به گزارش ایلنا، مهدی پیرهادی در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضعف مطالعاتی در زمینه آینده‌پژوهی در شهرداری تهران و سطح کشور اظهار داشت: اگر این موضوع به‌درستی انجام نشود، حتما در سیاست‌گذاری‌ها با مشکل روبه‌رو خواهیم شد. از سویی دیگر، مطالعات تطبیقی در دوره‌های گذشته با ضعف جدی روبه‌رو بوده است.

وی ادامه داد: مساله‌یابی و مساله‌شناسی و اولویت‌گذاری در موضوعات شهری با مشکل روبه‌رو است؛ اگر مساله‌یابی به‌درستی انجام نشود، دچار عارضه می‌شویم؛ لذا نباید جزیره‌ای تصمیم‌گیری و عمل شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در مدیریت شهری به گونه‌ای عمل می‌کنیم که در نتیجه آن، مدیریت شهری، دولت و جامعه مدنی هریک راه خودشان را می‌روند، یادآور شد: بنده به عنوان نماینده شورا در شورای سیاست‌گذاری شهرداری انتخاب شدم و بارها به شهرداری نامه ارسال کردم، اما دریغ از این که یک جلسه شورای سیاست‌گذاری تشکیل شود.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، پیرهادی در پایان تاکید کرد: بسیاری از موضوعاتی که از شهرداری به مرکز مطالعات می‌رود، از دغدغه‌های بخش‌های مختلف و مردم نیست و این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

source

توسط