لینکدین در واقع یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است که اساسا برای بهبود کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن دیگران با آن ها طراحی شده است. در بسیاری از موارد برای ما این اتفاق رخ داده که یک پست و یا حتی موقعیت شغلی را در لینکدین ذخیره کنیم تا بتوانیم در آینده باز هم به سراغ آن برویم. درست است که گاهی وقت نمی‌کنیم و یا در کل فراموش می‌کنیم که آن را بررسی کنیم ولی در هر حال پیدا کردن پست‌ها و موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین برای ما اهمیت بالایی دارد. اکنون قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل جدید با قیمتی مناسب و ضمانت اصالت کالا هستید، دکمه‌ی زیر مختص شماست.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
ذخیره کردن موقعیت‌های شغلی در لینکدین اصلا کار دشواری نیست و شما می‌توانید هر موقعیت شغلی که دوست دارید را به سادگی در لینکدین ذخیره کنید و در صورت نیاز به سراغ آن بروید. با این حال ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای ذخیره‌ی همه‌ی موقعیت‌های شغلی، برای برخی از آن‌ها رزومه‌ی خود را ارسال کنید و در نهایت شانس خود را برای به دست آوردن یک شغل بهتر وشاید جالب‌تر امتحان کنید.
لازم به ذکر است که برای ذخیره کردن موقعیت‌های شغلی در لینکدین باید ترفند مربوط به هر دستگاهی را به صورت جداگانه یاد بگیرید. به عنوان مثال نحوه‌ی ذخیره‌ی موقعیت‌های شغلی در کامپیوتر با نحوه‌ی ذخیره‌ی موقعیت‌های شغلی در موبایل کاملا متفاوت است. به همین منظور در ادامه‌ی این مطلب روش‌های انجام این کار در هر دستگاهی را برای شما بررسی خواهیم کرد و آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. این روش‌ها عبارتند از:
مرحله‌ی اول: با کمک گرفتن از دکمه‌ی زیر سایت لینکدین را در مرورگر دلخواه خود در کامپیوتر (ویندوز و یا مک) باز کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.
مرحله‌ی دوم: همانند تصویر پایین روی گزینه‌ی Jobs در بالای صفحه ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: عنوان شغل مورد نظر و همچنین مکان آن را در نوار جستجوی بالای صفحه وارد کنید و سپس روی Search کلیک کنید.
مرحله‌ی چهارم: حالا شغل‌ها را به صورت کامل بررسی کنید و یکی از موارد را به دلخواه خود انتخاب کنید.
مرحله‌ی پنجم: روی دکمه‌ی Save در پایین عنوان آگهی مورد نظر (همانند تصویر پایین) ضربه بزنید.
اپلیکیشن کاریابی
به همین سادگی شما توانستید یک آگهی شغلی را در لینکدین خود در کامپیوتر ذخیره کنید. برای ذخیره کردن آگهی‌های شغلی دیگر نیز همین فرایند را دوباره انجام دهید.
مراحل زیر برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS یکسان هستند و شما در هر مرحله برای درک بهتر، می‌توانید از تصاویر موجود نیز کمک بگیرید. حال مراحل ذخیره کردن موقعیت‌های شغلی در گوشی موبایل به ترتیب طی کنید:
مرحله‌ی اول: برنامه لینکدین را در گوشی موبایل خود باز کنید.
مرحله‌ی دوم: همانند تصویر در پایین صفحه (سمت راست) روی گزینه‌ی Jobs ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: عنوان شغل مورد نظر و همچنین مکان آن را در نوار جستجو وارد کنید و سپس روی Search ضربه بزنید.
مرحله‌ی چهارم: حالا شغل‌ها را یک به یک بررسی کنید و سپس یکی از موارد را به دلخواه خود انتخاب کنید ولی وارد آگهی آن شغل نشوید.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی پنجم: همانند تصویر بالا روی نشانکی که در سمت راست هر آگهی شغلی قرار دارد، ضربه بزنید. این نشانک آگهی مورد نظر شما را در لینکدین ذخیره می‌کند. شما نیز می‌توانید با مراجعه به بخش موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین (که در ادامه‌ی مطلب این بخش را نیز بررسی خواهیم کرد) تمامی آگهی‌هایی که ذخیره کرده‌اید را مشاهده نمایید. به همین راحتی!
ذخیره کردن یک پست در لینکدین تفاوت زیادی با ذخیره کردن یک موقعیت شغلی ندارد. پس همانند بخش قبلی این موضوع را نیز به دو قسمت یعنی کامپیوتر و گوشی‌های موبایل اختصاص می‌دهیم. اکنون مراحل ذخیره کردن یک پست در لینکدین عبارتند از:
مرحله‌ی اول: با کمک گرفتن از دکمه‌ی زیر لینکدین را در مرورگر کامپیوتر (ویندوز و یا مک) باز کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.
مرحله‌ی دوم: به سراغ پستی که می‌خواهید ذخیره کنید، بروید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: روی نماد سه نقطه در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه کلیک و از منوی موجود گزینه‌ی Save را انتخاب کنید.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی چهارم: حالا شما می‌توانید در بخش پست‌های ذخیره شده در لینکدین، پست مورد نظر را دوباره مشاهده کنید. برای ذخیره کردن پست‌های جدید نیز همین فرآیند را دوباره طی کنید. به همین راحتی!
همانند ذخیره کردن موقعیت‌های شغلی در لینکدین، مراحل زیر برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS یکسان هستند و شما در هر مرحله برای درک بهتر می‌توانید از تصاویر نیز کمک بگیرید. حال باید چندین مرحله را برای ذخیره کردن پست‌های لینکدین در گوشی موبایل به ترتیب طی کنید که این مراحل عبارتند از:
مرحله‌ی اول: برنامه‌ی لینکدین را در گوشی موبایل خود باز کنید.
مرحله‌ی دوم: به سراغ پستی که می‌خواهید ذخیره کنید، بروید و روی نماد سه نقطه در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: در صفحه‌ای که برای شما ظاهر می‌شود، روی گزینه‌ی Save ضربه بزنید.
اپلیکیشن کاریابی
با این کار پست مورد نظر در حساب کاربری لینکدین شما ذخیره خواهد شد.
راه‌های مختلفی برای یافتن پست‌ها و مشاغل ذخیره شده در لینکدین وجود دارد که ما در این بخش به سراغ چهار مورد از کاربردی‌ترین روش‌ها خواهیم رفت. در نهایت نتیجه‌ی همه‌ی این چهار روش یک چیز یعنی مشاهده‌ی پست‌ها و موقیعت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین کامپیوتر خواهد بود. پس شما می‌توانید هر روشی که دوست دارید را از میان آن‌ها انتخاب کنید. این روش‌ها عبارتند از:
اگر پست‌ها و یا مشاغل ذخیره شده در لینکدین خود را به طور مرتب بررسی می‌کنید، این روش مختص شماست. تنها با کلیک کردن بر روی دکمه‌‌ی زیر به راحتی می‌توانید پست‌ها و موقعیت‌های شغلی ذخیره شده را به صورت جداگانه و کاملا مرتب مشاهده کنید.
اگر روش قبل برای شما مناسب نبود و دوست ندارید که از لینک و دکمه‌های بالا کمک بگیرید، با استفاده از این روش فقط کافیست که چند مرحله‌ی ساده را در سایت لینکدین طی کنید تا تمامی پست‌ها و موقعیت‌های شغلی ذخیره شده را در دست داشته باشید. این مراحل ساده عبارتند از:
مرحله‌ی اول: با کمک گرفتنم از دکمه‌ی زیر لینکدین را در مرورگر دلخواه خود در کامپیوتر (ویندوز و یا مک) باز کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.
مرحله‌ی دوم: از نوار ابزار کناری استفاده کنید و سپس روی My items کلیک کنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: شما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که تمامی مشاغل و پست‌های ذخیره شده را در آن پیدا خواهید کرد. سپس می‌توانید بین مشاغل و یا پست‌های ذخیره شده جابجا شوید و هر چیزی که ذخیره کرده‌اید را به راحتی مشاهده نمایید.
لینکدین با قرار دادن گزینه‌ای به نام Jobs در بالای سایت خود همه چیز را برای شما آسان کرده است. از طریق این بخش شما می‌توانید به مشاغل و یا پست‌های ذخیره شده‌ی خود دسترسی داشته باشید. برای این کار تمامی مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:
مرحله‌ی اول: سایت لینکدین را در مرورگر دلخواه خود در رایانه‌ی ویندوزی و یا مک خود باز کنید. برای این کار می‌توانید از دکمه‌ی زیر کمک بگیرید.
مرحله‌ی دوم: حال روی بخش Jobs در بالای صفحه کلیک کنید.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی سوم: همانند تصویر پایین از پنجره‌ی کناری روی My Jobs ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
به همین راحتی شما می‌توانید تمامی پست‌ها و موقعیت‌های شغلی که ذخیره کرده‌اید را مشاهده کنید.
اگر هیچ یک از روش‌های بالا را دوست نداشتید و به دنبال روشی هستید که با کمک گرفتن از پروفایل خود به پست‌ها و موقعیت‌های شغلی ذخیره شده برسید، این روش مختص شماست. پس تمامی مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.
مرحله‌ی اول: در ابتدا باید لینکدین را در مرورگر دلخواه خود در رایانه‌ی ویندوزی و یا حتی مک خود باز کنید که دکمه‌ی زیر در این راه به شما کمک خواهد کرد.
مرحله‌ی دوم: روی کلمه‌ی Me در بالا‌ی صفحه کلیک کنید.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی سوم: از منوی کشویی که باز می‌شود، گزینه‌ی View Profile را انتخاب نمایید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی چهارم: در این مرحله به سراغ بخش Resources بروید و سپس Show all resources را انتخاب کنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی پنجم: اکنون از میان همه‌ی گزینه‌ها‌ باید روی گزینه‌ی My items ضربه بزنید.
اپلیکیشن کاریابی
در نهایت نیز شما می‌توانید موقعیت‌های شغلی و تمامی پست‌های ذخیره شده در حساب کاربری لینکدین خود را مشاهده کنید.
برخلاف لینکدین روی کامپیوترها، تنها دو راه برای مشاهده‌ی  پست‌ها و مشاغل ذخیره‌ شده در لینکدین موبایل وجود دارد. این روش‌ها هم در گوشی‌های اندرویدی و هم در آیفون‌ها یکی هستند و هیچ تفاوتی میان آن‌ها نیست. پس شما می‌توانید از هر روشی که دوست دارید این کار را انجام دهید. حالا دو روش مشاهده‌ی پست‌ها و موقیعت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین موبایل عبارتند از:
مرحله‌ی اول: برنامه لینکدین را در گوشی موبایل خود باز کنید و سپس از منوی پایین صفحه روی گزینه‌ی Jobs ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی دوم: در صفحه‌ی بعدی باید My jobs را انتخاب کنید تا به بخش saved jobs همانند تصویر پایین برسید.
اپلیکیشن کاریابی
اگر به طور خاص به دنبال مشاغل ذخیره شده نیستید، اما می‌خواهید که به پست‌های ذخیره شده نیز دسترسی داشته باشید، قطعا روش زیر برای شما کاربردی خواهد بود.
مرحله‌ی اول: مثل تمامی مراحل قبلی اپلیکیشن لینکدین را در گوشی موبایل خود باز کنید.
مرحله‌ی دوم: روی عکس خود در گوشه‌ی سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
مرحله‌ی سوم: در صفحه‌ی باز شده View profile را انتخاب کنید.
مرحله‌ی چهارم: حال صفحه را آن قدر به پایین ببرید که گزینه‌ی Show all resource در دسترس شما باشد.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی پنجم: در این مرحله شما باید My items را انتخاب کنید.
موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین
حال می‌توانید بین شغل‌ها و یا پست‌های ذخیره شده یک مورد را انتخاب کنید تا بتوانید آن‌ها را به صورت کامل و مفصل بررسی نمایید.
حال اگر تمامی موارد قبل را به خوبی یاد گرفته‌اید و سپس به سراغ ارسال رزومه و به اصطلاح اپلای کردن برای موقعیت‌های شغلی مختلف رفته‌اید، باید یاد بگیرید که چگونه می‌توان موقعیت‌های شغلی اقدام شده را دوباره پیدا کرد. برای انجام این کار روش‌های مختلفی وجود ندارد و تنها یک روش بسیار کاربردی پیش روی شماست که مراحل آن عبارتند از:
مرحله‌ی اول: در ابتدا به سراغ باز کردن سایت لینکدین در مرورگر خود با کمک گرفتن از دکمه‌ی زیر بروید.
مرحله‌ی دوم: در صفحه‌ی کناری روی My items کلیک کنید.
اپلیکیشن کاریابی
مرحله‌ی سوم: در این مرحله شما باید روی Applied Jobs ضربه بزنید.
به همین سادگی می‌توانید تمامی موقعیت‌های شغلی اقدام شده را مشاهده و یا بررسی کنید.
پیدا کردن کار
هدف ما در این مطلب جامع و کامل، بررسی انواع روش‌های پیدا کردن پست‌ها و موقعیت‌های شغلی ذخیره شده در لینکدین بود. پس در ابتدا نحوه‌ی ذخیره کردن پست و موقعیت شغلی را به صورت یک به یک توضیح دادیم و سپس به سراغ زیر ذره‌بین قرار دادن روش‌های پیدا کردن آن‌ها در کامپیوتر و گوشی موبایل رفتیم. در نهایت نیز به شما آموزش دادیم که اگر برای یک موقعیت شغلی در لینکدین روزمه ارسال کرده‌اید، چگونه باید آن را پیدا کنید. در حقیقت شاید این مطلب بتواند برای شما پلی به یک شغل جدیدتر و جذاب‌تر باشد. اکنون شما چه روش‌های دیگری را برای پیدا کردن موقعیت‌های کاری و یا پست‌های ذخیره شده در لینکدین می‌شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.
منبع: GuidingTech


source

توسط techkhabari