اگر شما از کاربران کامپیوتر برای بازی باشید، می‌دانید که کیبورد (Keyboard) یکی از عناصر بسیار مهم در تجربه یک بازی است. کلید‌های کیبورد به شدت اهمیت داشته و از لحاظ ارگونومی نیز باید برای دست شما مناسب باشند. در بازار کیبوردهای مختلف با تکنولوژی‌های متنوع وجود دارند. برخی بسیار با کیفیت و برخی هم معمولی هستند. نکته اول در مورد خرید یک کیبورد کاربری شما است. در اصل این موضوع مشخص می‌کند که شما به چه نوع کیبوردی نیاز دارید.
به طور کلی کیبوردها تنوع بسیار زیادی دارند. از آن‌هایی که اندازه کامل داشته تا مواردی که بخش اعداد (Num Pad) را ندارند. از طرفی تکنولوژی کلیدها نیز با یکدیگر تفاوت داشته که نشان می‌دهد در دنیای کیبورد ما شاهد تنوع به شدت زیادی هستیم. بحث اینجاست که مانند موس و هدفون گیمینگ، کیبوردهای گیمینگ نیز شاخصه‌های خاص خود را دارند. با این حال به این شکل نیست که این دستگاه‌ها فقط برای بازی مناسب باشند. بلکه برای کارهای دیگر نیز بسیار خوب هستند.
حال در این مقاله ما تلاش کردیم تا بهترین کیبوردهای گیمینگ موجود در بازار را به شما معرفی کنیم. برای راحتی کار شما نیز این دستگاه‌ها را دسته بندی کردیم تا شما به راحتی به بازه قیمتی‌ای که مد نظر دارید، دسترسی داشته باشید.
کیبورد گیمینگ تفاوت زیادی با یک کیبورد حرفه‌ای ندارد. در اصل بسیاری از شاخصه‌هایی که در یک کیبورد گیمینگ وجود دارد، در کیبوردهای مخصوص تایپ و کارهای دیگر نیز وجود دارد. با این حال مانند اکثر دستگاه‌های گیمینگ کیبوردهای این دسته نیز زرق و برق زیادی دارند. استفاده از چراغ‌های RGB ظاهر خاص و البته کلیدهای متفاوت که باعث می‌شوند تجربه کار با کیبوردهای گیمینگ متفاوت باشد.
یکی از شاخصه‌های بسیار مهم در کیبوردهای گیمینگ کلیدهای میان‌بر (Shortcut) و قابلیت شخصی‌سازی و برنامه‌ریزی کلیدها است. در برخی از کیبوردهای گیمینگ شما می‌توانید به طور کامل کلیدها را برنامه ریزی کرده و از نو آن‌ها را بچینید. از طرفی برخی از کیبورد‌ها مثل کیبوردهای لاجیتک دارای یک دکمه G بوده که کاربردی تعدادی از کلیدها را با توجه به کاربری شما تغییر می‌دهند. به طور کلی این کیبوردها نه تنها تجربه تایپ خوبی را به شما ارائه داده بلکه تجربه گیمینگ بسیار خوبی را نیز به شما نشان می‌دهند. پس به طور خلاصه ویژگی‌های کیبورد گیمینگ موارد زیر است:
حال با معرفی بهترین کیبوردهای گیمینگ در رده‌های قیمتی مختلف با ما همراه باشید.
بازه قیمتی بالای ۱۰ میلیون تومان برای افرادی است که گیمرهای حرفه‌ای هستند. از طرفی کار تایپ زیادی هم می‌کنند. در این بازه قیمتی ما شاهد کیبوردهای متنوعی با کاربری متفاوت هستیم. در این مقاله ما کیبوردهای گیمینگ این دسته را انتخاب کردیم ولی این کیبوردها برای انواع کارها مناسب هستند. اکثر این دستگاه‌ها دارای کلیدهای مکانیکی و بسیار دقیق بوده و از طرفی طراحی بسیار خوبی دارند. به همین دلیل کاربر می‌تواند برای مدت زیادی از آن‌ها استفاده کند.
از طرفی این کیبوردها دارای تمام زرق و برق‌های گیمینگ هستند. از این موارد می‌توان به نور پس زمینه RGB و البته کلیدهای میانبر اشاره کرد. شما با این مقدار هزینه کردن به بهترین کیبوردهای گیمینگ دسترسی پیدا خواهید کرد.
کیبورد Corsair Optical Mechanical K100
وقتی بحث از لوازم جانبی کامپیوتر می‌شود، کورسیر یک نام بسیار آشنا است. این شرکت در زمینه لوازم جانبی تخصص داشته و دستگاه‌های بسیار خوبی طراحی می‌کند. کورسیر برای مدت زیادی نیست که وارد دنیای کیبورد شده و با این حال یک کیبورد بسیار خاص ساخته است. این کیبورد تمام مواردی که یک گیمر به آن‌ها نیاز دارد را با خود دارد.
کورسیر در کیبورد کا ۱۰۰ از کلیدهای مکانیکی و اپتیکال استفاده کرده است. به این معنا که این کیبوردها از تکنولوژی اپتیکال و نوری استفاده می‌کنند. با این حال به دلیل اینکه کلیدها به مقدار زیادی فرو می‌روند، حس یک کیبورد مکانیکی را به کاربر منتقل می‌کنند. این کار ترکیبی باعث شده تا کیبورد کا ۱۰۰ کورسیر عمر بسیار زیادی داشته باشد. نام کلیدهای استفاده شده در این کیبورد Corsair OPG Optical Switch است.
تمامی کلیدهای این کیبورد قابل برنامه‌ریزی بوده و از طرفی با سیم به کامپیوتر متصل می‌شود. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به کلیدهای میانبر در بالای کیبورد و یک منطقه برای استراحت مچ‌ها اشاره کرد. یکی از موارد بسیار جالب کا ۱۰۰ نورپس زمینه آن است. با توجه به قیمت این کیبورد البته این قابلیت کاملاً منطقی است. کا ۱۰۰ دارای چراغ RGB برای هر کلید (Per Key RGB) است. به همین دلیل شما می‌توانید افکت‌ها بسیار جالبی را روی کیبورد خود داشته باشید.

کیبورد مخصوص بازی کورسیر مدل K100 RGB optical-mechanical

کیبورد Steel Series Apex Pro
استیل سریز نیز یکی از شرکت‌های بسیار خوب و با سابقه در دنیای لوازم جانبی کامپیوتر است. این شرکت با تولید برخی از محصولات گران قیمت و با کیفیت توانسته جایگاه خوبی در دنیای گیمینگ کسب کند. هدفون‌های این شرکت کیفیت بسیار بالایی داشته و از طرفی طراحی خوبی داشتند. کیبوردهای این شرکت نیز کیفیت بسیار بالایی داشته و از طرفی کاملاً هم مکانیکی هستند. به همین دلیل کیفیت این کلیدها اثبات شده است.
استیل سریز در کیبورد ایپکس پرو از کلید‌های Omni Point 2.0 استفاده کرده است. این کیبوردها توانایی تنظیم شدن داشته و نزدیک به ۱۱ برابر نسبت به نسل قبلی سریع‌تر هستند. این کیبوردها نه تنها برای گیمینگ بلکه برای کاربری‌]ای دیگر مثل تایپ هم بسیار مناسب هستند. از طرفی به دلیل اینکه مکانیکی هستند، کاملاً قابل اعتماد بوده و اصلاً خرید ریسکی نیستند.
در کنار کلیدهای خوب، استیل سریز مقدار قابلیت خاص هم برای این کیبورد قرار داده است. برای مثال چراغ‌های RGB برای هر کلید داشته و دارای یک صفحه نمایش کوچک در کنار کیبورد است. این صفحه نمایش می‌تواند اطلاعات مفیدی را به کاربر انتقال دهد. در این کیبورد تعداد کلید میانبر نیز وجود داشته تا کارهای مختلف را برای کاربر راحت کند.

کیبورد مخصوص بازی استیل سریز مدل Apex Pro

کیبورد Logitech G915 Lightspeed
لاجیتک سابقه بسیار خوبی در دنیای گیمینگ دارد. این شرکت در زمینه لوازم جانبی عملکرد بسیار خوبی داشته و تعدادی از بهترین موارد را دارد. لاجیتک در زمینه کیبورد نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و کیبوردهای بسیار خوبی می‌سازد. اکثر این کیبوردها مکانیکی بوده و در بازه‌های قیمتی متفاوتی وجود دارند.
لاجیتک جی ۹۱۵ یک کیبورد همه کاره و تمام عیار است. از لحاظ ظاهری این کیبورد بسیار زیبا بوده و از طرفی طراحی بسیار خوبی هم دارد. در کنار آن لاجیتک از کلیدهای Low Profile استفاده کرده تا سرعت تایپ هم به شدت بالا برود. همه کلیدها نیز قابلیت برنامه ریزی را داشته و کاربر می‌تواند به طور کامل این کیبورد را شخصی‌سازی کند. در کنار آن چندین کلید میانبر مختلف وجود داشته که کار را برای کاربر بسیار راحت می‌کنند.
یکی از نکات بسیار مهم جی ۹۱۵ اتصال بی‌سیم آن است. به این معنا که شما یک دانگل USB برای اتصال پایدار دارید. در کنار آن توانایی اتصال با بلوتوث هم وجود داشته تا کاربر بتواند این کیبورد را برای دستگاه‌های مختلف استفاده کند. در اصل جی ۹۱۵ چیزی بیش از یک کیبورد معمولی است. بلکه این کیبورد همه کاره بوده و توانایی اتصال به انواع دستگاه‌ها را دارد. در کنار آن دارای چراغ RGB برای هر کلید بوده تا نورپردازی بسیار زیبایی هم داشته باشد.
برنامه Logitech G Hub هم به کاربران اجازه می‌داد تا به طور کامل کیبورد خود را شخصی‌سازی کنند. از کلیدهای میانبر گرفته تا موارد دیگر همگی در این برنامه وجود داشته تا تجربه خوبی را به کاربر ارائه دهد.

کیبورد مخصوص بازی لاجیتک مدل G915 LIGHTSPEED

بازه قیمتی ۷ تا میلیون تومان نیز یک بازه قیمتی بسیار خوب برای خرید کیبورد است. در اصل در این بازه قیمتی شما کیبوردهای بسیار خوبی را پیدا خواهید کرد که از کلیدهای بسیار ارگونومیکی برخوردار هستند. از طرفی امکان دارد که برخی از قابلیت‌های دستگاه‌های گران‌تر در این کیبوردها نباشد که منطقی است. با این حال این دسته از کیبوردها همچنان بالارده بوده و تجربه بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
کیبورد Corsair K70 MK.2 SE
همانطور که گفتیم کورسیر در زمینه لوازم جانبی کامپیوتر عملکرد بسیار خوبی داشته و محصولات با کیفیتی تولید کرده است. یکی از کیبوردهای بسیار خوب این شرکت کا ۷۰ است. کورسیر تصمیم گرفته تا در این کیبورد ریسک نکند و از کلیدهای مکانیکی معمولی استفاده کرده است. این باعث شده تا تجربه بسیار خوبی به کاربر ارائه شود.
این کیبورد دارای کلید‌های چری ام ایکس بوده که از بهترین کلیدهای موجود در بازار هستند. این کلیدها تجربه بسیار روان و خوبی را به کاربر ارائه داده و از طرفی بسیار قابل اطمینان هستند. همینطور اینکه همگی این کلیدها قابل برنامه‌ریزی و شخصی‌سازی هستند. از طرفی در کنار این موارد کورسیر تعدادی کلید میانبر قرار داده تا کاربر بتواند به راحتی کارهای خود را انجام دهد. همینطور اینکه کلیدهای چری ام ایکس بسیار بی‌صدا بوده و شما با تایپ روی این کلیدها مزاحم کسی نخواهید شد.
کا ۷۰ اتصال انحصاری با سیم دارد. با این حال یک اتصال بسیار قابل اعتماد بوده و شما نگران قطع شدن آن نخواهید بود. همینطور اینکه این کیبورد دارای رنگ نقره‌ای و سفید بوده که در میان کیبوردهای بالارده نادر است. مانند کیبوردهای دیگر این کیبورد نیز دارای چراغ RGB به ازای هر کلید است. همه این موارد نیز در برنامه کورسیر وجود داشته و قابل تنظیم هستند.

کیبورد مخصوص بازی کورسیر مدل K70 MK.2 SE

کیبورد Steel Series Apex 5
استیل سریز در این مدت پیشرفت زیادی در مورد کیبورد داشته است. به همین دلیل ایپکس ۵ یکی از کیبوردهای بسیار خوب در بازار است. این کیبورد نه تنها ویژگی‌های کیبوردهای بالارده را دارد، بلکه قیمت بهتری نسبت به رقبا داشته و قابلیت‌های بسیار خاصی دارد. از طرفی شرکت سازنده تلاش کرده تا در این کیبورد از خلاقیت خود در زمینه کلیدها استفاده کند.
کلیدهای ایپکس ۵ کلید ترکیبی است. به این معنا که کلیدهای این کیبورد ترکیبی از حالت مکانیکال و ممبران (Membrane) است. این باعث می‌شود تا شما استقامت کلیدهای ممبران را در کنار حس خوب کلیدهای مکانیکی داشته باشید. همینطور اینکه از لحاظ بدنه این کیبورد بسیار مقاوم بوده و طراحی زیبایی دارد. این کلیدهای ترکیبی باعث می‌شود سرعت تایپ شما هم بالاتر برود. به همین دلیل این کیبورد برای کارهای غیر از گیمینگ هم بسیار مناسب است.
در کنار کلیدهای بسیار خوب، استیل سریز در این کیبورد یک صفحه نمایش کوچک اعلانات هم قرار داده است. این صفحه نمایش بسیار کاربردی بوده و اطلاعات مختلفی را به کاربر نشان می‌دهد. در کنار این صحفه نمایش چندین کلید میانبر مختلف وجود داشته تا کاربری را برای خریدار آسان کند. در پایین کیبورد یک محل استراحت مچ‌ها هم وجود داشته تا کاربر در هنگام استفاده طولانی مدت احساس ناراحتی نکند.

کیبورد مخصوص بازی استیل سریز مدل Apex 5

کیبورد Steel Series Apex 5
زمانی که بحث از لوازم جانبی کامپیوتر می‌شود نمی‌توان اشاره‌ای به شرکت ریزر نکرد. این شرکت سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته و لوازم متنوع و با کیفیتی را ساخته است. کیبوردهای ریزر نه تنها کیفیت بسیار بالایی داشته، قیمت خوبی هم دارند. این شرکت تمام تلاش خود را کرده تا بهترین دستگاه موجود را در قیمت مناسب به کاربر ارائه دهد.
هانتسمن وی ۲ را می‌توان کیبورد پرچمدار این شرکت دانست. این کیبورد اندازه کامل داشته و از طرفی از کلیدهای چری بنفش (Cherry Purple) استفاده می‌کند. این کلیدها بسیار نرم و روان بوده و دوام زیادی هم دارند. از آنجایی که کلیدهای چری بنفش به طور کامل مکانیکی هستند، حس بسیار خوبی را به کاربر ارائه می‌دهند. این باعث می‌شود تا به راحتی بتوان از این کیبورد برای مدت طولانی استفاده کرد.
هانتسمن وی ۲ دارای چراغ‌های RGB به ازای هر کلید است. همینطور اینکه تمامی کلیدها قابل برنامه ریزی بوده و در کنار این موارد ریزر تعدادی کلید میانبر برای راحتی کاربر قرار داده است. زیر کیبورد نیز یک محل برای استراحت مچ‌ها وجود داشته تا کاربر بتواند برای مدت  طولانی از کیبورد خود استفاده کند. یکی از موارد جالب در مورد هانتسمن وی ۲ قابلیت ذخیره پروفایل است. با استفاده از آن چندین کاربر می‌توانند از این کیبورد استفاده کرده و برای خود آن را شخصی‌سازی کنند.

کیبورد مخصوص بازی ریزر مدل (clicky optical) Huntsman V2 purple Switch

بازه قیمتی ۴ تا ۷ میلیون تومان یک بازه قیمتی مناسب برای خرید کیبورد است. در این بازه قیمتی شما قابلیت‌های بسیار خوبی دریافت کرده و از طرفی کلیدهای خوبی نیز خواهید داشت. به طور کلی مهم‌ترین قسمت کیبورد کلیدهای آن است. پس باید به آن توجه ویژه‌ای بشود. این بازه قیمتی تعادل خوب میان قابلیت و قیمت داشته که به کاربر اجازه می‌دهد کارهای مختلفی را با کیبورد خود انجام دهد.
کیبورد Asus ROG Falchion
سری راگ ایسوس، سری مخصوص گیمینگ این شرکت است. به همین دلیل محصولات این دسته از ایسوس به شدت روی گیمینگ تمرکز داشته و از طرفی کیفیت بالایی دارند. راگ فالشیون یک کیبورد بسیار با کیفیت با کلیدهای خوب است. تنها بحث اینجاست که این کیبورد کامل نبوده و قسمت اعداد را ندارد.
کلیدهای استفاده شده در فالشیون چری ام ایکس (Cherry MX) هستند. این کلیدها به شدت با کیفیت بوده و برای تایپ در مدت طولانی مناسب هستند. از طرفی این کیبورد دارای اتصال بدون سیم است. به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کرده و درگیر سیم نباشید. همینطور اینکه به دلیل اینکه جزئی از دسته راگ است، داخل اکوسیستم آن نیز وجود داشته و اگر دستگاه شما ایسوس باشد، هماهنگی خوبی با آن دارد.
نورپردازی این کیبورد به صورت چراغ RGB به ازای هر کلید است. پس شما با تنوع رنگ بسیار زیادی روبرو هستید. از طرفی تمامی کلیدها نیز قابل شخصی سازی بوده و تعداد کلید میانبر نیز برای راحتی کاربر وجود دارد. نکته مثبت اندازه کوچکتر این کیبورد این است که برای حمل و نقل بسیار مناسب است. از طرفی جای زیادی را اشغال نکرده و ظاهر خاصی دارد. با این حال شما قسمت اعداد را نداشته که ممکن است برای بسیاری از افراد مهم باشد.

کیبورد مخصوص بازی ایسوس مدل ROG FALCHION

کیبورد گیمینگ Asus ROG Falchion
بازهم به لاجیتک می‌رسیم. این شرکت تنوع بسیار زیادی در زمینه کیبورد داشته و در محدوده‌های قیمتی متفاوت دستگاه‌های مختلف دارد. کیبورد جی ۵۱۳ از موارد بسیار خوب در بازار است. این کیبورد دارای ویژگی‌های کیبوردهای بالارده بوده و از طرفی قیمت بسیار خوبی هم دارد. لاجیتک نیز در طراحی این کیبورد تلاش زیادی کرده و یک کیبورد بسیار زیبا ساخته است.
لاجیتک در جی ۵۱۳ از کلیدهای GX آبی استفاده کرده است. این کیبوردها دقت بسیار بالایی داشته و عمر خوبی هم دارند. با این حال این شرکت در جی ۵۱۳ از کلیدهای چری استفاده نکرده که برای برخی از افراد می‌تواند نکته منفی به حساب بیاید. با این حال کلیدهای GX نیز بسیار با کیفیت بوده و طراحی خوبی دارند.
در کنار کلیدهای خوب این کیبورد دارای نور پس‌زمینه RGB برای هر کلید بوده و قابلیت شخصی‌سازی بسیار زیادی دارد. مانند کیبوردهای دیگر لاجیتک شما می‌توانید از برنامه G Hub استفاده کرده و به طور کامل کیبورد خود را شخصی‌سازی کنید. از موارد دیگر جالب در این کیبورد وجود یک محل استراحت برای مچ‌ها است. این قسمت به شما اجازه خواهد داد تا برای مدت طولانی به تایپ و بازی‌کردن بپردازید. در کنار این موارد کیبورد لاجیتک جی ۵۱۳ دارای یک پورت USB هم هست تا دسترسی کاربر را بهتر بکند.

کیبورد مکانیکی مخصوص بازی لاجیتک مدل G513

در این بازی قیمتی مشابه با کیبورد G513 دو کیبورد دیگر از سمت ریزر به نام‌های Black Widow V3 و Huntsman V2 هم وجود دارند. این دوکیبورد نیز ویژگی‌های بسیار نزدیک به G513 داشته و بیشتر از لحاظ ظاهری تفاوت دارند. کلیدهای هر دو کیبورد ریزر کلیدهای این شرکت بوده و دیگر از سری چری نیست. با این حال این کلیدهای ریزر هم کیفیت بسیار بالایی داشته و دارای سرعت پاسخ بسیار خوبی هستند.
بحث اینجاست که این کیبوردها حس یک کیبورد مکانیکی را زیاد به کاربر منتقل نمی‌کنند. به همین دلیل به عنوان موارد اصلی شمرده نشدند. با این حال هر دو کیبورد ارزش خرید بسیار بالایی داشته و جزء بهترین موارد در بازار هستند. اگر شما قصد خرید جی ۵۱۳ را دارید، به این دو کیبورد هم نگاهی بیاندازید. به دلیل اینکه قیمت‌های هر ۳ کیبورد بسیار به هم نزدیک است.
کیبورد گیمینگ Razer Huntsman Mini
ریزر سابقه بسیار خوبی در ساخت لوازم جانبی دارد. محصولات این شرکت اکثراً بسیار با کیفیت و خوب ساخته می‌شوند. با این حال قیمت بالایی دارند. مخصوصاً کیبوردهای پرچمدار ریزر نسبتاً گران قیمت هستند. اینجاست که این شرکت با کوچک کردن کیبورد، به فکر بهتر کردن قیمت آن افتاده است. هانتسمن مینی ویژگی‌های کیبوردهای پرچمدار ریزر را به شما در قیمت بسیار کمتر ارائه می‌دهد. مشکل اصلی فقط اینجاست که این کیبورد اندازه کامل نداشه و یک کیبورد ۶۰ درصد است.
ریزر در این کیبورد از کلیدهای اپتیکال خود که در کیبوردهای پرچمدار وجود دارد استفاده کرده است. به همین دلیل این کیبورد از لحاظ حس تایپ و گیمینگ بسیار بالارده است. طراحی کیبورد نیز بسیار ساده و زیبا بوده که باعث شده در این بازه قیمتی شما یک کیبورد بسیار خوب را داشته باشید.
اندازه کوچکتر این کیبورد باعث شده تا برخی از کلیدهای اصلی و کاربردی را نداشته باشد. با این حال حس این کیبورد باعث می‌شود تا ارزش خرید بسیار بالایی داشته باشد. کلیدهای این کیبورد به طور کامل قابل شخصی‌سازی بوده و از طرفی دارای نورپردازی RGB به ازای هر کلید است. به همین دلیل شما تنها اندازه کوچکتر نسبت به کیبوردهای پرچمدار خواهید داشت.

کیبورد مخصوص بازی ریزر مدل Huntsman Mini Clicky Optical Switch

در این انتها باید گفت که در این بخش ما شاهد کیبوردهای کیکرون (Keychron) هستیم. این کیبوردها برای گیمینگ چندان مناسب نیستند ولی تجربه بسیار خوبی را در زمینه تایپ به کاربر ارائه می‌دهند. به همین دلیل اگر کاربری اصلی شما تایپ است و در کنار آن بازی می‌کنید، بهتر است به این موارد هم نگاهی بیاندازید.
بازه قیمتی زیر ۴ میلیون تومان برای افرادی است که به تازگی وارد دنیای گیمینگ با کامپیوتر شده‌اند. به همین دلیل تصمیم ندارند که بیش از حد برای آن خرج کنند. در این بازه قیمتی ما شاهد ظهور کیبوردهای ممبران هستیم. این کیبوردها حس چندان جالبی ندارند و بیشتر شبیه به کیبوردهای لپتاپ‌ها هستند. البته کیبوردهای لپتاپ‌ها نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته ولی بازهم به خوبی یک کیبورد مکانیکی جدا نیستند. ما تلاش کردیم تا در بازه قیمتی زیر ۴ میلیون تومان بهترین موارد را برای شما جدا کنیم. تمرکز ما هم روی این موضوع بود که این کیبوردها مکانیکی باشند.
کیبورد گیمینگ Logitech G413
لاجیتک در بازه‌های قیمتی متنوعی محصول دارد و برخی از محصولات این شرکت بیش از حد برای قیمتشان خوب هستند. لاجیتک جی ۴۱۳ از همین موارد است. این کیبورد قیمت بسیار خوبی داشته و از طرفی امکانات زیادی هم به کاربر ارائه می‌دهد. شاید مانند موارد دیگر این بازه قیمتی این کیبورد ظاهر گیمینگ نداشته باشد ولی از لحاظ تجربه تایپ جزء بهترین‌ها است.
کلید استفاده شده در این کیبورد کلید رومر جی (Romer G) لاجیتک است. این کلیدها تجربه بسیار خوبی را به کاربر ارائه داده و شباهت زیادی به کلیدهای چری دارند. با این حال لاجیتک تمام تلاش خود را کرده تا عمر این کلیدها زیاد بوده و صدا خوبی هم داشته باشند. طراحی این کیبورد نیز بسیار خوب بوده و یک کیبورد کامل است.
نور پس زمینه جی ۴۱۳ تک رنگ و قرمز است. البته مدل سفید هم دارد. به همین دلیل برخی از افراد امکان دارد که از آن خوششان نیاید. با این حال کلیدهای میانبر نیز وجود داشته و حتی کلیدهای G هم وجود دارند. این کیبورد از لحاظ کیفیت ساخت بسیار خوب بوده و عمر طولانی‌ای خواهد داشت. همینطور اینکه تمامی کلیدها قابل جداسازی هستند که تمیز کردن آن را بسیار راحت می‌کند.

کیبورد مکانیکی مخصوص بازی لاجیتک مدل G413 Carbon

کیبورد گیمینگ Razer Ornata V2
به طور کلی کیبوردهای ریزر کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل است که طرفداران زیادی داشته و تجربه خوبی را به خریداران ارائه می‌دهند. نکته اصلی اینجاست که برای کاهش قیمت، ریزر مجبور شده تا برخی از کیبوردها را با قابلیت‌های کمتر عرضه کند. اورناتا وی ۲ مثالی از این مورد است. ریزر در اصل تلاش کرده تا این کیبورد حس یک کیبورد بالارده را به کاربر ارائه کند ولی در بسیاری از موارد هم برای کاهش قیمت از امکانات آن کاسته است.
کلیدهای استفاده شده در اورناتا وی ۲ از نوع ممبران است. با این حال ریزر نام تکنولوژی استفاده شده در آن را Hybrid Mecha Membrane گذاشته که به این معنا است که این کیبورد حسی ترکیبی از یک کلید مکانیکی و ممبران را به کاربر منتقل می‌کند. حال با این کلیدهای خاص شما حس یک کیبورد مکانیکی را داشته و از طرفی دوام کیبوردهای ممبران را خواهید داشت.
در کنار این موارد اورناتا وی ۲ دارای چندین کلید میانبر است. همینطور اینکه این کیبورد دارای منطقه‌ای برای استراحت مچ‌ها هم هست. نور پس زمینه اورناتا وی ۲ نیز به شکل منطقه‌ای است. به همین دلیل شما نمی‌تواند نور هر کلید را تغییر دهید ولی می‌توانید به صورت منطقه‌ای نور پس زمینه را تغییر دهید.

کیبورد مخصوص بازی ریزر مدل ORNATA V2

کیبورد گیمینگ MSI Vigor GK50Z
کیبورد ام اس آی ویگر از دستگاه‌های بسیار خوش قیمت بازار است. ام اس آی در زمینه ساخت لوازم جانبی فعالیت چندان گسترده‌ای ندارد ولی در زمینه گیمینگ تجربه بسیار زیادی دارد. به همین دلیل از آن تجربه استفاده کرده تا یک کیبورد گیمینگ خوب و با کیفیت بسازد. در این مورد هم عملکرد مناسبی داشته است.
کیبورد ویگور از کلیدهای مکانیکی استفاده می‌کند. همین مورد برای بسیاری از کاربران نکته مثبت به حساب می‌آید. این کلیدها عملکرد بسیار خوبی داشته و با دوام هستند. از طرفی چندین کلید میانبر دیگر نیز وجود داشته تا کاربر راحت باشد. در کنار این کلیدها یک پورت USB هم وجود داشته تا دسترسی کاربر را نیز بهتر کند.
ام اس آی تلاش کرده تا بیشترین امکانات ممکن را در کیبورد خود قرار دهد. به همین دلیل ویگور دارای نور RGB به ازای هر کلید است. همین موضوع باعث شده تا این کیبورد به شدت قابلیت شخصی‌سازی داشته باشد. در کنار آن شما می‌توانید با استفاده از برنامه ام اس آی موارد مختلف این کیبورد را تغییر دهید. کیفیت ساخت ویگور نیز بسیار خوب بوده که توجه کاربر را به خود جلب خواهد کرد.

کیبورد مخصوص بازی ریزر مدل ORNATA V2

در انتها باید بگوییم که خرید کیبورد خوب اهمیت بسیار زیادی دارد. به دلیل اینکه شما با این دستگاه به صورت روزمره خواهید کرد. پس برای سلامت دست‌ها و انگشتان خود اهمیت قائل باشید و تلاش کنید که بهترین کیبورد را انتخاب کنید. به طور کلی کیبوردهای لپتاپ‌ها عملکرد خوبی دارند و اگر قصد دارید کم هزینه کنید، بهتر است برای لپتاپ کیبورد جدا نگیرید. اگر هم گرفتید باید یک کیبورد بسیار با کیفیت بگیرید که تجربه بهتری را به شما ارائه دهد.
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari