شیائومی در زمینه‌ی ساخت گوشی‌های خوش‌قیمت و جذاب، یکی از بهترین‌ها در اکوسیستم اندروید محسوب می‌شود و حتی پرچم‌داران این شرکت هم نسبت به رقبا حرف زیادی برای گفتن دارند. اما در این میان، یکی از مهم‌ترین مزایای گوشی‌های سامسونگ-از جمله‌ میان‌رده‌های این شرکت-این است که ۴ نسخه‌ی اندروید را دریافت می‌کنند و همین رویکرد، جذابیت آن‌ها را نسبت به رقبا دوچندان کرده است. حالا خوشبختانه شیائومی برای اینکه از این رقابت عقب نیفتد، می‌خواهد چنین رویکردی را عملی کند.
بر اساس اعلام این شرکت، این اقدام با گوشی ردمی K60 اولترا آغاز خواهد شد و برای این گوشی ۴ نسخه‌ی اندروید منتشر می‌شود و به مدت ۵ سال از آپدیت‌های امنیتی بهره‌مند خواهد شد. البته در این بیانیه‌ی شیائومی، به تعداد نسخه‌های MIUI که قرار است برای این گوشی منتشر شود، هیچ اشاره‌ای نشده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، برخی از این نسخه‌های MIUI از بهبودهای جذابی بهره می‌برند و حتی نسبت به آپدیت جدید خود سیستم‌عامل اندروید هم جذابیت بیشتری ارائه می‌کنند. بنابراین ممکن است گوشی موردنظر بدون تغییر در نسخه‌ی MIUI، فقط نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت کند.
شیائومی اندروید
ردمی K60 اولترا که مدتی قبل در چین معرفی شد، مختص بازار چین است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شیائومی قصد دارد این گوشی را تحت عنوان شیائومی ۱۳T پرو راهی بازارهای جهانی کند. البته هنوز شیائومی رسما اعلام نکرده که سیاست انتشار ۴ نسخه‌ی اندروید به سایر گوشی‌های این شرکت و نسخه‌ی جهانی ردمی K60 اولترا هم راه پیدا می‌کند یا نه. اما با توجه به وضعیت گوشی‌های سامسونگ و افزایش محبوبیت آن‌ها، شیائومی چاره‌ای جز انجام این کار ندارد. باید خاطرنشان کنیم گوگل که توسعه‌دهنده‌ی اندروید است، برای گوشی‌های پیکسل فقط ۳ نسخه‌ی جدید اندروید را منتشر می‌کند.
البته در کنار اهمیت تعداد نسخه‌های اندروید که به گوشی راه پیدا می‌کند، باید به اهمیت سرعت انتشار این آپدیت‌ها هم اشاره کنیم. روی هم رفته شیائومی در زمینه‌ی سرعت انتشار آپدیت برای گوشی‌های خود سابقه‌ی درخشانی ندارد و امیدواریم در آینده‌ی نزدیک در این زمینه هم به طور قابل توجهی بهبود پیدا کند.
منبع: Android Authority


source

توسط techkhabari