شرکت مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرد که کار فروشگاه دیجیتالی کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال ۲۰۲۴ (۸ مرداد ۱۴۰۳) به پایان خواهد رسید.
از تاریخ ۲۹ ژوئیه، کاربران دیگر قادر نخواهند بود که بازی‌های جدید، محتوای قابل‌دانلود و دیگر محتوای سرگرمی را در فروشگاه دیجیتال این کنسول نسل هفتمی خریداری کنند. کاربران همچنان قادر به خرید بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ و ایکس‌باکس اصلی و دیگر محتواهای قابل دانلود از طریق قابلیت پشتیبانی از بازی‌هایی نسل قبل در کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری ایکس خواهند بود. کاربران همچنین می‌توانند بازی‌هایی را که در حال حاضر روی ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان یا ایکس‌باکس سری‌ خریداری کرده‌اند، با کمک این قابلیت دانلود و اجرا کنند.
مایکروسافت درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «نوامبر امسال، ۱۸ سال از عرضه ایکس‌باکس ۳۶۰ می‌گذرد. این یک کنسول تأثیرگذار بود که بسیاری را برای اولین‌بار به بازی و ارتباط با دوستان در سراسر جهان دعوت کرد. در طول این سال‌ها، داستان‌هایی از بازیکنانی شنیده‌ایم که عشقی همیشگی به بازی‌ها پیدا کرده‌اند و با آثاری چون Kameo ، گیرز آو وار، فیبل ۲ و دیگر آثار کلاسیک ایکس باکس ۳۶۰ شروع می‌شوند. ما بسیار هیجان‌زده هستیم که بسیاری از طرفداران همچنان بازی‌های محبوب ایکس باکس ۳۶۰ خود را روی ایکس باکس ۳۶۰ یا کنسول‌های جدیدتر از طریق قابلیت اجرای بازی‌های نسل قبل تجربه می‌کنند.»
با نزدیک‌شدن به سال ۲۰۲۴، تغییراتی در تجربه ایکس باکس ۳۶۰ خواهیم داشت:
بین حالا و ژوئیه ۲۰۲۴، می‌توانید به خرید بازی‌ها و محتوای قابل‌دانلود از فروشگاه ایکس‌باکس ۳۶۰ و در سایت فروشگاه ایکس‌باکس ۳۶۰ ادامه دهید.
این تغییر تأثیری بر توانایی شما در اجرای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ یا محتوای قابل‌دانلودی که قبلاً خریداری کرده‌اید، نخواهد داشت. محتوای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ که پیش از این خریداری کرده‌اید، نه‌تنها برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰، بلکه برای دستگاه‌های ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/اس نیز از طریق قابلیت اجرای بازی‌های نسل قبل در دسترس خواهد بود.
مایکروسافت در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود می‌گوید: «از زمانی که ایکس‌باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۵ عرضه شد، چیزهای زیادی تغییر کرده است. تکنولوژی تکامل ‌یافته است، انتظارات از بازیکنان تغییر کرده و ما روی این موضوع تمرکز کرده‌ایم که ایکس‌باکس سری ایکس/اس را به بهترین مکان برای بازی کردن در حال و آینده تبدیل کنیم. چیزی که تغییر نکرده تعهد ما به حفظ توانایی شما برای پخش محتوایی است که قبلا خریداری کرده‌اید. به این معنی که ما متعهد به پشتیبانی از بازی های ایکس باکس ۳۶۰ در آینده نزدیک هستیم و شما همچنان قادر به بازی و دانلود مجدد محتوای خریداری‌شده قبلی و ارتباط با دوستان خواهید بود.»
همچنین مایکروسافت در قالب پرسش ‌و پاسخ‌هایی به برخی از ابهام‌های احتمالی پاسخ داده است که می‌توانید آن‌ها را در پایین مشاهده کنید.
فروشگاه Xbox 360
آیا می‌توان بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را پس از ژوئیه ۲۰۲۴ تجربه کرد؟
بله، شما هنوز می‌توانید بازی‌هایی را که تاکنون برای ایکس‌باکس ۳۶۰ خریداری کرده‌اید، تجربه کنید. اگر شما بازی را به‌صورت دیجیتالی یا دیسک فیزیکی آن را خریداری کرده باشید، هنوز می‌توانید هر موقع که بخواهید به سراغ آن بروید و آن را تجربه کنید. اگر یکی از بازی‌هایی را که قبلاً خریداری کرده‌اید اما فایل نصب‌شده‌ی آن را پاک کرده‌اید، همچنان می‌توانید دوباره آن را دانلود کنید.
بازی‌های چند‌نفره آنلاین از طریق شبکه ایکس‌باکس چطور؟ آیا هنوز هم می‌توان با دوستان خود بازی کنیم؟
بله، حتی پس از ژوئیه سال ۲۰۲۴، تا زمانی که ناشر بازی همچنان از سرورهای آنلاین پشتیبانی کند، همچنان قادر به انجام بازی‌ها و ارتباط با دوستان از طریق بازی چندنفره روی باز‌ های خریداری‌شده خود خواهید بود. شما همچنان می‌توانید بازی‌ها و پیشرفت‌های خود را در فضای ابری ذخیره کنید و اگر بخواهید هر کدام از بازی‌های موجود روی ایکس‌باکس وان یا ایکس باکس سری ایکس/اس را ادامه دهید، فایل‌های ذخیره‌‌شده‌ی ابری شما منتقل خواهد شد.
آیا هنوز هم می‌توان عناوین ایکس‌باکس ۳۶۰  سازگار با قابلیت بکوارد را خرید و بازی کرد؟
این اقدام هیچ تأثیری در خرید یا بازی کردن عناوین ایکس‌باکس ۳۶۰ سازگار با بکوارد وجود ندارد. پس از ۲۹ جولای ۲۰۲۴، شما همچنان قادر به خرید صدها بازی ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس اصلی و بسته‌های الحاقی بازی‌های آن‌ها روی ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/ اس یا سایت Xbox.com خواهید بود. ما به تاریخ غنی بازی‌ها اعتقاد داریم و به‌سختی تلاش کرده‌ایم تا بیش‌ترین تعداد بازی ممکن را از طریق برنامه پشتیبانی بازی‌های نسل قبل خود حفظ کنیم. شما می‌توانید لیست کامل عناوینی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند را در اینجا پیدا کنید.
برای افرادی که می‌خواهند بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را در ایکس‌باکس سری ایکس/ اس ادامه دهند، ما وقت گذاشته‌ایم تا این عناوین را بهبود ببخشیم تا بهتر از همیشه به نظر برسند و در عین حال به نسخه اصلی وفادار بمانند. می‌توانید آن عناوین را با قابلیت‌هایی مثل FPS Boost، Auto HDR و زمان‌های بارگذاری سریع‌تر پخش کنید.
طبق بررسی سایت VGC، مشخص شده است که حدود ۲۲۰ بازی تنها دیجیتالی بعد از این اتفاقاً کاملاً حذف خواهند شد و دیگر برای خرید در دسترس نخواهند بود چراکه به‌صورت فیزیکی هم منتشر نشده‌اند. می‌توانید فهرست کامل این بازی‌ها را در پایین مشاهده کنید.
منبع: Gematsu
صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت


source

توسط techkhabari