تصاویری که به صورت مخفیانه ثبت شده و در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده، اطلاعات بیشتری از طراحی داخلی خودروی برقی شیائومی SU7 را در اختیار ما قرار می‌دهد.

طی سال‌های اخیر، شرکت‌های تکنولوژی چینی علاقه‌مند به ساخت خودروهای برقی شده‌اند. پس از هواوی، این بار شیائومی وارد میدان شده و خودروی برقی SU7 را تولید کرده است.

خودروی برقی شیائومی با نام Xiaomi SU7 توسط یک شرکت دولتی تولید می‌شود. شیائومی اعلام کرده که این خودرو در نیمه اول سال 2024 عرضه خواهد شد. در آخرین تصاویر مخفی منتشر شده از خودروی برقی شیائومی، یک صفحه کنترل مرکزی و یک غربیلک فرمان سه شاخه با تعدادی دکمه دیده می‌شود.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


عکس کابین خودروی برقی شیائومی SU7 لو رفت

خودروی برقی شیائومی با وزن متغیر از 1/980 برای مدل پایه و وزن 2/66 تنی برای بالاترین مدل و حداکثر سرعت 265 کیلومتر ساخته می‌شود. ابعاد خودروی شیائومی 4/9 در 1/9 در 1/45 متری محسابه شده است. فاصله سه متری تعبیه شده بین محورها، فضای داخلی بزرگی را ایجاد کرده و به نظر می‌رسد دوربین نصب شده در ستون میانی خودرو به منظور استفاده از قابلیت تشخیص چهره برای بازکردن قفل در به کار می‌رود. اما یکی از امکانات پیشرفته این خودرو، قابلیت خودران بودن آن است. شیائومی با قرار دادن حسگر لایدار در بالای شیشه جلویی خودرو این امکان را بوجود آورده است. هنوز اطلاعاتی درباره قیمت خودروی شیائومی در دست نیست.

خودرو برقی شیائومی su7
خودروی برقی شیائومی SU7

سیستم عامل HyperOS که در انواع گوشی، تلویزیون، دوربین و اسپیکر شیائومی وجود دارد، برای کنترل نرم افزار SU7 نیز استفاده می‌شود. SU7 دو قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد: حالت دیفرانسیل عقب (RWD) با موتور ۲۲۰ کیلووات و حالت تمام‌ چرخ‌ متحرک (AWD) با حداکثر توان ۴۹۵ کیلووات (۲۲۰ + ۲۷۵ کیلووات). گزینه‌های باتری نیز شامل پک LFP از BYD در مدل اقتصادی و پک سه‌تایی NMC از CATL در تیپ پریمیوم هستند.

شیائومی که در طی سال‌ها نشان داده به دنبال ایجاد یک اکوسیستم از مجموعه محصولات مصرفی تکنولوژی است. انتظار می‌رود شیائومی در سال 2024 این خودروی برقی را به بازار عرضه کند.

نظر شما درباره‌ی خودروی برقی شیائومی SU7 چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

source

توسط techkhabari