گوگل خود را برای انتشار نسخه‌ی عمومی اندروید ۱۴ آماده می‌کند و سامسونگ نیز به نوبه‌ی خود اخیراً نسخه‌ی آزمایشی One UI 6 را براساس آپدیت بعدی اندروید برای برخی از گوشی‌های هوشمندش منتشر کرده است.
طبق معمول سامسونگ امکانات جدید اندروید ۱۴ را در One UI 6 ارائه داده و درکنار آن ویژگی‌های دیگری برای گوشی‌های هوشمند خود اضافه کرده است.
اکنون One UI 6 از پنل تنظیمات سریع بازطراحی‌شده شبیه کنترل سنتر آیفون اپل بهره می‌برد. علاوه‌بر‌این، فونت سیستمی جدیدی به این رابط‌ کاربری اضافه شده و کاربران می‌توانند از ایموجی‌های جدید در کیبورد سامسونگ بهره ببرند.
اکنون دارندگان گلکسی S23 می‌توانند طعم One UI 6 را روی دستگاه خود احساس کنند و امکان نصب نسخه‌ی بتای این به‌روزرسانی دردسترس قرار گرفته است. برای بررسی قیمت گوشی سامسونگ گلکسی S23 و خرید این محصول با بهترین قیمت، می‌توانید سری به بخش محصولات زومیت بزنید.
برنامه‌ی بتای One UI 6 درحال‌حاضر برای دارندگان گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا در ایالات‌ متحده‌و کره‌‌جنوبی و آلمان منتشر شده است و به‌زودی برای برخی نواحی دیگر نیز دردسترس قرار خواهد گرفت.
قبل‌ از ثبت‌نام در برنامه‌ی بتای One UI 6، باید برنامه‌ی Samsung Members را روی گوشی گلکسی S23 خود نصب کنید.
توجه کنید نسخه‌ی بتای One UI 6 مثل نسخه‌های آزمایشی هر نرم‌افزار دیگری می‌تواند حاوی مشکلات و باگ‌های مختلف باشد و شاید برخی از قابلیت‌های دستگاه با نصب این آپدیت به‌درستی کار نکنند. البته امکان ترک برنامه‌ی بتا وجود دارد؛ اما برای این‌ کار باید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید که این اقدام باعث حذف همه‌ی اطلاعات و داده‌های روی حافظه‌ی ذخیره‌سازی دستگاه خواهد شد.
اگر شرایط لازم را داشته باشید، ثبت‌نام در برنامه‌ی آزمایشی One UI 6 فقط چند دقیقه طول خواهید کشید. برای این‌ منظور باید برنامه‌ی Samsung Members را باز و چند ثانیه صبر کنید تا محتوای آن به‌طور کامل بارگذاری شود. در بالای صفحه تعدادی بنر مشاهده خواهید کرد که می‌توان در حالت افقی بین آن‌ها حرکت کرد. به پیمایش ادامه دهید و روی One UI 6 Beta ضربه بزنید.
اگر بنر One UI 6 Beta را در Samsung Members مشاهده نکردید، باید از برنامه‌های تغییر آی‌پی برای تغییر موقعیت مکانی خود به ایالات‌ متحده و آلمان یا کره‌‌جنوبی استفاده کنید.
در صفحه‌ی بعد، روی Register ضربه بزنید. سپس، شرایط و قوانین را مرور و Enroll را انتخاب کنید تا ثبت‌نام شما تأیید شود.
پس‌‌ از ثبت‌نام، برنامه‌ی Samsung Members را ببندید و وارد تنظیمات گوشی خود شوید. صفحه‌ را به پایین اسکرول کنید و روی Software Update و سپس Download and install ضربه بزنید.
اکنون باید فرایندی مشابه به‌روزرسانی‌های معمولی را طی کنید. گوشی شما One UI 6 بتا را دانلود و نصب می‌کند و امکان دارد هنگام این‌ کار از شما درخواست شود دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کنید.
کار تمام است و پس‌ از روشن‌شدن گلکسی S23، می‌توانید طعم One UI 6 بتا مبتنی‌بر اندروید ۱۴ را تجربه کنید.
ما در زومیت نگاهی به One UI 6 بتا روی گلکسی S23 اولترا انداخته‌ایم که می‌توانید ویدیو آن را درادامه تماشا کنید.
تماشا در یوتیوب
اگر قصد دارید به‌هر دلیلی از برنامه‌های بتای One UI 6 خارج شوید و نسخه‌ی پایدار قبلی این رابط‌ کاربری را دوباره روی گلکسی S23 خود نصب کنید، باید برنامه‌ی Samsung Members را باز کنید و روی بنر One UI 6 Beta ضربه بزنید و سپس Withdraw را در پایین صفحه انتخاب کنید.
در مرحله‌ی بعد باید گوشی خود را به کامپیوتر شخصی متصل و از برنامه‌ی Smart Switch برای دانگرید نرم‌افزار دستگاه استفاده کنید. گوشی شما در طول این فرایند به‌طور کامل ریست و همه‌ی داده‌ها و اطلاعاتش پاک خواهد شد.
می‌توانید قبل‌ از اقدام به دانگرید One UI روی گلکسی S23 خود، از فایل‌های دستگاه نسخه‌ی پشتیبان بگیرید و پس‌ از پایان کار، اطلاعات را دوباره بازیابی کنید.
خانواده ما

source

توسط techkhabari