دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اگر ستاره مرکزی سحابی پسته یک کوتوله سفید باشد، این سحابی یک سحابی سیاره‌نما خواهد بود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
این عکس از سحابی پسته، ترکیبی از تصاویر با بیش از 70 ساعت نوردهی بوده که در اوایل ژوئن زیر آسمان تاریک نامیبیا گرفته شده است.
پیش از این هرگز اشاره‌ای به این سحابی نشده بود. سحابی‌هایی که به‌تازگی کشف شده‌اند، معمولاً از نظر زاویه‌ای کوچک هستند و توسط متخصصان با استفاده از تلسکوپ‌های بزرگ پیدا می‌شوند. اما سحابی پسته (Pistachio Nebula) توسط آماتورها کشف شده و با وجود کم‌نور بودن، تقریباً به اندازه ماه کامل است.
امروزه آماتورها با استفاده از تلسکوپ‌های کوچک می‌توانند نوردهی‌های طولانی را در مناطق بزرگ‌تری از آسمان نسبت به تلسکوپ‌های حرفه‌ای ایجاد کنند. بنابراین آن‌ها می‌توانند هم مناطق گسیلشی ناشناخته قبلی در اطراف اجرام معروف و هم اجرام کاملاً ناشناخته مانند سحابی‌ها را کشف کنند.
این تصویر سحابی پسته را در نشر اکسیژن (آبی) و هیدروژن (قرمز) نشان می‌دهد. ماهیت ستاره داغ مرکزی هنوز ناشناخته است و اگر مشخص شود که یک کوتوله سفید است، این سحابی یک سحابی سیاره‌نما خواهد بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari