ایلان ماسک در واکنش به مقررات جدید اتحادیه اروپا برای خدمات دیجیتالی، سرگرم بررسی خارج کردن شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) از این منطقه است.

به گزارش ایسنا، سایت خبری اینسایدر به نقل از منابع آگاه نوشت: مالک میلیاردر پلتفرم ایکس درباره حذف دسترسی به این اپلیکیشن در اروپا یا مسدود کردن دسترسی کاربران اتحادیه اروپا به ایکس، بحث کرده است.

اتحادیه اروپا، در ماه اوت قانون خدمات دیجیتالی را به اجرا گذاشت که مقررات سخت گیرانه‌ای برای جلوگیری از انتشار محتوای نامطلوب داشته و بعضی از شیوه‌های مورد استفاده برای هدف گرفتن کاربران را ممنوع یا محدود می کند. این قانون به رگولاتورهای اروپایی اجازه می دهد شرکت‌های فناوری را بابت نقض این مقررات، معادل شش درصد از گردش مالی جهانی آنها، جریمه کنند.

تیه ری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا سه شنبه هفته گذشته به ایلان ماسک اعلام کرده بود اطلاعات غلط در پلتفرم شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) را محدود کند و هشدار داده بود پس از خشونت‌های اخیر در خاورمیانه، این پلتفرم برای انتشار محتوای غیرقانونی و اطلاعات غلط مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر برای نظارت محتوا به جای بازبینی توسط کارکنان، به اتوماسیون تکیه کرده است. این پلتفرم برخلاف رقیب بزرگترش، متا پلتفرمز که صاحب فیس بوک و اینستاگرام است، از راستی آزمایان استفاده نمی کند.

انتهای پیام

source

source

توسط