عربستان طرحی مفهومی از منطقه توریستی لیجا را رونمایی کرد که با دیدنش برق از چشمانتان می‌پرد. این پروژه تنها یکی از چند پروژه در دست توسعه سعودی‌هاست.

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا توسط عربستان رونمایی شد. حتماً تا حالا نام پروژه “نئوم” را شنیده‌اید. این پروژه را می‌توان سیر توسعه اقتصادی، گردشگری، زیست‌محیطی، تکنولوژی و بسیاری دیگر از روند رو به رشد عربستان دانست که مساحتی بسیار را دربر می‌گیرد و از شیر مرغ تا جان آدمیزاد درونش پیدا می‌شود. یکی از مناطق توریستی که قرار است زیرمجموعه نئوم قرار بگیرد، پروژه لیجا است که در ادامه ضمن تماشای تصاویر، اطلاعاتی هم از آن دریافت خواهید کرد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

پروژه لیجا در یک دره باستانی با چشم‌اندازی خیره‌کننده ساخته می‌شود؛ دره‌ای که از خلیج عقبه آغاز می‌شود و در برخی از نقاط، عمق آن به بیش از 400 متر می‌رسد.

آنطور که مسئولان پروژه گفته‌اند هر یک از این هتل‌های لوکس و خارق‌العاده دارای بیش از 40 اتاق و سوئیت هستند. این سه هتل در طول جاده‌ای ساخته می‌شوند که مسیر طبیعی دره را دنبال می‌کند.

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

هتل «اَدوِنچر» که طبقات مختلف آن به صورتی پله پله در دامن صخره‌های پرشیب ساخته خواهند شد، دارای تراس‌هایی معلق بر فراز دره و استخرهای شنا خواهد بود.

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

کریس فن دویجن یکی از معمارانی که در این پروژه مشارکت دارد می‌گوید:

«هر ساختمانی که در نئوم طراحی می‌شود، قرار است در توازن و تطابق کامل با طبیعت و چشم‌انداز منطقه ساخته شود».

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

هتل «اوسیس» نیز که توسط یک معمار ایتالیایی طراحی شده، شبیه خوشه‌ای از اشکال هندسی است که انگار از دل صخره‌ها سر برآورده‌اند. طبق گفته مسئولان پروژه، این هتل شامل باغ‌هایی معلق، یک عرشه برای تماشای چشم‌انداز و یک استخر بر روی بام خواهد بود.

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

آخرین هتل این پروژه نیز هتل تندرستی (Wellness) نام دارد که استودیوی معماری «کیلا دیزاین» آن را طراحی کرده است. این هتل شامل دو ساختمان عمودی آینه‌پوش است که درست در مقابل یکدیگر قرار دارند و یک طبقه از آنها به طور کامل به امور مربوط به سلامت و تندرستی اختصاص خواهد داشت. در بالای ساختمان‌ها نیز استخرهای بزرگ خودنمایی خواهند کرد.

طرح مفهومی منطقه توریستی لیجا رونمایی شد

پروژه نئوم در نهایت شامل ده منطقه خواهد بود که در مجموع مساحت 10200 مایل مربع را در بر خواهند گرفت. تا قبل از این چهار منطقه دیگر نئوم رونمایی شده بودند که شهر عمودی «خط» یکی از آنها بوده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره منطقه توریستی لیجا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: فرادید

source

توسط techkhabari