شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک که تا به امروز جذب سرمایه مناسبی برای خود دست و پا کرده، حالا به دنبال جذب 1 میلیارد دلاری سرمایه است.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مالک شرکت‌های بزرگ و شناخته شده‌ای همچون، ایکس، اسپیس‌ایکس، تسلا و غیره است چندی پیش شرکت هوش مصنوعی x.AI را راه‌اندازی کرد. این شرکت که هم‌اکنون 135 میلیون دلار سرمایه دارد، به دنبال افزایش سرمایه است تا بتواند با کمک مؤسس کله‌شق‌اش بر شرکت‌های بزرگی همچون OpenAI فائق آید. حال شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک به دنبال جذب 1 میلیارد دلار سرمایه است و این مهم نیز شاید روزی تحقق یابد.

بیشتر بخوانید: پیامد واکنش تند ایلان ماسک به شرکت‌های تبلیغ کننده در ایکس : قصد بازگشت نداریم

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک سرمایه 1 میلیارد دلاری نیاز دارد

به تازگی و براساس اسناد فاش شده از سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، ایلان ماسک توانسته برای شرکت هوش مصنوعی خودش 135 میلیون دلار سرمایه جذب کند که این مبلغ توسط 4 فرد ناشناس تأمین شده است. تاریخ اولین جذب سرمایه نیز 8 آذر بود. حال این کارآفرین بزرگ برای رسیدن به هدف 1 میلیارد دلار سرمایه، می‌بایست 865 میلیون دلار سرمایه نیز جذب کند که بسیار سخت به نظر می‌رسد.

اولین و تنهاترین محصول x.AI، چت‌بات هوش مصنوعی Grok است که در اصل برای رقابت با چت‌بات‌های بزرگی همچون ChatGPT، گوگل بارد، چت‌بات بینگ و غیره عرضه شد. براساس تجربیات کاربران این چت‌بات در مقایسه با دیگر همتایان عملکردی متفاوت داشته و بسیار شوخ طبع است.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک سرمایه 1 میلیارد دلاری نیاز دارد

چت‌ بات ایلان ماسک به زودی برای کاربران نسخه پریمیوم پلاس ایکس در حالت بتا منتشر می‌شود. Grok می‌تواند دیتابیس خود را براساس اطلاعات موجود در شبکه اجتماعی ایکس ارتقاء داده و اخبار واقعی را از اخبار فیک تشخیص دهد.

اما برای افرادی که شاید نمی‌دانند، ایلان ماسک یکی از هم‌بنیان‌گذاران شرکت هوش مصنوعی OpenAI به عنوان خالق چت بات هوش مصنوعی ChatGPT است که بسیار زود این شرکت را ترک کرد و از جمع هیئت مدیره کناره‌گیری کرد.

اما باتوجه به شخصیت و ثروت ایلان ماسک و همچنین روابط وی، می‌توان به جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری وی امیدوار بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص برنامه ایلان ماسک برای افزاش قدرت شرکت x.AI در برابر شرکت های هوش مصنوعی دیگر چیست؟ به نظر شما ماسک می‌تواند 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کند؟ لطفاَ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

source

توسط techkhabari