کمتر از یک هفته تا معرفی آیفون ۱۳ فاصله داریم، اما تحقیقات نشان می‌دهد آیفون‌های امسال ممکن است چندان هم مورد استقبال قرار نگیرند. با توجه به بررسی‌های انجام شده از سوی Savings که با مشارکت ۱۵۰۰ کاربر آیفون انجام شد، تنها ۱۰ درصد از کاربران برای خرید نسل جدید ابراز تمایل کرده‌اند.
در حالی که تنها ۱۰ درصد تمایل خود به خرید آیفون جدید را اعلام کرده‌اند، حدودا ۶۴ درصد اعلام کرده‌اند که قصد خرید آیفون ۱۳ را ندارند و ۲۶ درصد هم گفته‌اند هنوز تصمیم نگرفته‌اند.
از میان جمعیت اندکی که اعلام کرده‌اند آیفون ۱۳ را جایگزین آیفون‌های فعلی خود خواهند کرد، ۳۳ درصد از مدل‌های جدیدتر آیفون استفاده می‌کنند که کمتر از یک سال از عمرشان می‌گذرد.
با توجه به شایعاتی که تا به‌حال منتشر شده، تقریبا با بیشتر ویژگی‌های خانواده‌ی آیفون امسال آشنایی داریم. به‌نظر می‌رسد از بین تمامی ویژگی‌های مطرح شده، سه‌ ویژگی زیر بیشترین جذابیت را برای کاربران داشته است:
ویژگی‌های آیفون 13
در بخشی از این تحقیقات درباره‌ی آمار افرادی که قصد ارتقا آیفون‌های خود به آیفون ۱۳ را دارند، ذکر شده است:
در حالی که مردان و زنان تقریبا برنامه‌های مشابهی برای ارتقا گوشی خود دارند، سن گوشی فعلی‌شان تاثیر مهمی در برنامه‌های کاربران آیفون برای خرید مدل جدید داشته‌است. ۷۰ درصد از افرادی که قصد ارتقا گوشی خود را دارند، آیفون هایی را داشته‌اند که کمتر از دو سال عمر کرده‌اند و در این میان یک نفر از هر سه نفر آیفونی دارد که کمتر از یک سال از عمر آن می‌گذرد.
در ادامه‌ی این گزارش درباره‌ی علت تمایل کاربران مدل‌های جدیدتر به تعویض گوشی خود با آیفون ۱۳ اعلام شده:
حقیقت این است که بیشتر این جمعیتی که تمایل دارند گوشی‌‌های خود را که کمتر از ۲ سال از عمرشان می‌گذرد، با آیفون جدید تعویض کنند؛ احتمالا به‌جای خرید گوشی به روش معمول، گوشی‌های خود را تحت قرارداد با اپراتورها خریداری کرده‌اند و زمان معرفی آیفون ۱۳ با زمان پایان قرارداد آن‌ها هم‌زمان می‌شود.
بر اساس نتایج این بررسی، با در نظر گرفتن ۱۱۶ میلیون کاربر آیفون در آمریکا، پیش‌بینی می‌شود در زمان عرضه‌ی آیفون ۱۳ تقریبا ۱۲ میلیون نفر در آمریکا متقاضی خرید آن باشند. همچنین، اگر افرادی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند هم برای خرید آیفون ۱۳ متفاعد شوند، ۳۰ میلیون نفر دیگر هم به این جمعیت اضافه خواهد شد.
در ماه ژوئیه، تحلیل‌گری از JPMorgan پیش‌بینی کرد که فروش آیفون ۱۳ می‌تواند از حد انتظار فراتر برود. این سازمان انتظار دارد اپل بتواند تا پایان سال ۲۰۲۲ تعداد ۲۲۶ میلیون دستگاه آیفون بفروشد که تقریبا با پیش‌بینی‌های TrendForce هم‌خوانی دارد. این در حالی‌ است که سایر سازمان‌های بررسی کننده به رقمی بین ۱۵۰ تا ۲۱۰ میلیون دستگاه اشاره کرده‌اند.
اپل در روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در رویداد California Streaming از خانواده‌ی آیفون ۱۳ به همراه اپل واچ سری ۷ و احتمالا چند محصول دیگر رونمایی خواهد کرد.
منبع: ۹TO5Macآیفون 12 که تغییری نکرده بود همه از فروش خیره کنندش حرف میزدن
اونوقت آیفون 13 که از ناچ کوچکتر بگیر تا صفحه 120 هرتز و دوربین زیر و رو شده و باتری و پردازنده غول و احتمالا تاچ و السیدی هم یکپارچه شده که هم فاصله تاچ با صفحه رو کم کرده هم فضا برای باتری بیشتر شده و احتمالا ویژگی های دیگه میفرمائید فروش کمتر!! اونم در شرایطی که خود اپل به طرز قابل توجهی تولید سری 13 رو بیشتر کرده یعنی طبق ارزیابی اپل از 12 هم خیلی بیشتر میفروشه اونوقت بزرگترین شرکت جهان یعنی اپل اشتباه کرده بعد این سایت منبع اومده از چهار نفر که آیفون داشتن سوال کرده ببینه در مورد چیزی که هنوز نیومده نظرشون چیه😂 بعد اونو به کل جمعیت دنیا ربط دادید!!
زمان آیفون 12 هم از این دست خبرها کم ندیدم واقعیت ارزش علمی نداره اونم وقتی هنوز آیفون 13 معرفی نشده شما سوال پرسیده باشید و جالبتر اونا جواب داده باشن در مورد چیزی که هنوز هیچی در موردش نمیدونن!!!!
اما آیفون ها همیشه پرفروش بودن حتی آیفون 8 بعد چهار سال بدون تغییر یکی از پرفروشترینای تاریخ بود که خودم تعجب کردم!!
پیشنهاد میکنم یه سر به آمار قبل بزنید

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *