دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
جو واکر در این پرواز با نورث آمریکن ایکس-۱۵ به ارتفاع بیش از ۱۰۸ کیلومتر رسید که حدود ۸ کیلومتر بالاتر از لبه فضا است!
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در ۲۲ آگوست ۱۹۶۳، کاپیتان نیروی هوایی ایالات متحده، جو واکر، هواپیمای فضایی نورث آمریکن ایکس-۱۵ را بالاتر از هر خلبانی که قبلاً پرواز کرده بود، پرواز داد.
هواپیمای پیشران موشکی نورث آمریکن ایکس-۱۵، بخشی از یک‌ سری هواپیماهای آزمایشی مافوق صوت بود. این پرواز آغاز تقریباً یک دهه تحقیق بود که ارتفاعات و سرعت مافوق صوت در مرز فضا را بررسی می‌کرد.
اطلاعات به‌دست‌آمده از برنامه‌های موفق ایکس-۱۵ به توسعه برنامه پروازهای فضایی مارینر-۱۰، مسنجر، جمینای، آپولو و برنامه شاتل فضایی کمک کرده‌ است. این هواپیما همچنین درمجموع ۱۹۹ پرواز حمل‌ونقل هوایی نیز انجام داده‌ است.
واکر با استفاده از تجربیات خود در پروازهای تحقیقاتی قبلی، به حل مشکلات طراحی در برنامه ایکس-۱۵ از نقطه نظر خلبان کمک می‌کرد.
او به‌عنوان حامی ابزارسازی بهتر، به‌طور مستمر با تکنسین‌ها برای بهبود نمایشگر ابزار کار می‌کرد. سپس داده‌های ضروری مورد نیاز خلبان را برای ورود مجدد به اتمسفر و فرود ایمن ارائه می‌داد.
واکر در این پرواز به ارتفاع بیش از ۱۰۸ کیلومتر رسید که حدود ۸ کیلومتر بالاتر از لبه فضا است! او در طول پرواز ۱۱ دقیقه‌ای حدود پنج دقیقه بی‌وزنی را تجربه کرد. این دومین و آخرین پرواز فضایی زیر مداری برنامه ایکس-۱۵ بود.
واکر هر دو پرواز را خلبانی کرد و اولین کسی شد که دو بار به فضا رفت. برای هر دو پرواز، او با هواپیمای فضایی ایکس-۱۵ نسل سوم پرواز کرد، که اولین فضاپیمای استفاده مجددی شد که از فضا بازگشت.
این خلبان برای بار دوم ثابت کرد که یک هواپیمای بال‌دار می‌تواند به فضا پرواز کند و با خیال راحت بر زمین فرود بیاید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari