شاید برایتان جالب باشد که ساعت هوشمند Cardiowatch می‌تواند به درستی ایست قلبی را تشخیص دهد. جالب است بدانید که این اسمارت واج، از نور کمک می‌گیرد. اما چطور ممکن است؟ در ادامه مطلب با تکراتو همراه باشید.

دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه رادبود نایگمن، با استفاده از ساعت هوشمند Cardiowatch و بهره‌گیری از ویژگی‌های نور، توانستند حالت قطع جریان خون که به ایست قلبی منجر می‌شود را تشخیص دهند.

پزشکان برای بررسی و آزمایش قابلیت ذکر شده، 291 بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و با این ساعت هوشمند توانستند به درستی ایست قلبی را تشخیص دهند. البته موفقیت اصلی شامل حال این اسمارت واچ می‌شود و دانشمندان فقط عملیات آزمایش را انجام داده‌اند. لازم به ذکر است که هدف این آزمایش، تولید نوعی ساعت هوشمند است که بتواند ایست قلبی را به صورت خودکار تشخیص دهد.

بیشتر بخوانید: ساعت هوشمند ماسیمو با قابلیت بررسی اکسیژن خون رونمایی شد

ساعت هوشمند Cardiowatch ، ایست قلبی را تشخیص داد

ساعت هوشمند کاردیوواچ (Cardiowatch) از شرکت Corsano Health از حسگرهای فوتوپلتیسموگرافی (PPG) استفاده می‌کند و با کمک نور کاهش جریان خون در کوچکترین رگ‌های خونی پوست را اندازه‌گیری می‌کند. این زمانی اتفاق می‌افتد که گردش خون به دلیل ایست قلبی متوقف شود. علاوه بر این، محققان نرم‌افزار خاصی را برای تشخیص زمان توقف گردش خون توسعه دادند.

ساعت هوشمند Cardiowatch ، ایست قلبی را تشخیص داد

در تحقیقات بیشتر، محققان ارزیابی خواهند کرد که آیا این روش در زندگی روزمره قابل اعتماد است یا خیر. در طول جراحی، بیماران بی حرکت دراز می‌کشند، اما در زندگی روزمره، افراد حرکت می‌کنند. برای این پروژه، محققان هنوز به دنبال داوطلبان سالم و سایر بیماران قلبی هستند که مایل به مشارکت هستند.

هدف مطالعه DETECT توسعه ساعت هوشمندی است که می‌تواند به طور خودکار ایست قلبی را تشخیص دهد و به سرویس خدمات اورژانسی هشدار دهد. ۳۰ درصد از افرادی که دچار ایست قلبی می‌شوند تنها هستند. در چنین مواردی هیچ شاهدی برای ارائه یا درخواست کمک در دسترس نیست و شانس زنده ماندن بسیار کم است. در صورت هشدار کاذب برای ایست قلبی، افراد می‌توانند تماس با اورژانس را لغو کنند. محققان این دکمه لغو را در دوره آینده آزمایش خواهند کرد.

ساعت هوشمند Cardiowatch ، ایست قلبی را تشخیص داد

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره امکان تشخیص ایست قلبی توسط ساعت هوشمند چیست؟ آیا استفاده از اسمارت واچ‌ها در علم پزشکی فراگیر می‌شود؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

source

توسط techkhabari