در میان این همه شخصیت عجیب، کدام قوی‌تر است؟
اولین نسخه آرکید بازی مورتال کامبت در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و سبک مبارزه‌ای بازی‌ها را دگرگون کرد. این مجموعه بیش از ۱۲ بازی مختلف را شامل می‌شود و در مجموع ۷۵ شخصیت متفاوت دارد. به صورت کلی، تمامی این شخصیت‌ها مبارز‌هایی توان‌مند هستند و هرکدام از آن‌ها توانایی این را دارند که جزو قدرتمندترین شخصیت‌های Mortal Kombat باشند.
بسیاری از شخصیت‌های این مجموعه بازی اهل زمین هستند، ولی در آن شاهد مبارزهایی از سیاره‌های دیگر و جهان‌های دیگر هم بودیم. برخی از این افراد جادوگر و برخی دیگر حتی خدایانی هستند که در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند. پس اگر شما هم می‌خواهید که با قدرتمندترین شخصیت‌های Mortal Kombat آشنا شوید، در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.
کوان چی برای اولین بار در بازی Mortal Kombat: Defenders of the Realm معرفی شد. این سریال انیمیشنی که ۱۳ قسمت بود برای اولین بار کوان چی را نشان داد و این شخص در Mortal Kombat: Deadly Alliance به عنوان شخصیت منفی اصلی ایفا نقش کرد. شاید از نظر فیزیکی فرد توانایی نباشد، ولی قدرت اصلی او در جادوهایش است.
چیزی که کوان چی را خیلی قدرتمند می‌کند، توانایی کنترل مردگانش است و در کنار آن استاد هنرهای تاریک و جادو سیاه هم هست. او می‌تواند ظاهرش را تغییر دهد، مردگان را زنده کند و روح بقیه را بدزدد. شاید کوان چی یکی از قوی‌ترین انسان‌های کل بازی هم باشد.
برای اولین بار شینوک را در Mortal Kombat: Sub-Zero، که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد دیدیم. اما او تا انتشار بازی Mortal Kombat 4 قابل بازی نبود. او به عنوان خدای مرگ باستانی شناخته می‌شود و تنها هدف او این است که تمامی دنیاها را نابود کند.
به عنوان یک خدا باستانی، شینوک قدرتی فراانسانی دارد و در مبارزات از این جادوهای ماورایی خود استفاده می‌کند. او می‌تواند دست‌هایی اسکلتی را از زیر زمین احضار کند و از دشمن خود و توانایی‌هایش تقلید کند. حتی بدون حساب گردن‌بندش هم شینوک یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های کل بازی است.
ریدن یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌هایی است که از همان بازی اول هم وجود داشت. او یکی از ۳ شخصیتی است که در تمامی عناوین مورتال کامبت تا به امروز حضور داشته است. او به راحتی توسط لباس به شدت آشنایی که می‌پوشد و توانایی‌های آذرخشی که دارد قابل شناسایی است. ریدن یکی از خدایان ابدی است و به عنوان خدای آذرخش از دنیا زمین دفاع می‌کند.
ریدن توانایی تولید آذرخش از هیچی را دارد و به سادگی می‌تواند دشمنان خود را فلج کند و یا حتی آن‌ها را بکشد. تنها همین باعث می‌شود که ریدن یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های Mortal Kombat باشد؛ ولی در کنار آن ریدن قابلیت ایجاد یک میدان نیرو و حتی تلپورت را هم دارد.
شائو کان را ما برای اولین بار در بازی Mortal Kombat 2‌ دیدیم که در آن بازی شائو کان به عنوان دشمن اصلی در باس فایت آخر حضور داشت. او امپراتور ظالم دنیا بیرونی (Outworld) است و بارها تلاش کرده است که به زمین حمله کند. هدف اصلی او این است که تمامی دنیاها را به هر قیمتی که شده، فتح کند.
به عنوان یک خدا، شائو کان توانایی‌های فراانسانی خیلی زیادی دارد. این توانایی‌ها به او اجازه می‌دهند که برای مدت بیشتری توانایی مبارزه داشته باشد و قدرتش خیلی بیشتر باشد. او دوست دارد که با سرعت به سمت دشمنانش حمله کند و از چکش نظامی بزرگی که دارد به نحو احسن استفاده کند.
اوناگا برای اولین بار در بازی Mortal Kombat: Deception ظاهر شد و در حقیقت حاکم دنیا بیرونی، قبل از شروع حکومت شائو کان بود. لقب او پادشاه اژدها بود و ارتشی که داشت شکست‌ناپذیر بود. قدرت اوناگا به قدری زیاد بود که شائو کان هم نمی‌توانست به صرف مستقیم با او مبارزه کند؛ برای همین هم بود که او را مسموم کرد.
قدرت کامل اوناگا را نمی‌توانیم به درستی متوجه شویم. او قدرت‌های فرابشری دارد و می‌تواند مردگان را زنده کند و بدتر از تمامی این‌ها، اوناگا در مقابل تمامی جادوهای تمامی دنیا‌ها مقاوم است.
بلیز در Mortal Kombat: Deadly Alliance به عنوان یک شخصیت مخفی در بازی ما معرفی شد؛ ولی برای اولین بار در Mortal Kombat 2 بود که با او آشنا شدیم. در نهایت در نسخه Armageddon بود که او به عنوان آخرین باس فایت در بازی حضور داشت.
بلیز کنترل کننده آتش است و می‌تواند شعله‌هایش را به طور کامل کنترل کند. در کنار پرتاب آن، بلیز می‌تواند از آتش برای افزایش قدرت فیزیکی خودش استفاده کند. این شخصیت توانایی نابود کردن تمامی دنیاها را دارد و اگر متوقف نمی‌شد می‌توانست خدایان را هم شکست دهد.
کرونیکا یک تایتان است. نژاد تایتان‌ها در حقیقت یک سری از موجودات بسیار قدرتمند و قدیمی دنیا بازی هستند. این موجودات حتی قبل از خلق دنیا‌های مختلف هم وجود داشتند و بسیاری از خدایان باستانی‌ هم از آن‌ها جوان‌تر هستند.
هدف کرونیکا این است که کل خطوط زمانی جهان فعلی را از بین ببرد. او معتقد است که اعمال ریدن باعث شد که تعادل بین خیر و شر از بین برود و دنیا نیازمند اصلاح است. کرونیکا به راحتی می‌تواند زمان را کنترل کند؛ برای همین هم هست که در بازی Mortal Kombat 11 به آسانی تمامی شخصیت‌های بازی را شکست داد.
شنگ سونگ یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های این مجموعه است و احتمالا مشهورترین شخصیت منفی آن هم باشد. این جادوگر قدرتمند به سادگی می‌توانید روح دشمنانش را بدزدد و حتی ظاهرش را هم تغییر دهد.
در بازی Mortal Kombat 11 ما می‌بینیم که شنگ سونگ تاج کرونیکا را می‌دزدد و با استفاده از آن قدرت‌هایش را به شکلی باورنکردنی افزایش می‌دهد. در این حالت قدرتمندش، شنگ سونگ می‌تواند به سادگی تمامی خدایان باستانی را شکست دهد و حتی خود کرونیکا هم حریفش نیست.
لو کنگ یکی از مشهورترین و قوی‌ترین مبارزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی است. در همان بازی‌های ابتدایی این مجموعه، لو کنگ با موفقیت توانست که حریف‌هایی مثل شائو کان، شنگ سونگ و حتی شینوک را هم شکست دهد.
در بازی Mortal Kombat 11 هر دو نسخه از لو کنگ یکی می‌شوند و ریدن قدرت‌هایش را به او می‌بخشد. این کار باعث می‌شود که لو کنگ به یک خدایی تبدیل شود که توانایی کنترل آتش و الکتریسیته را دارد.
موجود مطلق بدون شک قوی‌ترین شخصیتی است که در تمامی مجموعه مورتال کامبت وجود دارد و تا به امروز هم نه به عنوان یک شخصیت‌ قابل بازی و نه به عنوان یک شخصیت منفی در بازی‌های حضور داشته است. با توجه به داستان این جهان، خدایان باستانی با این موجود مطلق به صورت همزمان وجود داشتند، ولی خدایان باستانی قربانی او شدند.
به این موضوع توجه کنید که خدایان باستانی قدرتی نامحدود دارند، با این وجود نتوانستند حریف او شوند. در پایان بازی Mortal Kombat X شینوک بالاخره او را دوباره زنده می‌کند و برای بار دیگر موجب مرگ خدایان باستانی و نابودی تمامی جهان‌ها می‌شود.
فقط سابزیرو
قطعا شائو کان خیلی قوی تر از شنگ سون و لو کنگ و بلیز هست
اسپویل مورتال کمبت ۹
تنها ویلنی که یک بار تونست دنیارو تصرف کنه شائو کانه که تو شروع مرتال کامبت ۹ هم نشون داد با جذب قدرت بلیز تو نبرد ارماگدون همرو کشت که البته ریدن قبل از مرگش با فرستادن یک پیام به ورژن گذشته خودش درستش کرد ولی مهم اینه که شائو کان برد
واقعا تو نسخه ۱۱ به این بنده خدا خیلی ظلم کردن
قابل ذکر که لیست شما از لحاظ کلی قدرتمند ترین هارو نشون نداده!
من تقرببا میشه گفت ۷ ساله داره مورتال کمبت میزنم
و طبق اندینگ ها، استوری مود ها، کانکوئست مود ها و کلی چیزم یزه دیگه که توی مورتال کمبت تجربه کردم
۱-یگانه عالم
۲-اسکورپیون مخصوصا اگه کامپ باشه (چیز هایی از اسکورپیون دیدم که از شخصیت های مختلف حتی سری گیم های دیگه ندیدم!)
۳-اوناگا
۴-شنگ سونگ تایتان مود
۵-الدر گاد ها
۶-شائوکان
۵-لیوکنگ گاد مود اگه باشه اگخ نباشه نفر ۲۰ امم نیست:/
۶-ریدن اگه دارک مود باشه لیو رو هم میزنه
۷-ستریون
۸-شیناک
۹-کوان چی
۱۰-ساب زیرو اگه مثالژی باشه میشه رتبه ۶
اسکورپین و سال ژیرو:نخوندم🗿
اگه به این باشه کی کیو زده
اسکورپیون کوان چیو اعدام کرد
جانی و کسی کیج شیناکو شکست دادن
ستریون که همه الدر گادارو پوکوند
پس بر چه اساسی رتبه بندی شده
خسته نباشید آقای وفاراد
از شیناک و شنگ‌سونگ خیلی خوشم میاد، خیلی شخصیت های جالبی هستند، مخصوصا شنگ‌سونگ جوان‌شده و قدرتمند نسخه مورتال کامبت ۳ (۱۹۹۵).
و البته چقدر فهرست کامل‌تر میشد اگر بعد ترجمه‌ از منبع CBR، (با اینکه اصلا ازش خوشم نمیاد) شخصیت ستریون (خواهر شیناک، دختر کرونیکا) رو هم بهش اضافه می‌کردید.
لیست خوبی بود
برام جالب بود که لیو کانگ هم جزو قوی ترین هاست
یه سوال
الان ریدن هم تو مورتال کامبت ریبوت برای زمین هست یا شخصیت منفی قراره باشه؟؟
بعد از The One Being بدون شک Lord Raiden
Raiden برای شرکت در مسابقات Mortal kombat نامیرا بودن و تقریبا تمام قدرت خودشو فدا میکنه (تا پایان مسابقات از قدرت کاملش استفاده نمیکنه)
در مقابل Raiden با قدرت کامل هیچ کس هیچ شانسی نداره
و منی فک میکردم تو لیست اسکورپیون و سابزیرو هست:///
الدرگاد ها قوی ترین هستند 🙂
کاش Scorpion و sub-zero در لیست بودن از نظر قدرت Scorpion و sub zero قوی تر از همه ی اینا هستند
کرونیکا لیاقتش بیشتر بود نسبت به رتبه ای که تو لیست بهش دادید
بعدشم کاش لیستتون بیشتر بود از شخصیت هایی مثل اسکورپین یا نوب سایبوت استفاده میکردید
فکر میکردم ستریون خداهای باستانیو کشت
ولی من نوب سایبوتو از همه بیشتر دوست دارم هم سریعه هم ابهت داره
بر اساس رتبه بندی راتِن تومِیتوز
ما تو جهان دیگه هم رو می‌شناسیم!

source

توسط techkhabari