به گزارش “ورزش سه”، وضعیت چمن ورزشگاه آزادی و نیاز آن به ترمیم و بازسازی اساسی باعث شده تا موضوع کوچ استقلال و پرسپولیس به صورت موقتی از این ورزشگاه بر سر زبان‌ها بیفتد.

در این خصوص باشگاه استقلال رایزنی‌هایی را برای میزبانی از حریفان خود در مشهد یا جزیره کیش انجام داده و دیروز هم علی خطیر مدیرعامل باشگاه به جزیره مرجانی جنوب ایران رفت تا امکانات ورزشی کیش را مورد بررسی قرار بدهد. همچنین پرسپولیسی‌ها اگرچه با خروج بازی‌های خانگی خود از تهران مخالفند، اما ورزشگاه شهید کاظمی که محل برگزاری تمرینات آنها در پایتخت است را به سازمان لیگ معرفی کردند و نماینده کمیته مسابقات هم از شرایط آن بازدید به عمل آورد.

در چنین شرایطی گفته می شود که احتمال برگزاری دیدارهای استقلال و پرسپولیس از چند هفته دیگر در ورزشگاهی غیر از آزادی تهران وجود دارد.

موضوعی که درباره آن ابهام وجود دارد، محل برگزاری دربی تهران است؛ مسابقه شماره 102 استقلال و پرسپولیس باید در هفته پنجم برگزار می‌شد اما با نظر سازمان لیگ و به خاطر مسابقات ملی و آسیایی به تعویق افتاد. حالا سازمان لیگ در برنامه جدید روز 23 آذرماه را به عنوان زمان جدید دربی مشخص کرده است.

1882360

در برنامه سازمان لیگ ورزشگاه محل برگزاری دیدار پرسپولیس و استقلال ورزشگاه آزادی اعلام شده است؛ اما اگر قرار به کوچ سرخابی‌ها از این ورزشگاه باشد، احتمال تغییر میزبان دیدار حساس فوتبال باشگاهی ایران نیز وجود دارد.

میزبان دربی رفت بر اساس قرعه‌کشی پرسپولیس تعیین شده و اگر تصمیم بر بازی نکردن در آزادی باشد و چمن این ورزشگاه زیر کشت برود، سرخپوشان پایتخت هستند که محل برگزاری را تعیین می‌کنند. بی شک پرسپولیس با توجه به شرایط موجود نمی تواند دربی را در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار کند و اگر آنها در آزادی میزبان استقلال نباشند، باید به استادیومی بزرگ تر احتمالا در خارج از تهران بروند.

در چنین شرایطی اما موضوع مهم تعیین میزبان دیدارهای استقلال و پرسپولیس است؛ سرخابی‌ها فعلا به دربی پایتخت که حدود 2 ماه دیگر برگزار می‌شود فکر نمی‌کنند ، اما بی شک با کوچ استقلال و پرسپولیس از ورزشگاه آزادی محل برگزاری دربی 102 هم به سوژه جدیدی در فوتبال ایران تبدیل خواهد شد.

source

توسط