امروز 23 بهمن، آخرین مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه است. در این طرح فروش، 13 خودرو وارداتی چینی برای فروش عرضه شده است.

سامانه یکپارچه پیش‌تر اعلام کرد که مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان روز دوشنبه، 23 بهمن 1402 تمدید شده است. پس متقاضیان باید این مسئله را مدنظر قرار داده و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

در این طرح فروش، 13 خودرو از برندهای چینی عرضه شده‌اند که از دور اول متقاضیان ثبت‌نام کرده و در دور بعدی می‌توانند از 3 خودرو اولویت‌بندی شده، مالک یک مدل شوند. ضمناً این طرح فروش نیاز به حساب وکالتی داشت که در روز 21 بهمن مهلت ایجاد حساب به اتمام رسید؛ پس متقاضیان جدید امکان شرکت در این طرح را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: طرح فروش مدیران خودرو ویژه بهمن 1402 ؛ شرایط فروش اقساطی مدیران خودرو [+جزئیات]

مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی امروز به اتمام می‌رسد

براساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو در روند ثبت‌نام خودروهای وارداتی، مهلت ثبت‌نام این خودروها در سامانه یکپارچه تا امروز دوشنبه تاریخ 1402/11/23 تمدید شده است.

البته مهلت وکالتی نمودن حساب نزد بانک‌ها شنبه تاریخ 1402/11/21 ساعت 13:00 بود.

متقاضیان باید یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود می‌کردند.

قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی امروز به اتمام می‌رسد

شرایط شرکت در طرح فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

مانند تمامی طرح‌های فروش خودرو در ایران، طرح فروش خودروهای وارداتی نیز شرایطی دارد که فرد متقاضی باید دارا باشد این موارد شامل موارد زیر می‌شود:

  • تبصره ۱: قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.
  • تبصره ۲: عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.
  • تبصره ۳: کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.
  • تبصره ۴: با وکالتی نمودن حساب و ثبت‌نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.
  • تبصره ۵: اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

آیا شما در طرح فروش خودروهای وارداتی شرکت کرده‌اید؟ لطفاً نطرات خود را درباره شرایط و شیوه ثبت نام خودروهای وارداتی جدید با ما به اشتراک بگذارید.

source

توسط techkhabari