دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
قیمت خودروهای وارداتی همچنان حباب بزرگی دارد که در مقابل تخلیه‌شدن مقاومت می‌کند. البته واردات خودرو نیز به نتیجه نرسیده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
با گذشت پنج سال از ممنوعیت واردات خودرو، قیمت خودروهای وارداتی همچنان یک حباب بزرگ دارد که در مقابل تخلیه‌شدن مقاومت می‌کند. البته نباید از یاد برد که همچنان واردات خودرو به نتیجه نهایی خود نرسیده است. هر چند روز یک بار خبری مبنی بر ترخیص تعدادی خودرو از گمرکات کشور یا شماره‌گذاری خودروهای وارداتی منتشر می‌شود. بااین‌حال، در عمل اتفاق مثبتی در بازار خودروهای وارداتی رخ نداده است.
بسیاری از نمایشگاه‌داران خودرو و همچنین دلالان بازار از شرایط توقف واردات خودرو در سال 1397 اطلاع داشتند. ازاین‌رو، بسیاری از این افراد اقدام به دپوی خودروهای خارجی کردند. درنتیجه اکنون که چند سال از توقف واردات می‌گذرد، همچنان خودروهای خارجی با مدل 2017 و 2018 و کارکرد صفر آگهی می‌شوند. علاوه بر این موضوع، میزان دستکاری در کیلومتر خودروهای خارجی نیز رواج یافته است. بسیاری از مالکان سعی دارند با دستکاری کیلومتر خودرو و کاهش آن، اتومبیل کارکرده و مسن خود را با قیمت بالاتری بفروشند.
همچنین بخوانید: مجوز واردات خودروی دست‌دوم چینی صادر می‌شود
بیشترین میزان خودروهای وارداتی صفرکیلومتر متعلق به برندهای لوکس است. خودروهایی از برندهای بنز، بی‌ام‌و یا ولوو همچنان با کارکرد اندک در بازار در دسترس هستند. اما در بخش خودروهای میان‌رده خارجی نیز گزینه‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال، نیسان ایکس تریل، تویوتا راو 4، کیا اپتیما و رنو داستر صفرکیلومتر هم‌اکنون در نمایشگاه‌های تهران آگهی شده‌اند. برای افزایش اطلاعات کاربران و مقایسه قیمت‌ها با خارج از کشور، نرخ این خودروها را به دلار تبدیل کرده‌ایم.
همانند گذشته، نمایشگاه‌داران خودرو و دلالان تمایلی به شفافیت در قیمت‌ها ندارند. به همین دلیل بسیاری از آگهی‌های مرتبط با این خودروها بدون قیمت منتشر شده‌اند. برای کسب اطلاعات در مورد قیمت این خودروها، لازم است تا با آگهی‌دهنده تماس بگیرید یا آنکه به‌صورت حضوری مراجعه کنید. همچنین بسیاری از نمایشگاه‌ها این خودروها را تنها به‌صورت اقساطی می‌فروشند. قیمت اعلام‌شده برای خودروها قیمت پایه است که با توجه به مدت اقساط، بهای نهایی خودرو افزایش خواهد یافت.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari