چند هفته‌ی دیگر کنار سری آیفون ۱۳ شاهد معرفی اپل واچ سری ۷ خواهیم بود و به نظر می‌رسد بعد از چند سال قرار است با تغییرات جذابی روبه‌رو شویم.
ما امسال چشم‌انتظار ویژگی‌های جدید مربوط به سلامتی نیستیم و اگر هم اپل برای این ساعت از سنسورهای سلامتی جدیدی استفاده کرده باشد، در زمینه‌ی مخفی نگه داشتن آن‌ها موفق ظاهر شده است. اما گزارش‌های متعدد نشان می‌دهند که نسل جدید اپل واچ با طراحی جدیدی راهی بازار خواهد شد.
اپل واچ سری 7
با توجه به رندرهای منتشر شده، اپل واچ سری ۷ مانند آیفون ۱۲ و نسل جدید آیپد پرو از لبه‌های تخت بهره می‌برد. همچنین بر اساس این رندرها، باید انتظار نمایشگر تخت، دکمه‌ی کوچک‌تر و طراحی جدید اسپیکر تعبیه شده در سمت چپ بدنه را داشته باشیم.
خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده که اپل به لطف استفاده از فناوری‌های جدید توانسته حاشیه‌های نمایشگر را کاهش دهد و انتظار می‌رود در مدل‌های ۴۱ و ۴۵ میلی‌متری راهی بازار شود. این یعنی نسبت به مدل‌های ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری فعلی اندکی بزرگ‌تر شده است. گویا مدل ۴۵ میلی‌متر از نمایشگر ۱٫۸ اینچی بهره می‌برد و برای مقایسه باید بگوییم که مدل ۴۴ میلی‌متری از نمایشگر ۱٫۷۳ اینچی استفاده می‌کند. هنوز اندازه‌ی نمایشگر مدل ۴۱ میلی‌متری فاش نشده ولی به احتمال زیاد اندازه‌ی نمایشگر آن هم با همین مقدار افزایش جزئی روبه‌رو خواهد شد.
اپل واچ سری 7
در رابطه با ضخامت نسل هفتم اپل واچ گزارش‌های ضد و نقیضی مطرح شده است. بلومبرگ گزارش داد که اپل واچ جدید اندکی ضخیم‌تر است ولی این موضوع برای کاربران چندان محسوس نخواهد بود. از طرف دیگر رندرهای فاش شده از کاهش ۱٫۷ میلی‌متری ضخامت این ساعت خبر می‌دهند. بنابراین به نظر می‌رسد باید منتظر مراسم معرفی بمانیم تا ببینیم ضخامت این ساعت نسب به نسل قبلی تا چه حد افزایش یا کاهش داشته است.
شایعه‌هایی درباره‌ی عرضه‌ی این ساعت در رنگ سبز منتشر شده و برای یادآوری باید بگوییم که سال گذشته شاهد ارائه‌ی رنگ آبی بودیم. گفته می‌شود اپل با بهبود چیپست S7 توانسته اندازه‌ی آن را کاهش دهد و این یعنی فضای بیشتری برای باتری و دیگر قطعات مهیا شده است. از دیگر ویژگی‌های جدید می‌توانیم به بهبود ارتباطات بی‌سیم و بهتر شدن چیپ U1 Ultra Wideband اشاره کنیم.
اپل واچ سری 7
گویا اپل در کنار مدل‌های معمولی این ساعت، مدل جان‌سخت آن را هم راهی بازار خواهد کرد. البته در این زمینه هنوز جزئیات زیادی مطرح نشده و شاید سال آینده از چنین مدلی رونمایی شود. در رابطه با نرم‌افزار هم باید بگوییم که اپل واچ سری ۷ مبتنی بر watchOS 8 است و در این نسخه‌ی جدید شاهد ویژگی‌های نرم‌افزاری جدیدی خواهیم بود.
براساس تاریخ معرفی نسل‌های قبلی، احتمالا در تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) سری آیفون ۱۳ و نسل هفتم اپل واچ معرفی خواهند شد و البته شاید یک هفته بعد از این تاریخ محصولات مدنظر معرفی شوند. در هر صورت لازم نیست مدت زیادی برای معرفی این محصولات منتظر بمانیم و احتمالا تا آن زمان گزارش‌های بیشتری در مورد قابلیت‌های این ساعت فاش خواهد شد.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *