ساخت فصل پنجم سریال نون خ تأیید شد. نون خ 5 قرار است در ایام نوروز 1403 بار دیگر مهمان خانه‌ها شود.

ساخت فصل پنجم سریال نون خ توسط مهدی فرجی تهیه‌کننده این سریال تایید شد. سریال نون خ را می‌توان یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون دانست. این سریال مهیج که فرهنگ و آداب و رسوم مردم کردستان را نشان می‌دهد، از سال 1398 بر روی آنتن رفته و از آن زمان تاکنون (به جز سال 1401)، هرساله در ایام نوروز از رسانه ملی پخش شده است. حال خبر رسیده که با پیگیری‌ها و تأکیدات پیمان جبلی رئیس صداوسیما مبنی‌بر ادامه روند ساخت این سریال، فصل پنجم نون خ نیز ساخته خواهد شد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید: 


ساخت فصل پنجم سریال نون خ تایید شد

این روزها تلویزیون سریال «نون‌خ» را پخش می‌کند. سریالی که تاکنون 4 فصل ساخته شده و در سال‌های 1398، 1399، 1400 و 1402 روی آنتن رفت و از این سریال به عنوان پرمخاطب‌های تلویزیون به شمار می‌رود.

در روزهای پایانی پخش فصل چهار سریال نون خ بود که شایعاتی درباره ساخت فصل جدید منتشر شد. حتی رئیس رسانه ملی هم در آیین تجلیل از عوامل و بازیگران این سریال، بر ساخت مجموعه‌های تلویزیونی با محوریت اقوام تاکید کرد.

مهدی فرجی تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی هم در برخی اظهارنظرهای خود به این نکته اشاره کرده بود که پیمان جبلی ساخت فصل جدید «نون‌خ» را سفارش داده است.

ساخت فصل پنجم سریال نون خ تایید شد

در هفته وحدت پیگیر خبری جدید از این سریال شدیم که در چه وضعیتی قرار دارد. مهدی فرجی تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی گفت:

این روزها در پیش‌تولید فصل پنجم سریال «نون‌خ» هستیم و مراحل نگارش فیلمنامه و بقیه فرآیند آماده‌سازی تولید هم پیش می‌رود. ان‌شاءالله امسال سریال کلید خواهد خورد.

درباره سریال «نون‌خ» و اتفاقات و داستان‌هایی که در طول این 4 فصل داشته صحبت‌های بسیاری مطرح شد. بسیاری این سریال را تلاشی در جهت بومی‌سازی در تولیدات نمایشی عنوان کردند که با تکیه بر ظرفیت و ظرافت فرهنگ کردی و قابلیت‌های قومی و بومی آن در بستر یک طنز خانوادگی به بازتولید شمایل محلی سبک زندگی ایرانی با مولفه‌های بومی می‌پردازد.

یکی از نکاتی که در هفته وحدت درباره‌اش صحبت می‌شود، بازنمایی اقوام است؛ «نون‌خ» از معدود آثاری به شمار می‌رود به جای قومیت‌گرایی، به قومیت‌نگاری نزدیک شده است. یعنی در مواجهه با قوم اصیل کُردها، به سراغ متن فرهنگ و زندگی روزمره این مردم رفته تا نشان دهد متن جامعه کردنشین ایران چیست.

در سریال «نون‌خ» جلوه‌هایی از فرهنگ و آداب و رسوم کُردی، ترسیم شده است. پوشش، گویش و موسیقی کُردی، در تمام لحظات این سریال دیده و شنیده می‌شود تا به واسطه پخش این سریال، مخاطبان در سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر به سبک و شیوه زندگی قوم کُرد پی می‌برند.

سریال نون-خ در استان کرمانشاه تصویربرداری آن شروع شده‌است و فضای این منطقه را به تصویر می‌کشد. در قسمت‌های مختلفی از سریال، از ترانه‌های هنرمندان کرد استان کردستان و آذربایجان غربی مانند مظهر خالقی، حسن زیرک و حسین صفامنش استان کرمانشاه بهره برده‌اند.

اتفاقی که یک اقدام راهبردی در جهت تحکیم وحدت و همبستگی ملی ایران محسوب می‌شود. از این رو هرقدر مردم کشورمان نسبت به زیبایی‌های اقوام این سرزمین مثل قوم کُرد آگاهی پیدا کنند به طور مستقیم موجب همدلی و پیوند مردم با یکدیگر می‌شود و این تنها یک روی سکه است چون در بسیاری از موارد نسل جوان در مناطق کُرد نشین با دیدن این سریال آشنایی دقیق‌تری با فرهنگ قومشان به دست خواهند آورد.

در مجموع 4 فصل، «نون‌خ» توانسته هم از طریق کمدی لحظات شاد و به یادماندنی خلق کند و هم از سوی دیگر، فضای زندگی کوردها و فرهنگ کوردی را تا حد قابل قبولی به نمایش بگذارد و به نحوی معرف آن باشد.

لازم به ذکر است که پیش از پخش فصل چهارم سریال نون خ در نوروز 1402 از شبکه یک سیما، شایعاتی درباره تمایل تیم تولید سریال برای انتقال سری‌های بعدی به شبکه نمایش خانگی و پلتفرم فیلیمو در میان بود. با این وجود گفته می‌شود سعید آقاخانی با فشار صداوسیما و علی‌رغم میل باطنی ناگریز به تولید فصل چهارم برای صداوسیما شده است. باید دید آیا بالخره پای نون خ به شبکه نمایش خانگی هم باز می‌شود یا خیر!

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ ساخت فصل پنجم سریال نون خ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

source

توسط techkhabari