اینتل تقریبا فرایند ساخت ۱۰ نانومتری را جایگزین لیتوگرافی ۱۴ نانومتر کرده و در حال توسعه لیتوگرافی ۷ نانومتر است. آمارها هم از عملکرد خوب این شرکت در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ خبر می‌دهند.
به نظر می‌رسد اینتل دلایل زیادی برای نگاه خوشبینانه به ادامه سال ۲۰۲۱ داشته باشد. درحالی‌که گزارش مالی سه‌ماهه دوم این شرکت خبر از درآمد خالص ۵٫۱ میلیارد دلاری از درآمد ۱۹٫۶ میلیاردی می‌دهد، اینتل توانسته از رقم پیش‌بینی شده توسط وال‌استریت ژورنال یعنی ۱۸٫۵ میلیارد دلار پیشی بگیرد. با این اوصاف، اینتل انتظار دارد در سال ۲۰۲۱ به درآمد کل ۷۳٫۵ میلیارد دلار دست پیدا کند.
مدیر اینتل، پت گلسینگر اعتقاد دارد صنعت نیمه‌هادی طی سال‌های آتی به خاطر روند دیجیتالی شدن همه‌چیز، رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده و این روند با احتمال بسیار زیاد طی ۱۰ سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.
همه‌گیری کرونا تقاضا برای لپ‌تاپ‌ها و پی‌سی‌ها را بالا برده و اینتل انتظار دارد با برند Evo بتواند بخش بزرگی از تقاضای ۴۰۰ میلیونی سال‌های آینده برای به‌روزرسانی رایانه‌های شخصی را به سمت محصولات خود جلب کند. با این حال، داده‌های اخیر از سوی IDC بیان می‌کنند که با برطرف شدن محدودیت‌های ناشی از کووید، روند تقاضا در حال کاهش است.
درآمد اینتل در سه ماهه دوم ۲۰۲۱
در مجموع، فروش پردازنده کامپیوترهای شخصی از سال گذشته تاکنون رشد ۳۳ درصدی را تجربه کرده که دلیل اصلی درآمد رکوردشکن ۱۰٫۱ میلیارد دلاری اینتل در این بخش است. با این حال، میانگین قیمت فروش تراشه به خاطر دلایل مختلفی از جمله تقاضای بالا، کمبود تراشه و رقابت شدید با AMD در بازار گیمینگ، کاهش نسبی را تجربه کرد. در این شرایط، اینتل با استفاده از پردازنده‌های مرکزی نسل ۱۰ خود سعی در جلب توجه کاربران داشت و تعداد پردازنده‌های بیشتری با هسته‌های کمتر به فروش رساند.
گلسینگر در زمینه کمبود تراشه نیز خوشبین است و بیان می‌کند که این مشکل احتمالا تا ماه‌های آینده برطرف خواهد شد. او همچنین اعتقاد دارد که دو سال زمان می‌برد تا روند عرضه در بازار به تقاضا برسد.
در این میان، گروه دیتا سنتر اینتل درآمدی برابر ۶٫۵ میلیارد داشت که ۹ درصد کاهش سالیانه را نشان می‌دهد. گروه راه‌حل‌های مموری غیرفرار (NVM) هم درآمدی برابر ۱٫۱ میلیارد را کسب و ۳۴ درصد کاهش سالیانه را تجربه کرد.

مقاله‌های مرتبط:

بخش‌های IoT و Mobileye هم شاهد افزایش درآمد سالیانه خود بوده‌اند و به ترتیب ۴۷ و ۱۲۴ درصد رشد را تجربه کرده‌اند تا درآمد رکوردشکن ۳۲۷ میلیون دلار را به دست بیاورند.
علاوه بر این آمار و ارقام، اینتل اعلام کرده که روند توسعه فرایند ساخت ۷ نانومتر به خوبی پیش می‌رود و این شرکت فروش تراشه‌های آلدر لیک را با حجم بالا طی ماه‌های آینده آغاز می‌کند. تا به امروز اینتل ۵۰ میلیون تراشه تایگر لیک را به فروش رسانده، اما به خاطر مشکلات کمبود تراشه و قطعات، ادامه این روند فروش را برای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی نمی‌کند.
این شرکت همچنین قول داده که به‌زودی اطلاعات بیشتری در مورد نقشه‌مسیر فرایند ساخت و بسته‌بندی خود منتشر کند. سال گذشته اینتل اقرار کرد که در مسیر توسعه فرایند ۷ نانومتر از برنامه عقب است اما ادعا کرد که با برطرف کردن مشکلات فرایند ساخت و به کار گماشتن مدیر جدید یعنی پت گلسینگر این تأخیر را جبران خواهد کرد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari