سونی پس از شایعه‌ها و افشاگری‌های فراوان، سرانجام کنسول پلی استیشن پورتال (PlayStation Portal) را رونمایی کرد. این کنسول پیش‌تر با نام پروژه‌ی Q شناخته می‌شد.
براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی سونی، پلی استیشن پورتال بازی‌های پلی استیشن ۵ را ازطریق وای‌فای استریم می‌کند و به نمایشگر هشت اینچی LCD با وضوح 1080p و نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه مجهز است. قیمت پلی استیشن پورتال ۱۹۹٫۹۹ دلار است و این کنسول قبل از پایان ۲۰۲۳ روانه‌ی بازار می‌شود.
هیدیاکی نیشینو، قائم‌مقام ارشد بخش تجربه‌ی پلتفرم در سونی می‌گوید:
پلی استیشن پورتال در دو طرف نمایشگر هشت اینچی‌اش دو کنترلر دارد که طراحی آن‌ها شبیه دوال سنس است. این کنترلرها به تریگر تطبیقی و بازخورد هپتیک مجهزند و تجربه‌ی بازی با آن‌ها حس و حالی مشابه دوال‌سنس به شما منتقل می‌کند.
پلی استیشن پورتال محتواهای چندرسانه‌ای را نیز اجرا می‌کند. صفحه‌ی اصلی این کنسول شامل بخشی مجزا برای این نوع محتواها است. گیمر نمی‌تواند هیچ محتوایی را به‌صورت محلی روی پورتال اجرا کند و همه‌چیز ازطریق وای‌فای اجرا می‌شود.
در کمال تعجب، کنسول قابل‌حمل پلی استیشن پورتال سونی با سرویس جدید این شرکت سازگاری ندارد که بازی‌های پلی استیشن ۵ را ازطریق سرورهای ابری استریم می‌کند. سونی صراحتاً می‌گوید:
سونی می‌گوید که برای تجربه‌ی بهینه‌ی بازی‌ها روی پورتال به اینترنت حداقل پنج مگابیت‌برثانیه‌ای نیاز دارید؛ البته این شرکت اینترنت ۱۵ مگابیت‌برثانیه‌ای را پیشنهاد کرده است.
پلی استیشن پورتال بلوتوث ندارد؛ بنابراین، نمی‌توانید آن را به هدفون های بی‌سیم متصل کنید. این کنسول قابل‌حمل به فناوری بی‌سیم پلی استیشن لینک (PlayStation Link) مجهز است. سونی این استاندارد را به‌صورت اختصاصی برای دستگاه‌های خانواده‌ی پلی استیشن توسعه داده است. نکته‌ی دیگر اینکه پلی استیشن لینک صدای بدون افت کیفیت را با تأخیر اندک ارائه می‌دهد.
فعلاً ظرفیت باتری پلی استیشن پورتال اعلام نشده است و نمی‌دانیم این کنسول بازی با هربار شارژ تا چند ساعت کار می‌کند. برخی از منابع می‌گویند سونی در تلاش است تا شارژدهی پلی استیشن پورتال را با کنترلر دوال‌سنس هم‌سطح کند (۷ تا ۹ ساعت).
خانواده ما

source

توسط techkhabari