آیا به دنبال خرید هارد دیسک اینترنال برای اسمبل کردن سیستم کامپیوتر خود هستید؟ در این مقاله قصد داریم ضمن راهنمایی پیرامون خرید هارد اینترنال، ۱۰ هارد دیسک برتر از نوع اینترنال را هم معرفی کنیم.
چرا هارد دیسک اینترنال؟
۱. هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل s300 surveillance ظرفیت ۲ ترابایت
۲. هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD20EURX ظرفیت ۲ ترابایت
۳. هارددیسک اینترنال توشیبا مدل A200 7200RPM SATA 64MB CACHE BULK ظرفیت ۲ ترابایت
۴. هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10PURZ ظرفیت ۱ ترابایت
۵. هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت ۱ ترابایت
۶. هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10EURX-83UY4Y0 ظرفیت ۱ ترابایت
۷. هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال سری سبز مدل WD10EURX ظرفیت ۱ ترابایت
۸. هارد دیسک اینترنال ۲.۵ اینچی توشیبا مدل MQ01ABD050V ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت
۹. هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD5000AAKX ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت
۱۰. هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS ظرفیت ۳۲۰ گیگابایت
چند نکته که قبل از خرید هارد اینترنال باید بدانید
خیلی از کاربرها به جای خرید هارد اینترنال، هاردهای اکسترنال را خریداری می‌کنند. این طیف از کاربرها که کم هم نیستند، اغلب در رفت و آمد بوده و احتیاج دارند تا فایل‌ها و اطلاعاتشان همیشه کنارشان باشد. با این حال، سایر کاربرها به خصوص کاربرهای کامپیوترهای خانگی یا همان دسکتاپ، اغلب پشت میز مشغول به کار هستند. این گروه از کاربرها نیاز دارند تا از هارد دیسک اینترنال بهره ببرند. خرید هارد اینترنال برای این دسته از افراد توجیه منطقی و مالی دارد.
یافتن بهترین مارک‌ هارد دیسک اینترنال در حال حاضر کار چندان آسانی نیست؛ به این دلیل که سازنده‌های بسیار زیادی در حال تولید محصولات مختلف هستند. با این تفاسیر، برند وسترن دیجیتال، توشیبا و سیگیت از شناخته شده‌ترین برندهای هارد اینترنال در سطح بین المللی محسوب می‌شوند.
به این نکته هم باید اشاره شود که هارد اینترنال غیر اصل هم در سطح بازار به شدت دیده می‌شود و اگر با محصولی روبه‌رو شده‌اید که تفاوت قیمت فاحشی نسبت به سایر محصولات دارد، به غیر اصل بودن کالا بهتر است مشکوک شوید.
در ادامه‌ی این مطلب، چند مورد از بهترین هارد دیسک‌های اینترنال موجود در وب‌سایت دیجی کالا معرفی می‌شود. لازم به ذکر است که معرفی محصولات موجود در این مقاله بر اساس نوع برند، کیفیت ساخت، نمره‌ی دریافتی توسط کاربران و صد البته ارزش خرید نسبت به قیمتشان انجام شده است. از طرفی، تلاش شده بهترین هاردهای اینترنال تا سقف تقریبی ۲ میلیون تومان معرفی شوند. همچنین، به دلیل نوسانات قیمت ارز و وضعیت اجناس در بازار، افت یا افزایش قیمت و همچنین موجود یا ناموجود شدن محصولات ممکن است رخ دهد. این مطلب بر اساس قیمت‌ هارد دیسک اینترنال در هفته‌ی چهارم مرداد ۱۴۰۲ نوشته و تنظیم شده است.
هارد دیسک اینترنال
یکی از بهترین هاردهای اینترنال که می‌توانید تهیه کنید، هارد توشیبا مدل S300 Surveillance است. نوع رابط این هارد SATA 3.0 و سرعت چرخش آن ۵۴۰۰ دور در دقیقه است. از طرفی، حافظه‌ی کش این هارد ۱۲۸ مگابایت محسوب می‌شود. این هارد در وهله‌ی اول مخصوص دستگاه‌های DVR و دوربین‌های مدار بسته به شمار می‌رود اما برای هارد کامپیوتر هم مناسب خواهد بود.
هارد دیسک اینترنال
از دیگر هاردهای مناسب می‌توان به هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD20EURX با ظرفیت ۲ ترابایت اشاره کرد. رابط این هارد هم از نوع SATA 3.0 و سرعت چرخش آن ۵۴۰۰ دور دقیقه است. حافظه‌ی کش ۶۴ مگابایت از دیگر ویژگی‌های این هارد محسوب می‌شود.
این مدل هاردهای اینترنال که به نوع سبز معروف هستند، در درجه‌ی اول برای ذخیره‌ی اطلاعات با حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل سرعت پایین، چندان مناسب دوربین‌های مدار بسته نیستند.
هارد دیسک اینترنال
این مدل هارد اینترنال توشیبا با ظرفیت ۲ ترابایت و سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه یکی از گزینه‌های مناسب برای خرید به شمار می‌رود. بافر یا حافظه کش ۶۴ مگابایت از سایر مشخصات فنی این محصول به حساب می‌آید.
هارد دیسک اینترنال
این مدل هارد دیسک اینترنال از رابط SATA 3.0 استفاده می‌کند. سرعت چرخش این هارد وسترن ۵۴۰۰ دور در دقیقه است. همچنین حافظه‌ی کش این محصول ۶۴ مگابایت و سایز هد آن ۳.۵ اینچ است. هاردهای اینترنال وسترن دیجیتال رنگ بنفش بیشتر برای دستگاه‌هایی مناسب است که به صورت ۲۴ ساعته در حال ذخیره اطلاعات هستند. هارد وسترن رنگ آبی برای استفاده‌ی خانگی مناسب‌تر خواهد بود.
از این مدل هارد می‌توان برای دستگاه Dvr و دوربین‌های مدار بسته بهره برداری کرد.
خرید بهترین هارد اینترنال
بهترین هارد اینترنال وسترن دیجیتال که برای کامپیوترهای خانگی مناسب خواهد بود، همین مدل است. ظرفیت ۱ ترابایت، سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه و سایز هد ۳.۵ اینچ از ویژگی‌های مهم این محصول به شمار می‌رود.
نوع رابط این مدل هارد هم SATA 3.0 است. همچنین سرعت انتقال داده‌ها از طریق این دیسک ۶ گیگابیت بر ثانیه محسوب می‌شود.

این مدل هارد اینترنال دارای سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه، حافظه کش ۶۴ مگابایت، یک ترابایت ظرفیت است. این هارد برای استفاده در سیستم‌های خانگی و اداری مناسب و به صرفه خواهد بود.

هارد اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10EURX با ظرفیت یک ترابایت، سرعت چرخش ۵۴۰۰ دور در دقیقه و سایز هد ۳.۵ اینچ برای استفاده در کامپیوترهای خانگی مناسب خواهد بود. این هارد که با سری سبز برچسب خورده، زمان دسترسی ۸ میلی ثانیه‌ای دارد.
این HDD اینترنال از فناوری‌های مختلفی برخوردار است. برای مثال می‌توان به فناوری Cool & Quiet اشاره کرد که با خنک‌سازی هارد، موجب کم کردن صدای هارد دیسک می‌شود.

یکی دیگر از هاردهای اینترنال بسیار خوب و پر فروش موجود در سطح بازار، هارد اینترنال توشیبا با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت محسوب می‌شود. این محصول با وزن بسیار کم، یک هارد مقرون به صرفه محسوب می‌شود که از رابط SATA 3.0 برخوردار است. سرعت چرخش ۵۴۰۰ دور در دقیقه، سایز هد ۲.۵ اینچ و حافظه کش هشت مگابایت از ویژگی‌های مهم این هارد اینترنال محسوب می‌شود.
هارد دیسک اینترنال
از برند وسترن دیجیتال هم می‌توان این گزینه را یک هارد اینترنال بسیار خوب و مقرون به صرفه تلقی کرد. سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه، سایز هد ۳.۵ اینچ، حافظه کش ۱۶ مگابایت از مشخصات فنی مهم در این هارد اینترنال به حساب می‌آید. حداقل سرعت انتقال اطلاعات در این هارد اینترنال، ۱۲۶ مگابیت بر ثانیه و حداکثر ۶ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

ارزان ترین هارد اینترنال موجود در این مقاله، هارد اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS است. هر چند، ظرفیت این هارد تنها ۳۲۰ گیگابایت با رابط SATA 3.0 است. سایز هد ۳.۵ اینچ و حافظه کش ۳۲ مگابایت از دیگر مشخصات فنی مشخص شده در این محصول به حساب می‌آید.

در ابتدای امر، به این نکته دقت کنید که اکثر هاردهای اینترنال، دارای ضمانت نامه یا همان گارانتی شرکتی هستند. بنابراین، اگر پس از خرید و دریافت بسته‌ی محصول با مشکل خاصی روبه‌رو شده‌اید، حتما نسبت به مرجوع کردن کالا اقدام کنید.
هاردهای اینترنال دارای کابل SATA نبوده و شما موظف هستید کابل مربوطه را به صورت جداگانه تهیه کنید. هر چند، معمولا این کابل روی مادربورد قرار دارد. روی هم رفته، در داخل جعبه‌های هاردهای اینترنال فقط کالای مورد نظر وجود دارد.
اگر به دنبال خرید هارد دیسک اینترنال برای کنسول‌های خانگی نظیر پلی استیشن ۴ هستید، حتما به سایز هد دقت کنید؛ چرا که برای کنسول PS4 باید اندازه‌ی هد حتما ۲.۵ اینچ باشد. در غیر این صورت، نمی‌توان از هارد اینترنال به این منظور استفاده کرد.
هنگام خرید هارد دیسک‌های اینترنال وسترن دیجیتال دقت کنید که در حال تهیه‌ی چه مدل رنگی هستید. رنگ بنفش مناسب برای سیستم‌هایی است که به طور ۲۴ ساعته در حال کار هستند. رنگ آبی برای سیستم‌های خانگی مناسب است، در حالی که هاردهای اینترنال وسترن دیجیتال به رنگ سبز در درجه‌ی اول برای ضبط ویدیوهای دوربین مدار بسته به نظر مناسب می‌رسند.
در نهایت امر، به این نکته باید دقت کنید برخی از فروشندگان ممکن است کالایی را ارسال کنند که کاملا نو نیست. شما با یک جست‌وجوی ساده در سطح اینترنت می‌توانید راه حل‌های تشخیص هارد کاملا نو را از کار کرده متوجه شده و دقیقا از همان راه حل‌ها استفاده کنید تا از صحت و سلامت کالای خریداری شده اطمینان حاصل کنید.
در انتهای مقاله لازم به ذکر است که اگر مشخصات فنی سخت‌افزاری قابل قبولی دارید، بهتر است به جای خرید هارد دیسک اینترنال، یک حافظه‌ی SSD برای سیستم خود تهیه کنید. حافظه‌های SSD سرعت به مراتب بیشتری نسبت به هاردهای معرفی شده در این مقاله دارند. با این حال، شاید نیاز باشد مقداری روی بودجه‌ی خود برای خرید SSD تجدید نظر کنید.


source

توسط techkhabari