پیش‌از این در زومیت خواندیم که Apptronik قصد دارد آیفون صنعت رباتیک را تولید کند. این شرکت امروز از ربات مذکور رونمایی کرد که هدف از تولید آن کمک به انسان‌ها در محیط‌های کاری است.
ربات انسان‌نمای Apollo ابتدا برای جابه‌جایی و حمل کیف و وسایل بخش تدارکات و تولید طراحی شده بود اما Apptronik اعتقاد دارد از آن در ساخت‌وساز، صنعت نفت و گاز، تولید لوازم الکترونیکی، خرده‌فروشی، تحویل بسته در خانه‌، مراقبت‌ از سالمندان و موارد دیگر نیز استفاده خواهد شد. این ربات پس‌از معرفی CyberOne شیائومی رونمایی شد؛ ربات انسان‌نمای چینی‌ها که شباهت زیادی با ربات انسان‌نمای تسلا داشت.
آپولو ۱۷۵ سانتی‌متری که ۷۲ کیلوگرم وزن دارد، امکان بلندکردن وسایل مختلف با حداکثر وزن ۲۵ کیلوگرم را دارد. طبق اعلام Apptronik، این شرکت با سبک‌تر کردن بازوهای ربات خود نسبت‌به وزنی که می‌تواند بلند کند، کارایی آن را بهبود داده است. این محصول از باتری‌های قابل‌تعویض بهره می‌برد که هرکدام با شارژ کامل تا چهار ساعت کار می‌کنند. بدین‌ترتیب Apollo درمقایسه با ربات‌هایی که قبل‌از استفاده باید با شارژر دیواری شارژ شوند، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. Apptronik در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود نوشت:
Apptronik ربات Apollo را به‌عنوان محصولی درنظر می‌گیرد که می‌تواند خود را با محیط‌های کاری وفق دهد. این شرکت اعلام کرده ماژولار بودن طراحی رباتش به کاربران اجازه می‌دهد از آن به‌عنوان ربات انسان‌نمای واقعی که پیاده‌روی می‌کند بهره ببرند یا درحالت نیمه‌تنه روی چرخ از آن استفاده کنند و حتی می‌توان آپولو را به‌طور ثابت روی پایه قرار داد.
سر و سینه‌ی Apollo به پنل‌های دیجیتالی مجهز شد تا چهره‌ای دوستانه و شبیه انسان داشته باشد و کارگران از کار کردن درکنار آن احساس راحتی کنند.
Apptronik هنوز قیمت Apollo را به‌صورت عمومی اعلام نکرده است. درهر صورت می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر سری به سایت رسمی این شرکت بزنید.
خانواده ما

source

توسط techkhabari