برای بعضی‌ها روز با نوشیدن قهوه شروع می‌شود. برای بعضی دیگر هم قهوه را اولین چیزی که در محل کار خود می‌خورند. عده‌ای هم صبحانه را در مسیر رفتن به سر کار یا در محل کار می‌خورند. بعضی دیگر عصرها بخشی از مسیری که تا خانه دارند را پیاده می‌روند و اگر هوا گرم باشد در طول مسیر یک لیوان شربت یا آب‌میوه می‌نوشند. شاید حتی بعد از شام هم قدمی بزنند یکی دو فنجان چای هم بنوشند. نکته‌ی مشترک تمام این موقعیت‌ها حضور یک لیوان نوشیدنی گرم یا سرد است. قطعا یک لیوان شیشه‌ای یا ماگ سرامیکی را نمی‌توانید در همه‌ی این مکان‌ها با خود به همراه داشته باشید، اما یک تراول ماگ یا ماگ مسافرتی، همان همراه همیشگی است که به آن نیاز دارید.
البته شاید بگویید که شما از آن دسته افرادی نیستید که نیاز به تراول ماگ دارید و اگر هم بخواهید در مسیر رفت‌وآمدتان چیزی بنوشید از لیوان‌های کاغذی که فروشگاه‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده می‌کنید. پس لازم است این مطلب را تا آخر بخوانید تا بدانید چرا می‌گوییم خرید یک تراول ماگ برای هر کسی از واجبات است.
لیوان‌ها یا فنجان‌های در دار که قابلیت استفاده‌ی چندباره را دارد و می‌تواند دمای نوشیدنی شما را حفظ کند تراول ماگ نام دارند. شما می‌توانید در حین سفر و جابجایی از این ظرف‌ها برای به همراه داشتن نوشیدنی‌هایی مثل قهوه استفاده کنید. این لیوان‌ها قابل استفاده مجدد هستند، باعث کاهش پسماند می‌شوند و نوشیدنی شما را برای مدت زمان بیشتری در دمای مناسب نگه می‌دارند. درپوش این لیوان‌ها جلوی بیرون ریختن مایعات را می‌گیرد؛ پس می‌توانید با خیال راحت تراول ماگ خود را در زمان رانندگی کنار دستتان قرار دهید یا در کیفتان بگذارید.
تراول ماگ تا چه مدت دمای نوشیدنی را حفظ می‌کند؟
آنتونی دیکسون، مدیر عامل شرکت تولید کننده‌ی تراول ماگ محبوب Miir، می‌گوید: «تولیدکنندگان لیوان نمی‌توانند قول دمای خاصی را بدهند چون هیچ استاندارد دمایی برای گرم یا سرد وجود ندارد، اما می‌توان گفت که علاوه بر جنس ماگ، جنس درپوش لیوان برای حفظ دمای نوشیدنی مهم است.» اگر درِ لیوان شما به خوبی کیپ شود، مدت زمان بیشتری دمای نوشیدنی حفظ می‌شود.
دیکسون می‌گوید: «پایدارترین لیوان در سیاره، لیوانی است که قبلاً داشته‌اید.»
هر بار استفاده از تراول ماگ می‌تواند از تولید ۱ تا ۳ قطعه زباله‌‌ی کاغذی و پلاستیکی جلوگیری کند. پس می‌توان گفت به طور میانگین شما در یک ماه می‌توانید حدود ۹۰ تکه زباله‌ی کمتر تولید کنید. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که روش شست‌وشوی این لیوان‌ها هم مهم است. اگر قرار است ساعت‌ها بعد از تمام شدن نوشیدنی آن را بشویید& قطعا میزان آب مصرفی شما بسیار زیاد خواهد بود. پس برای جلوگیری از هدر رفتن آب، بلافاصله بعد از تمام شدن نوشیدنی، لیوان را بشویید.
برای انتخاب یک تراول ماگ مناسب فقط باید چند مسئله‌ی ساده را بررسی کنید:
3 تراول ماگ محبوب در دیجی‌کالا
حالا که با اهمیت تراول ماگ آشنا شده‌اید و می‌دانید که همراه داشتن آن می‌تواند کمک بزرگی به حفظ محیط زیست بکند، بد نیست با سه مدل از محبوب‌ترین این لیوان‌های مسافرتی در دیجی‌کالا آشنا شوید.
بخش داخلی و عایق این ماگ زیبا از استیل ساخته شده و می‌تواند به خوبی دمای نوشیدنی‌های گرم و سرد را حفظ کند. ظاهر زیبا و کوچکی که دارد توانسته آن را به یک همراه دوست داشتنی تبدیل کند. این محصول کاربردی در ۹ رنگ متنوع تولید شده و می‌توانید بر اساس سلیقه‌تان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. گنجایش این ماگ ۲۰۰ میلی‌لیتر است.
این ماگ، با ظاهر متفاوتش، از جنس پلاستیک فودگرید ساخته شده است. پلاستیک فودگرید فاقد BPA است، بویی از خود منتشر نمی‌کند و طعم نوشیدنی را هم تغییر نمی‌دهد. بازه‌ی دمایی که می‌تواند حفظ کند از منفی ۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد شروع می‌شود و تا ۱۱۰ درجه‌ی سانتیگراد هم می‌رسد. گنجایش آن ۲۶۰ میلی‌لیتر است و طراحی ظاهری خاصی که دارد، از انتقال دمای نوشیدنی به دست شما جلوگیری می‌کند. این محصول را می‌توانید به راحتی در ماشین ظرفشویی، مایکروویو و فریزر قرار دهید.
این ماگ دسته‌دار با گنجایش نیم لیتر، سومین محصول در لیست محبوب‌ترین‌ها است. از جنس استیل ساخته شده و درِ آن روی لیوان پیچ می‌شود. پس می‌توانید مطمئن باشید که اصلا نوشیدنی از آن به بیرون نشت نمی‌کند. بدنه‌ی لیوان از استیل دوجداره ساخته شده و به راحتی می‌تواند دمای نوشیدنی‌های گرم را تا ۸ ساعت و نوشیدنی‌های سرد را تا ۱۰ ساعت در دمای مناسب نگه دارد. خرید این لیوان به عاشقان چای توصیه می‌شود چون در بخش داخلی لیوان یک صافی وجود دارد که از مخلوط شدن تفاله‌های چای با نوشیدنی در زمان نوشیدن جلوگیری می‌کند. این محصول در ۷ رنگ متنوع تولید شده است.
منابع: sprudge, goodhousekeeping


source

توسط techkhabari