جلیل هاشمی، مدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا ضمن اعلام این که مشخصات قابل قبول محصولات شرکت خودروسازی اسنا (زیر مجموعه خودروسازی بهمن)، نظر مدیران شهری کشور را به این محصولات جلب کرده، از آزمایش اولین اتوبوس برقی اسنا تا پایان سال خبر داد و گفت: با شهرداری تهران قراردادی برای تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری منعقد کرده بودیم که طبق توافق اتوبوس‌ها را تحویل می‌دهیم و شاهد تحویل مرحله مرحله دوم از اتوبوس‌های این شرکت به شهرداری تهران هستیم.

هاشمی با اشاره به اینکه روز گذشته مرحله دوم از قرارداد منعقد شده با شهرداری تهران به تعداد ۲۵ دستگاه اتوبوس درون شهری به شهرداری تهران تحویل داده شد، خاطر نشان کرد هر ماه تعدادی از این اتوبوس‌ها مطابق قرار داد تحویل داده می‌شود. مدیر عامل شرکت خودروسازی اسنا به قرارداد این شرکت با شهر اصفهان نیز اشاره و تصریح کرد: برای تحویل ۵۰ دستگاه اتوبوس‌ دو کابین یا همان BRT به کلان شهر اصفهان نیز قراردادی منعقد شده و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تحویل این اتوبوس‌ها هستیم.

تحویل اتوبوس‌ های شهری یورو۵ اسنا (زیرمجموعه گروه بهمن) به شهرداری تهران

وی از مذاکرات صورت گرفته با مدیران کلان شهر مشهد نیز خبر داد و اظهار داشت: در حال مذاکره برای تحویل تعدادی از اتوبوس‌های دو کابین و تک کابین هستیم و قرار است به زودی اتوبوس برقی شهری ۱۲ متری را وارد خط تولید خودروسازی اسنا کنیم.

هاشمی افزود: مهمترین دلیل علاقمندی مدیران شهری به استفاده از این خودروها، مشخصات فنی قابل قبول و کیفیت آنها است.

گفتنی است در حالی روز گذشته ۲۵ دستگاه اتوبوس درون شهری از سوی شرکت اسنا تحویل شهرداری تهران شد که پیش‌تر ۲۳ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری اسنا (شرکت اتوبوس‌سازی گروه بهمن) طی مراسمی تحویل شهرداری تهران شده بود.

اتوبوس های تولیدی شرکت اسنا، ۱۲ و ۱۸ متری بوده و در زمره اتوبوس های مدرن و پیشرفته محسوب می‌شوند. اتوبوس‌های یاد شده از امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، امکانات ویژه افراد کم‌توان حرکتی و سالمند، و فناوری‌های پیشرفته حفاظت از مسافران برخوردار بوده، با اتکا به توان مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده‌اند.

تحویل اتوبوس‌ های شهری یورو۵ اسنا (زیرمجموعه گروه بهمن) به شهرداری تهران

لازم به ذکر است در داخل این اتوبوس ها و تمام صندلی‌ها، پورت اختصاصی شارژ USB تعبیه شده و مسافران تا رسیدن به مقصد می توانند باتری تلفن خود را نیز شارژ کنند. همچنین در اتوبوس‌ها از سیستم شبیه‌ساز سه بعدی همه جانبه برای حفظ ایمنی در مسیرهای پرتردد استفاده شده است.

انتهای پیام

source

توسط