دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این دستاورد می‌تواند درزمینه اکتشافات فضایی و مراقبت‌های بهداشتی فضانوردان و حتی جمعیت انسان‌های روی زمین مفید باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
Redwire Corporation، شرکت پیشرو در حوزه زیرساخت‌های فضایی، موفق شده است که در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) با استفاده از دستگاه چاپ سه‌بعدی ارتقایافته BioFabrication (BFF) خود، منیسک زانوی انسان را به‌صورت سه‌بعدی چاپ کند.
براساس گزارش Interesting Engineering، دانشمندان پس از چاپ سه‌بعدی موفقیت‌آمیز منیسک در پردازشگر آزمایشی پیشرفته فضایی Redwire (ADSEP) و حضور 14 روزه در ایستگاه فضایی بین‌المللی، با مأموریت Crew-6 اسپیس‌ایکس به زمین بازگرداندند تا به‌طور کامل تجزیه‌وتحلیل شود.
این پژوهش توسط تیمی از فضانوردان ماهر ازجمله «فرانک روبیو»، «وارن هوبرگ»، «استفن بوون» (ناسا) و «سلطان النیادی»، فضانورد اماراتی، انجام شده است که چند روز پیش به زمین بازگشتند.
دستاورد Redwire می‌تواند درزمینه اکتشافات فضایی و مراقبت‌های بهداشتی فضانوردان و حتی جمعیت انسان‌های روی زمین پیامدهای گسترده‌ای را به‌همراه داشته باشد. درحال‌حاضر اغلب اعضای نیروهای مسلح ایالات‌متحده و سالمندان با آسیب‌دیدگی منیسک مواجه هستند.
چاپ سه‌بعدی منیسک زانوی انسان تنها یکی از جنبه‌های مجموعه فناوری‌های فضایی نوآورانه شرکت Redwire محسوب می‌شود. این شرکت مستقر در شهر جکسون‌ویل از ایالت فلوریدا 20 مرکز تحقیقات در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایجاد کرده است که درحال‌حاضر 10 مورد از آن‌ها فعال هستند و به پیشرفت تحقیقات در مدار پایین زمین اختصاص دارند.
در آینده، این شرکت قصد دارد تا با مأموریت CRS-29 شرکت اسپیس‌ایکس که در نوامبر امسال به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رفت، محموله‌های تحقیقاتی میکروگرانشی را با تمرکز بر توسعه دارو و پزشکی ترمیمی ارسال کند. همچنین در این مأموریت، Redwire آزمایشی را انجام خواهد داد که در آن برای چاپ سه‌بعدی بافت قلب تلاش می‌شود که تعهد این شرکت نسبت به پیشرفت مرزهای بیوتکنولوژی در فضا را نشان می‌دهد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari