طبق تصمیم جدید مایکروسافت، کاربران ویندوز اینسایدر که از نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۱ روی کامپیوترهای فاقد شرایط استفاده می‌کردند، دیگر نمی‌توانند بیلد جدید را دریافت کنند.
داستان پشتیبانی‌نکردن ویندوز ۱۱ از سخت‌افزارهای قدیمی تمامی ندارد و حالا این موضوع گریبان‌گیر کاربران ویندوز اینسایدر شده است. تعدادی از کاربران برنامه ویندوز اینسایدر که ویندوز ۱۱ را روی کامپیوترهای فاقد شرایط نصب کرده بود‌ند، با پیغام حذف سیستم خود از دریافت بیلد‌های آزمایشی ویندوز ۱۱ رو‌به‌رو شده‌اند. مایکروسافت از این کاربران درخواست می‌کند برای اینکه بخشی از برنامه ویندوز اینسایدر باشند، می‌توانند از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.
ویندوز اینسایدر
به‌گزارش ورج، آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۱ در دو کانال Dev و Beta که از سخت‌افزارهای فاقد شرایط استفاده می‌کنند، این پیغام را دریافت کرده‌اند. افرادی که هنوز به آزمایش ویندوز ۱۱ علاقه‌مندند؛ اما به سخت‌افزار‌های واجدشرایط نصب ویندوز ۱۱ دسترسی ندارند، می‌توانند ازطریق فایل ISO ویندوز ۱۱ را روی کامپیوترشان نصب کنند. مایکروسافت رسما اعلام کرده است که کامپیوهای فاقد شرایط که از این طریق روی آن‌ها ویندوز ۱۱ نصب می‌شود، امکان به‌روزرسانی‌ به نسخه‌های جدید را ندارند.
ردموندی‌ها به کاربران اینسایدر که سخت‌افزار مدنظر برای اجرای ویندوز ۱۱ را ندارند، پیشنهاد می‌کند با ویندوز ۱۰ دوباره عضو این برنامه شوند و بیلد‌های آزمایشی این نسخه از سیستم‌عامل را بررسی کنند. طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی خواهد شد.
بسیاری از کاربران ویندوز اینسایدر از طرفداران سرسخت مایکروسافت هستند و بی‌شک از این حرکت مایکروسافت گیج خواهند شد که چرا با‌‌توجه‌‌به اینکه نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۱ به‌خوبی روی کامپیوتر قدیمی‌شان اجرا می‌شد، مایکروسافت تصمیم گرفته است دسترسی آن‌ها به بلید‌های جدید را غیر‌فعال کند. یکی از نکات مهمی که مایکروسافت درباره حداقل سخت‌افزار جدید ویندوز ۱۱ همیشه به آن اشاره می‌کند، افزایش امنیت کاربران است.

مقاله‌های مرتبط:

ویندوز ۱۱ سه‌شنبه، ۱۳ مهر، رسما منتشر خواهد شد؛ البته در‌حال‌حاضر از اجرای برنامه‌های اندرویدی روی این سیستم‌عامل خبری نیست. مایکروسافت می‌گوید در ماه‌های آینده، پیش‌نمایشی از اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ دراختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار خواهد گرفت.
دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ویندوز ۱۱ چیست؟ آیا کامپیوتر شما از ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌کند؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *