لامبورگینی طی سال‌های گذشته زیر چتر حمایتی گروه فولکس‌واگن به رُشد چشمگیری دست یافته. این ابرخودروساز ایتالیایی برای سال ۲۰۲۲، توانست به رکورد فروش ۹.۲۳۳ خودرو دستی یابد که نشان دهنده رُشد ۱۰ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۲۱ است. همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، شاسی‌بلند اسپرت اوروس با ۵.۳۶۷ دستگاه، بیشترین سهم را از این تعداد فروش لامبورگینی در سال ۲۰۲۲ داشته. لامبورگینی به پاس قدردانی از کارمندان خود برای رسیدن به این رکورد چشمگیر در فروش، تصمیم گرفته ساعات کار در کارخانه سنت‌آگاتا را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

کارمندان لامبورگینی کمتر کار می‌کنند، بیشتر حقوق می‌گیرند!

البته این مهم، تنها به لطف لامبورگینی محقق نشده و اتحادیه‌های کارگری FIOM و FIM-CISL در رسیدن به تفاهم‌نامه با لامبورگینی برای کاهش چشمگیر ساعت های کار که آن را تاریخی خوانده‌اند، نقش بسزایی داشته‌اند.

طبق این توافقنامه، کارمندانی که در دو شیفت کاری در کارخانه سنت‌آگاتا مشغول به کار هستند، قرار است به جای تقویم کاری ۵ روزه، در هفته چهار روز کار کنند و این، به معنای ۲۲ روز کار کمتر در سال برای کارمندان لامبورگینی است. کارمندان سه شیفت نیز به جای ۵ روز کار در هفته قرار است دو هفته کاری چهار روزه داشته باشند که در سال، ۳۱ روز از روزهای کاری آنها کم می‌کند.

Lamborghini Factory

شاید اینطور برداشت کنید که به دلیل کاهش ساعت های کاری در هفته، حقوق کارمندان لامبورگینی نیز کاهش یافته اما اینطور نیست چراکه کارمندان لامبورگینی از این پس هم کمتر کار خواهند کرد و هم بیشتر حقوق خواهند گرفت.

طبق توافقی که اتحادیه های کارگری مذکور با لامبورگینی داشته اند، کارمندان این شرکت قرار است برای ماه دسامبر یک پاداش به ارزش بیش از هزار یورو دریافت کنند و در کنار آن، ابرخودروساز ایتالیایی می‌بایست ارزش پاداش ها و مزایای مختلف کارمندان در طول سال را تا ۵۰ درصد افزایش دهد. نکته جالب‌توجه این است که قرار است ۵۰۰ فرصت شغلی جدید نیز در لامبورگینی ایجاد شود.

Lamborghini Factory

انتهای پیام

source

توسط