تابستان امسال Independent Photographer برای مسابقه عکاسی سفری‌اش تصاویری را می‌خواست که زندگی یک مکان با تمام شکوه آن را نمایش بدهد و بتواند ذهن و خاطرات را تحریک کند. موضوع می‌توانست هرچیزی مثل خیابان، پرتره، منظره، مستند و غیره باشد؛ آن‌ها فقط می‌خواستند سفر عکاسان را از نظر بصری و فکری به اشتراک بگذارند.
داور مسابقه عکاس سفری، استیو مک‌کاری، با نمایشگاه‌های بی‌شماری در سراسر جهان به نام خود و برخی از معتبرترین جوایز این صنعت از جمله مدال طلای رابرت کاپا، جایزه عکاسان مطبوعاتی ملی و چهار مقام اول از World Press Photo شناخته شده است.
استیو مک‌کاری برای بیش از ۳ دهه یکی از برجسته‌ترین صداها در عکاسی معاصر بوده است. او مجموعه‌ای بی‌نظیر از آثاری را خلق کرده که برخی از معروف‌ترین تصاویر زمان ما را دربرمی‌گیرد. آثار مک‌کوری دربرگیرنده تضادها، فرهنگ‌های در حال نابودی، سنت‌های باستانی و فرهنگ معاصر است؛ باوجوداین او همیشه عنصر انسانی را حفظ می‌کند به همین سبب تصویر مشهور او از «دختر افغان» بسیار قدرتمند است.
در ادامه می‌توانید آثار ۱۰ برنده و فینالیست بی‌نظیر و بااستعداد مسابقه عکاسی سفری ۲۰۲۳ را تماشا کنید.
گلی (Goli) رقص سنتی آفریقایی و بالماسکه مردم بائوله در ساحل عاج است. طی این مراسم تمام روستاهای بائوله بیش از ۲۴ ساعت موسیقی می‌نوازند و رقصندگان چهار نوع ماسک مختلف می‌زنند که همگی به ساختار اجتماعی و نسلی جامعه اشاره دارد.
پسران قبیله باجائو لاوت یا «عشایر دریایی» در اسکله روستایشان در جزیره مابولِ مالزی فوتبال بازی می‌کنند.
هر زمستان در رأس‌الخیمه، شترداران شترهای خود را برای استحمام به دریا می‌برند. آب شور به رهایی حیوانات از شر انگل‌ها کمک می‌کند. حمام کردن شتر به این روش از سنت‌های قدیمی اعراب به حساب می‌آید که امروزه کمرنگ‌تر شده است.
امیدواریم از تماشای این تصاویر لذت برده باشید. برای دیدن تصاویر بیشتر به وب‌سایت The Independent Photographer مراجعه کنید. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟ کدام را بیشتر دوست داشتید؟
خانواده ما

source

توسط techkhabari