بازی داستبورن (Dustborn) حدود ۲ سال پیش معرفی شد. عنوانی که در سبک تک نفره و داستانی بوده که طراحی بسیار خاصی دارد. این بازی دارای عناصر اکشن و نقش آفرینی است که باعث شده شما را به یاد عناوینی مثل سانست اوردرایو (Sunset Overdrive) بیاندازد. مخصوصاً از لحاظ ظاهری این دو عنوان به هم شباهت زیادی دارند.
حال شرکت سازنده این بازی یعنی Read Thread Games تاریخ حدودی عرضه این بازی را اعلام کرده است. در رویداد گیمزکام (Gamescom) سال ۲۰۲۳ شرکت سازنده تریلر جدیدی از این بازی منتشر کرد. در این تریلر ما شاهد اطلاعات زیادی از بازی بودیم و از طرفی تاریخ حدودی عرضه آن نیز اعلام شد.
در بازی داستبورن شما در نقش پکس (Pax) هستید. یک کلاهبردار عجیب که می‌تواند از زبان به عنوان سلاح استفاده کند. حال او قصد دارد که یک زندگی جدید ساخته و راهی برای خارج شدن از شرایط خود پیدا کند. به همین دلیل او در یک شرکت استخدام شده و مسئولیت انتقال بسته‌های مختلف از پسیفیکا (Pacifica) به نوا اسکوشیا (Nova Scotia) را دارد.
بازی Dustborn
هدف شما این است که از مبدأ به مقصد برسید. برای این سفر هم یک گروه بسیار عجیب را تشکیل می‌دهید. به طور کلی این بازی تمرکز زیادی روی گشت و گذار و ماجراجویی دارد که آن را جذاب کرده است. بازی طراحی عجیبی دارد. به این شکل که شما می‌توانید در آن تاریخ آمریکا را ببینید و از طرفی وسیله نقلیه شما یک ربات است. در کنار این مورد شخصیت‌های بازی به شکل جالبی طراحی شده که ارتباط با هرکدام از آن‌ها بسیار لذت‌بخش و خاص است.
در بازی داستبورن مناطق بسیار زیادی وجود دارند. هر منطقه دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و کاربر را تشویق می‌کند تا در آن بگردد. برای پیشرفت در بازی شما باید مأموریت‌های مختلفی را انجام دهید. همینطور اینکه برخی از این مأموریت‌ها شما را به چالش می‌کشند که باعث جذابیت بازی می‌شوند.
یکی از شاخصه‌های اصلی بازی داستبورن توانایی دزدی است. به این شکل که شما باید از افراد دیگر دزدی کنید تا وسایل آن‌ها را برداشته و از آن‌ها استفاده کنید. نکته اینجاست که در صورت دزدی صاحبان وسایل هم به دنبال آن هستند. پس باید با آن‌ها مبارزه کرده یا از دست آن‌ها فرار کنید.
بازی Dustborn
در بازی داستبورن کلمات واقعاً قدرت دارند. به این شکل که شما در مبارزات می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا اینکه در یک مکالمه با استفاده از قابلیت وکس (Vox) طرف مقابل را راضی کنید. ساختن کلمات جدید می‌توانند قابلیت‌های خاصی را برای شما باز کرده و به شما در مبارزه با دشمنان کمک کنند.
بازی داستبورن یکی از عناوین بسیار خلاقانه معرفی شده در این مدت است. این بازی طراحی بسیار جذاب و خاصی داشته که می‌تواند در دنیای یکنواخت گیمینگ امروزی بسیار مهیج باشد. طراحی گرافیکی بازی به شکل کامیک بوک (Comic Book) است که آن را جذاب کرده است. از طرفی در این بازی کرکترهای خاصی استفاده شده تا ارتباط با هر کرکتر جذاب و لذت‌بخش باشد. همینطور اینکه گیم‌پلی بازی به خاطر استفاده از کلمات بسیار متنوع شده که تجربه آن را چندین برابر جذاب می‌کند.
بازی داستبورن در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی عرضه خواهد شد. هنوز تاریخ عرضه دقیق این بازی اعلام نشده اما در این مدت شرکت سازنده اطلاعات بیشتری از آن در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

منبع: Gematsu
صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

کنسول بازی سونی مدل Playstation 5 ظرفیت 825 گیگابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت


source

توسط techkhabari