این‌طور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قرار نیست نسخه‌ی ۳.۵ از رابط کاربری One UI را طراحی کند و مستقیما از ۳.۱ به One UI 4.0 خواهد رفت. این رابط مبتنی بر اندروید ۱۲ بوده و شرکت هم در حال استخدام یک سری افراد است تا نسخه‌ی بتای آن را بررسی کنند.
رابط کاربری One UI اکنون در نسخه‌ی ۳.۱ به سر می‌برد و شایعاه‌هایی که پیش‌تر پیرامون آن منتشر می‌شد از این موضوع حکایت داشتند که دیگر با ورود اندروید ۱۲، سامسونگ مستقیما به سراغ One UI 4.0 خواهد رفت که می‌بینیم این‌طور هم شده و طراحی رابط جدید شرکت مبتنی بر اندروید ۱۲ در دستور کار قرار گرفت.
از بین دارندگان گوشی‌های جدید سامسونگ که واجد شرایط دریافت اندروید ۱۲ هستند، مطابق انتظار، سری گلکسی S21 متشکل از مدل استاندارد، پلاس و اولترا، اولین محصولاتی هستند که دارندگان آن‌ها می‌توانند با ثبت نام در دوره‌ی تست نسخه‌ی بتای رابط جدید که به‌زودی هم در دسترس قرار می‌گیرد، این رابط را ارزیابی کنند.
متأسفانه چیزی که فعلا می‌دانیم این است که این رابط فقط برای کاربرانی که در کشور کره‌ی جنوبی زندگی می‌کنند و به پرچم‌داران سری گلکسی S21 دسترسی دارند در دسترس قرار خواهد گرفت. از این بابت که کاربران سایر مناطق چه زمانی به آن دسترسی خواهند داشت اطلاعی نداریم و خبر خاصی هم پیرامون آن منتشر نشده است.

چیزی هم که مشخص نیست، زمان آغاز عرضه‌ی نسخه‌ی بتای رابط کاربری One UI 4.0 است که در رابطه با آن خبری منتشر نشده. همچنین نمی‌دانیم چه مدت طول می‌کشد تا سامسونگ بالاخره نسخه‌ی پایدار آن را منتشر کند. البته تا زمانی که سامسونگ نتواند تمام مشکلات این رابط را در نسخه‌ی بتا برطرف کند، قطعا انتشار نسخه‌ی پایدار هم به طول خواهد انجامید.
اگر سری گلکسی نوت ۲۰ را به خاطر داشته باشید، در آن زمان سامسونگ عرضه‌‌ی نسخه‌ی بتای رابط کاربری One UI 3.0 برای دارندگان این گوشی را از اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان) آغاز کرد و نسخه‌ی پایدار آن هم اواسط ماه دسامبر رسما روانه‌ی گوشی‌های این شرکت شد.
One UI 3.0 مبتنی بر اندروید ۱۱ و بسیار هم حجیم بود. بنابراین باید انتظار داشته باشیم One UI 4.0 هم که قرار است مبتنی بر اندروید ۱۲ باشد و کلی تغییرات ظاهری جذاب و متنوع را راهی گوشی‌های اندرویدی کند، حداقل به همان اندازه پرحجم و سنگین باشد.
اگر از گوشی‌های سامسونگ که به صورت پیش‌فرض با اندروید ۱۰ راهی بازار شده‌اند استفاده می‌کنید، قطعا گوشی‌اتان به اندروید ۱۲ و این رابط دسترسی خواهد داشت. اما اگر از گوشی با اندروید ۹.۰ استفاده می‌کنید، حتما یا باید سری گلکسی S10، گلکسی نوت ۱۰ یا گلکسی A90 را در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت هیچ گوشی دیگر از سامسونگ با اندروید ۹.۰ واجد شرایط دریافت اندروید ۱۲ و در نتیجه رابط کاربری One UI 4.0 نیست.
منبع: GSMArena


source

توسط techkhabari