گاهی خرید با کودکان و راه رفتن در میان قفسه‌های فروشگاه، به شکنجه تبدیل می‌شود و مدیرت اوضاع از دستمان خارج می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها به دلیل سختی‌های پروسه‌ی خرید، از رفتن به مراکز خرید با کودکان فراری هستند و دیگر نمی‌توانند مثل سابق از خرید لذت ببرند. احتمالا در حین خرید، با تصویر کودکی که در حال دویدن در وسط فروشگاه است، زیاد روبه‌رو شده‌اید.
در این مطلب از دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم به شما چند راهکار ساده پیشنهاد دهیم تا بدون دردسر با کودکتان به فروشگاه مواد غذایی بروید و لحظه‌های جذابی با فرزندانتان داشته باشید. این راهکارها به سرگرم و آرام شدن کودکان کمک می‌کند و در نتیجه با خیال آسوده می‌توانید در فروشگاه خرید کنید.
بدون شک شما پیش از این تجربه‌ی آماده کردن فهرست خرید را داشته‌اید یا حداقل از این موضوع آگاه هستید که این کار تا چه اندازه در وقت و هزینه‌ی شما صرفه‌جویی می‌کند. با انجام این کار شما می‌توانید از قبل بدانید که باید به سراغ کدام قسمت از فروشگاه بروید و لوازم لازم شما در کدام قفسه قرار دارد. برای شمایی که به همراه کودکتان به فروشگاه می‌روید، زمان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.
در بدبین‌ترین حالت ممکن، وقتی با کودکتان به خرید می‌روید، شما دقیقا یک بمب ساعتی همراه خود دارید که هر لحظه ممکن است، منفجر شود و فروشگاه را روی سرش بگذارد! در ضمن هر آنچه برای گذران یک روز کودک لازم است، مثل شیر و پوشک، حتما با خودتان همراه داشته باشید. فراموش نکنید که زمان برای مادر و پدرهای کودکان نوپا به معنای واقعی به اندازه‌ی طلا با ارزش است.
مانتوهای اورسایز راحت، شلوار جین، لباس‌های گشاد و بلند و هر نوع پوششی که جنب‌وجوش را براتان سخت نکند، مناسب استایل شما در زمان خرید با کودکان است. البته در این حالت هم می‌توانید استایل کژوال و شیکی داشته باشید. به یاد داشته باشید که ما در فروشگاه باید بتوانیم هم‌پای کودکمان حرکت کنیم و سرعت جنب‌وجوش بیشتر خواهد شد. بنابراین سراغ لباس‌های دست‌وپاگیر نروید و راحتی را در الویت قرار دهید.
واقعا ما پدر و مادرها باید از نوآوری طراحی سبدهای چرخ‌دار کودکانه تشکر کنیم و این سبدها برای خرید بسیار راحت بسیار مفید هستند. این سبدها شبیه کالسکه است و شبیه ماشین طراحی شده است. این نوع سبدها صندلی نشیمن دارد و کودک می‌تواند به‌راحتی در آن بنشیند و در فروشگاه گردش کند. با این ترفند دیگر زود از خریدگردی خسته نخواهد شد.
خرید از فروشگاه مواد غذایی با کودکان
با وجود آنکه در نکته‌ی قبل از مزیت سبدهای کالسکه‌ای مخصوص کودک گفتیم، اکنون می‎‌خواهیم از مزیت استفاده نکردن از سبدهای چرخ‌دار در فروشگاه به شما بگوییم! در صورتی که خرید کمی دارید و تنها به تعدادی اقلام کوچک نیاز دارید، بهتر است از همان ابتدا سراغ سبدهای چرخ‌دار فروشگاه نروید. زیرا معمولاً کودکان تمایل دارند که آن را برانند و این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز شود.
همچنین اگر کودکتان قادر است که اقلام کوچک و سبک را با خود بیاورد، بهتر است برای جابه‌جایی اجناس از فرزندتان کمک بگیرید. سپردن بسته‌های خرید به کودکتان سبب می‌شود که او از قدرت این کمک‌رسانی بسیار لذت ببرد و حس خوبی پیدا کند. فقط فراموش نکنید که حمل اجناس توسط فرزندتان مخصوص خریدهای کم و سبک است. اگر خرید سنگینی دارید حتما از سبدهای چرخ‌دار کمک بگیرید.
کودک با کمک به شما در حمل کالاها احساس بسیار خوبی خواهد داشت و اینکه توانسته است به‌عنوان مثال از پس یک کیسه‌ی پرتقال بربیاید، سبب می‌شود که فرزندتان نسبت به بدن در حال رشدش، احساسی رضایت‌بخش داشته باشد. هر بچه از اینکه بتواند در بلند کردن کیسه‌های سنگین به مادر خود کمک کند، احساس بسیار مطلوبی خواهد داشت.
یکی از دلایل بهانه‌گیر شدن کودکان و رفتار بد آن‌ها در طول خرید، گرسنگی است. به همین دلیل قبل از آنکه از خانه خارج شوید، از سیر بودن کودکتان مطمئن شوید و با شکم خالی به فروشگاه یا هر مقصد دیگری نروید. کودک در صورتی که گرسنه باشد، مدام فریاد می‌کشد و همان‌طور که خودتان هم می‌دانید، با صدای جیغ و گریه و رفتار کلافه‌کننده‌اش آزارتان خواهد داد.
تا جایی که ممکن است به سمت قفسه‌های اسباب‌بازی، شکلات و آب‌نبات نروید. به هرحال بچه‌ها، بچه هستند و نباید انتظار داشته باشید که مثل یک بزرگسال رفتار کنند. با وجود داشتن دنیایی از اسباب‌بازی و آب‌نبات، کودکان نمی‌توانند در مقابل خواسته‌هایشان مثل بزرگسالان منطقی واکنش نشان دهند و برای به دست آوردن هرچه می‌خواهند، ترفند گریه و التماس را به کار می‌گیرند. اگر طاقت نمایش‌های درام یا بهانه‌گیری بچه‌ها را ندارید، از بخش‌های فروش اسباب‌بازی و آب‌نبات در فروشگاه دوری کنید!
پیش از آنکه کودکتان شروع به بهانه‌گیری و بدرفتاری در فروشگاه کند و اوضاع بدتر شود، از دریافت پاداش با او صحبت کنید. به کودکتان بگویید که اگر رفتار خوب و آرامی در طول روز داشته باشند، میان‌وعده‌های خوشمزه، آب‌نبات یا هر چیز کوچکی که دوست داشته باشند، به‌عنوان جایزه‌ی خوش‌رفتاری از شما دریافت خواهد کرد.
خرید از فروشگاه مواد غذایی با کودکان
بیایید کمی با خودمان صادق باشیم. وقتی محتاج یک دست کمک‌رسان هستیم، ابزارهای دیجیتالی به دادمان خواهند رسید. البته این آخرین گزینه برای مهار رفتار کلافه‌کننده‌ی بچه‌ها در فروشگاه است و می‌تواند کاربردی هم باشد. اگر اوضاع از کنترلتان خارج شده است، مثل زمان‌هایی که بچه‌ها سرگردان و کلافه هستند یا قصد دارند که به جان وسایل داخل قفسه‌های فروشگاه بیفتند، تبلت به دادتان می‌رسند. شما در این مواقع نمی‌توانید بچه‌ها را رها کنید و شاهد نمایش‌های آکروباتیک آن‌ها روی قفسه‌ها باشید. این شرایط می‌تواند وحشتناک‌ترین لحظه‌ها برای یک والد در فروشگاه باشد و اوضاع را از کنترل خارج کند.
تبلت و هر گجت دیگری می‌تواند ناجی شما در شرایط سخت باشد. استفاده از وسایل دیجیتالی برای مهار رفتارهای جنجالی کودکان بدون شک پیشنهاد مناسبی نیست و باید آن را به‌عنوان آخرین راهکار در نظر گرفت. این راهکار را برای بدترین لحظات ممکن در نظر بگیرید و هرگز به قانونی در رابطه‌ی میان خودتان با فرزندتان تبدیل نکنید. استفاده از گجت‌های دیجیتالی، باید آخرین ترفند تدافعی شما به‌‍عنوان یک سرباز تنها در جنگ با ارتش کوکانتان باشد!
امیدواریم بعد از خواندن راهکارهای گفته شده، بتوانید خرید جذابی را با فرزند کودک یا نوجوان خود تجربه کنید. فراموش نکنید که قبل از کنترل رفتارهای کودک در هنگام گشت‌زنی در فروشگاه مواد غذایی، سعی کنید که صبر و حوصله‌ی خودتان را افزایش دهید و آرامش داشتن را تمرین کنید. یک والد آرام و صبور هرگز از کودک عصبانی و بهانه‌گیر شکست نمی‌خورد و قادر به کنترل موقعیت خواهد بود.
منابع: mommyjheng, bouncebackparenting


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.