با معرفی بازی بعدی فوتبالی شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) ما دیگر شاهد نام فیفا نیستیم و این موضوع کمی عجیب است. بازی‌های فیفا همواره جایگاه خاصی در میان طرفداران فوتبال داشتند و در چند سال اخیر نیز عملکرد بسیار خوبی در زمینه گیم‌پلی و گرافیک داشتند. حال با اتمام قرارداد الکترونیک آرتز و فیفا، دیگر نام بازی‌های فوتبالی این شرکت فیفا نبوده و از طرفی محدودیت‌های این سازمان را نیز ندارد. در نتیجه شرکت سازنده می‌تواند خلاقانه‌تر عمل کند.
با نزدیک شدن به عرضه بازی فوتبال کلاب ۲۴ (EA Sports Football Club 24) ما شاهد اخبار زیادی حول آن هستیم. شرکت سازنده نیز نهایت تلاش خود را کرده تا برای این بازی تبلیغات گسترده‌ای انجام دهد. تعویض نام این مجموعه امکان دارد تا حدی به فروش آن آسیب بزند ولی با استراتژی جالب شرکت الکترونیک آرتز این مجموعه آسیب چندانی نخواهد دید.
یکی از بخش‌های بسیار محبوب مجموعه فوتبالی شرکت الکترونیک آرتز بخش آلتیمیت تیم (Ultimate Team) است. بخشی که در آن بازیکنان یک تیم خاص را مدیریت کرده و بازی می‌کنند تا کارت‌های بازیکنان مختلف را بدست بیاورند. بخش آلتیمیت تیم به حدی اهمیت دارد که بازیکنان برخی اکانت‌ها و کارت‌های خود را می‌فروشند. حال الکترونیک آرتز تصمیم گرفته تا لیست بهترین بازیکنان آلتیمیت تیم بازی فوتبال کلاب ۲۰۲۴ را منتشر کند.
در آلتیمیت تیم هرچه بازیکنان امتیاز بالاتری داشته باشند، ارزش بیشتری داشته و تیم شما را قوی‌تر می‌کند. البته بدست آوردن آن نیز دشوار بوده و به راحتی در دسترس همه افراد قرار نمی‌گیرد. راه بدست آوردن این کارت‌ها نیز بازی کردن و تجربه فوتبال کلاب است. سپس شما یک پک بازیکن دریافت کرده و در آن امکان دارد یک بازیکن با امتیاز بالا وجود داشته باشد. این روند شانسی چندین سال است که مورد انتقاد قرار گرفته ولی به دلیل استقبال شدید گیمرها از آلتیمیت تیم الکترونیک آرتز نیز تصمیمی به تغییر آن ندارد.
آلتیمیت تیم EA FC 24
این برای اولین بار است که ما شاهد ارائه بهترین بازیکنان زن و مرد در کنار هم هستیم. این یک حرکت بسیار مثبت از سمت شرکت الکرونیک آرتز بوده و نشان می‌دهد که این شرکت در جهت خوبی حرکت می‌کند. در صدر جدول بهترین بازیکنان آلتیمیت تیم کیلین امباپه (Kylian Mbappe) با امتیاز ۹۱ حضور دارد. البته درکنار آن ۳ بازیکن دیگر نیز همین امتیاز را دارند.
امباپه، الکسیا پوتلاس (Alexia Putellas)، ارلینگ هالند (Erling Haaland) و کوین دِبروینه (Kevin De Bruyne) دارای امتیاز ۹۱ هستند. پس از این افراد نوبت به امتیاز ۹۰ می‌رسد که به دست آیتانا  بنماتی (Aitana Bonmati) است. در کنار بنماتی، لیونل مسی (Lionel Messi)، هری کین (Harry Kane)، رابرت لواندوفسکی (Robert Lewandowski)، سم کر (Sam Kerr)، ثیبات کورتوآ (Thibaut Courtois)ف کارولین گراهام (Caroline Graham) و کریم بنزما (Karim Benzema) حضور دارند.
به طور کلی بازی فوتبال کلاب ۲۴ نسبت به عناوین قبلی تغییر چندانی نداشته است. مهم‌ترین تغییر این بازی همان تغییر نام آن است. با این حال اینطور که به نظر می‌رسد تغییرات اساسی در گیم‌پلی را برای شماره‌های بعدی گذاشته است. در نتیجه فوتبال کلاب ۲۴ مانند عناوین هرساله دیگر فیفا بوده و تغییر چندانی با قبل نداشته است. البته این بازی از لحاظ گیم‌پلی بهبود بسیار زیادی داشته و طراحی دقیق‌تری هم داشته است.
الکترونیک آرتز تمام تلاش خود را کرده تا بازی فوتبال کلاب ۲۴ به واقعیت نزدیک باشد و در نتیجه از تکنولوژی‌های مختلفی برای بهبود گیم‌پلی و طراحی بازی استفاده کرده است. بازی فوتبال کلاب ۲۴ کامل‌ترین و زیباترین بازی این مجموعه بوده که شروع بسیار خوبی برای نام فوتبال کلاب است.
بازی الکترونیک آرتز اسپورتز فوتبال کلاب ۲۴ در تاریخ ۷ مهر برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم در کنار کامپیوتر عرضه خواهد شد.


صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


source

توسط techkhabari