روز برای استفاده از این ترفند خانگی کافی است.
این روغن حاوی ترکیبی به نام جینجرول است که نشان داده شده خواص ضددرد و ضدالتهابی دارد. این خواص ممکن است به کاهش درد کمک کنند.
دو بار در روز این روش درمانی را به کار بگیرید تا دردتان کاهش پیدا کند.
روغن نعناع
نعناع حاوی خواص ضددرد و ضدالتهابی است. توانایی این گیاه در تسکین درد ممکن است به کاهش درد سیاتیک کمک کند.
دو بار در روز برای استفاده از این روش طبیعی کافی است.
زردچوبه حاوی نوعی ترکیب بیواکتیو به نام کورکومین است که خواص ضددرد و ضدالتهابی دارد. این ادویه‌ی طلایی رنگ ممکن است به کاهش درد سیاتیک کمک کند.
مصرف ویتامین‌ها ممکن است به درمان سیاتیک کمک کند. مصرف مکمل ویتامین B12 و ویتامین D ممکن است درد در ناحیه‌ی پایینی کمر را تسکین داده و التهاب را کاهش دهد.
بعد از مشورت با پزشک مکمل‌ ویتامین‌های ذکر شده را با یک لیوان آب مصرف کنید. به جای مصرف مکمل‌ها می‌توانید مواد غذایی سرشار از ویتامین‌های B12 و D را در رژیم غذایی خود جای دهید. برای دریافت ویتامین‌های ذکر شده میوه، سبزیجات با برگ سبز، حبوبات و مغزها را مصرف کنید.
مکمل‌ها را براساس توصیه‌ی پزشک مشورت کنید.
آب کرفس حاوی خواص ضدالتهابی است و ممکن است به کاهش شدت درد و التهاب کمک کند.
روزی دو بار یک فنجان آب کرفس بنوشید.
ریشه‌ی سنبل‌الطیب خواص ضدالتهابی و ضدانقباض دارد و ممکن است از طریق کاهش التهاب، به ریلکس کردن عضلات اطراف بخش پایینی کمر کمک کند.
دو تا سه بار در روز این نوشیدنی را میل کنید تا دردتان کاهش پیدا کند.
تخم شنبلیله
تخم شنبلیله خواص ضددرد و ضدالتهابی دارد. نشان داده شده که تخم شنبلیله از عصب هم محافظت می‌کند. خواص تخم شنبلیله ممکن است به کاهش درد سیاتیک کمک کنند.
دو بار در روز برای استفاده از این روش خانگی کافی است.
آب آلوئه‌ورا حاوی ترکیباتی است که خواص ضدالتهابی دارند و از عصب‌ هم محافظت می‌کنند. این گیاه مفید ممکن است به کاهش درد سیاتیک کمک کند.
می‌توانید هر روز این روش طبیعی را به کار بگیرید.
روش‌های خانگی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، به‌طرز قابل‌توجهی به مدیریت علائم سیاتیک کمک می‌کنند، اما می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. می‌توانید از روش‌های زیر برای پیشگیری از سیاتیک کمک بگیرید.
برای کاهش درد سیاتیک می‌توانید از داروهای بدون نسخه‌ی پزشک مانند مسکن‌های خفیف استفاده کنید. این داروها می‌توانند به کاهش فوری درد کمک کنند. بهترین کار این است که قبل از مصرف این داروها با پزشک مشورت کنید تا اطمینان پیدا کنید خطری شما را تهدید نمی‌کند.
اگر درد بیشتر از یک هفته باقی ماند یا غیرقابل‌تحمل شد، به پزشک مراجعه کنید. اگر در ناحیه‌ی پایینی کمر خود درد ناگهانی را تجربه کردید و پاهایتان بی‌حس شدند، باید به دنبال دریافت مراقبت‌های پزشکی باشید.
سیاتیک یک عارضه‌ی دردناک است که می‌تواند انجام کارهای روزمره را برای بیمار دشوار کند. در مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ درباره‌ی علل سیاتیک صحبت کردیم و روش‌های خانگی برای کاهش درد این عارضه را به شما معرفی کردیم. از جمله روش‌های طبیعی برای کاهش علائم سیاتیک می‌توانیم به آب یا ژل آلوئه‌ورا، تخم شنبلیله، ریشه‌ی سنبل‌الطیب، آب کرفس، مصرف بعضی از ویتامین‌ها و… اشاره کنیم. شما برای کاهش درد سیاتیک راهکار امتحان شده‌ای را می‌شناسید؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها پیشنهادات خود را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید.
منبع: style craze


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *