امکان ورود بدون پسورد به واتساپ به‌وسیله فناوری Passkey مهیا شد. البته این امکان فعلاً فقط در اختیار کاربران اندرویدی این پیام‌رسان قرار دارد.

ورود بدون پسورد به واتساپ با فناوری Passkey امکانپذیر شد. واتساپ به عنوان شبکه اجتماعی زیرمجموعه متا در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که ویژگی مورد بحث را برای پیام‌رسان خود منتشر کرده است تا کاربران بتوانند بدون نیاز به رمز ورود از سیستم تشخیص چهره یا اثرانگشت بدین‌منظور استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: قابلیت پین کردن پیام در واتساپ عرضه شد

ورود بدون پسورد به واتساپ با فناوری Passkey امکانپذیر شد

کاربران اندرویدی واتس‌اپ اکنون می‌توانند به‌جای تایپ رمزعبور، با استفاده از فناوری Passkey به کمک تشخیص چهره یا اسکن اثرانگشت، به‌شکل ایمن‌تری وارد حساب کاربری خود شوند.

درواقع کاربران واتس‌اپ در اندروید با فناوری Passkey به‌راحتی می‌توانند با احراز هویت دومرحله‌ای پیامکی ناامن و آزاردهنده خداحافظی کنند. این شرکت متعلق به متا در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) اعلام کرد که از ویژگی رمز عبور Passkey برای همه کاربران اندرویدی پشتیبانی می‌کند. این گزینه امنیتی جدید به کاربران واتس‌اپ اجازه می‌دهد تا از چهره، اثرانگشت یا پین دستگاه، برای باز‌کردن قفل و دسترسی به حساب‌های خود استفاده کنند.

به‌نظر می‌رسد این فناوری طی هفته‌ها و ماه‌های آینده در دسترس تمامی کاربران اندرویدی قرار گیرد.

کاربران واتس‌اپ بتا پیش از این به فناوری Passkey دسترسی داشتند تا این شرکت بتواند باگ‌های مربوط به این فناوری را مورد بررسی قرار دهد. اما حالا کاربران عادی نسخه اندروید واتس‌اپ نیز می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. هنوز مشخص نیست کاربران سیستم‌عامل iOS چه زمانی می‌توانند به این فناوری دسترسی داشته باشند.

با این فناوری، بیش از دو میلیارد کاربر واتس‌اپ در برابر تهدید‌های دیجیتالی بیشتر محافظت می‌شوند. با اضافه‌شدن فناوری Passkey، دیگر نیازی نیست رمزعبور به‌خاطر سپرده شود. چون چنین رمزهای عبوری به‌صورت بالقوه در معرض سرقت و هک نیز قرار دارند.

شاید این سؤال پیش بیاید که فناوری Passkey در واتس‌اپ چیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟ این فناوری درواقع تلاشی از سوی شرکت‌های بزرگ برای استفاده از سیستم احراز هویت با امنیت بالاتر به‌جای استفاده از رمزعبور است. در این فناوری، کاربران به‌جای استفاده از رمز عبور، از فناوری‌های دیگر مانند تشخیص چهره یا اسکن اثرانگشت استفاده می‌کنند و وارد حساب کاربری خود می‌شوند.

ورود بدون پسورد به واتساپ با فناوری Passkey امکانپذیر شد
ورود بدون پسورد به واتساپ

وقتی از فناوری Passkey استفاده شود، درواقع دو کلید رمزنگاری ساخته می‌شود که شامل یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی است. کلید خصوصی در دستگاه کاربر نگهداری می‌شود و کلید عمومی در سرورهای شرکتی که اکانت کاربر در آن وجود دارد، ذخیره خواهد شد. زمانی که کاربر قصد دارد با این فناوری وارد حساب کاربری خود شود، سرویس‌دهنده این دو کلید را با یکدیگر مقایسه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ورود بدون پسورد به واتساپ با فناوری Passkey چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

source

توسط techkhabari