مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا بر اساس برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران بودجه ۱۴۰۳ تدوین و به عنوان لایحه پیشنهادی به شورای شهر تهران ارائه شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح «من شهردارم ۲» توضیح داد: طرح «من شهردارم۲» طرحی برای پیاده سازی  نظام بودجه ریزی مشارکتی است. در واقع بودجه ریزی مشارکتی فرایندی برای  مشارکت دادن مردم  در تصمیم گیری های کلان شهری است.

شهرابی بیان کرد: ما در طرح من شهردارم به دنبال این هستیم که یکی از  ۴ ابر پروژه شهر تهران را که در برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران به آن اشاره شده، پیاده سازی کنیم. درواقع مردمی‌سازی پروژه های شهری از جمله کارهایی است که به دنبال  اجرای آن هستیم.

وی یادآور شد: در طرح «من شهردارم یک» که در سال ۱۴۰۱ اجرایی شد با مشارکت ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی نزدیک به ۴۵۰ هزار رای و ۵ میلیون کد ثبت شد. به طوری که در مجموع ۱۴۶۰ پروژه به ارزش ریالی ۴ هزار میلیارد تومان در بودجه امسال درج شد و طی این مدت نیز مدیران شهری با برنامه ریزی جهت اجرای این پروژه ها گام برداشتند. 

مدیرکل برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: امروز شهروندان می توانند با مراجعه به سایت manshahrdaram.tehran.ir وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح من شهردارم یک را مورد رصد قرار دهند.

وی در ادامه گفت: در «من شهردارم ۲» قابلیت جدیدی به این طرح اضافه شده به طوری که مردم می توانند با مراجعه به این سایت پیشنهادات خود را درباره پروژه های شهری و مشکلات آن به صورت مکان محور ثبت کنند و تاکنون بالغ بر ۶۵۰۰ پیشنهاد در این سایت بارگذاری شده و انشااله یکی از ورودی های تصمیم گیری برای پروژه‌ها خواهد بود.

شهرابی با اشاره به اینکه جمع بندی این طرح در دی ماه در قالب لایجه بودجه ۱۴۰۳ شهر تهران ارائه می شود، ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ نیز در طرح من شهردارم یک حدود ۱۰ درصد از بودجه تملک دارای شهرداری تهران به این طرح اختصاص پیدا کرد و با برنامه ریزی های انجام شده سعی داریم سطح این عدد را تا ۱۵ درصد از سهم بودجه تملک و سرمایه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه محوریت انتخاب پروژه ها در این طرح بر اساس پروژه های محله ای و منطقه ای است، تاکید کرد: پروژه های زیر ساختی و کلان از آنجا که جزو وظایف ذاتی شهرداری تهران محسوب می شود و باید اجرایی شود، در این محدوده قرار نمی گیرند.

شهرابی در ادامه گفت: در طرح من شهردارم ۲ علاوه بر امکان نظر سنجی که در سایت ایجاد شده از ظرفیت سفیران طرح استفاده می کنیم تا با حضور میدانی در نقاط مهم شهر مانند مساجد، مدارس و  سراهای محلات این طرح را تبلیغ و تبیین کنند تا امکان مشارکت را بالا ببرند.

وی افزود: ما برای نهادینه  کردن این طرح در شهرداری تهران با تدوین نظام نامه بودجه ریزی مشارکتی من شهردارم در این مسیر حرکت کردیم تا کار را هدفمند و منسجم پیش ببریم.

source

توسط