همگی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید گاهی از ماشین حساب استفاده کنیم و وقتی تلفن شما می‌تواند این کار را به صورت رایگان با برنامه ماشین حساب انجام دهد، پول را برای یک ماشین حساب فیزیکی هدر ندهید! برنامه‌های ماشین حساب برای اندروید و آیفون آن‌قدر زیاد هستند که تعداد آن‌ها قابل شمارش نیست.
معلم‌های ریاضی به ما هشدار می‌دادند که هر جا می‌رویم ماشین حساب نداریم و باید از ذهن خود استفاده کنیم؛ ولی حالا که می‌توانیم به راحتی از آن‌ها استفاده کنیم؛ چرا از این فرصت استفاده نکنیم! اکنون هر جا که می‌رویم گوشی‌های هوشمند با دسترسی به صدها برنامه ماشین حساب همراه خود داریم. در نتیجه، ما در این مقاله از دیجی‌کالا مگ، بهترین برنامه‌های ماشین حساب برای اندروید و آیفون را برای شما بررسی می‌کنیم.
نصب ماشین حساب روی گوشی
از آن جایی که گزینه‌های بسیار زیادی در این حیطه وجود دارد، پیدا کردن برنامه ماشین حساب مناسب برای برطرف کردن تمامی نیازهای شما دشوار است. امروز می‌خواهیم ۹ برنامه برای نصب ماشین حساب روی گوشی را با هم بررسی کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.
ماشین حساب اندروید
این برنامه ساده‌ترین و مطمئن‌ترین برنامه ماشین حساب اندروید ویژه شماست. گوگل یک اپلیکیشن ساده و در عین حال با طراحی خوب ارائه می‌دهد که مراحل ریاضی پایه را انجام می‌دهد، اما نه همه موارد. این برنامه معادلات را در زمان واقعی محاسبه می‌کند و نشان می‌دهد؛ بنابراین با نصب ماشین حساب روی گوشی شما حتی مجبور نیستید که در انتها از دکمه تساوی استفاده کنید.
با کشیدن انگشت از سمت راست به داخل، می‌توانید عملکردهای پیچیده‌تری را دریافت کنید، اما هنوز این مجموعه نسبتاً محدود است. ویژگی مهم دیگر این برنامه، این است که می‌توانید در بالای صفحه ضربه بزنید تا منوی سه نقطه‌ای را نشان دهد که به شما امکان می‌دهد اعداد اعشار را به کسری تغییر دهید و برعکس. هیچ نموداری در این برنامه وجود ندارد. این اپلیکیشن کاملا رایگان است و هیچ تبلیغاتی ندارد، بنابراین کار شما را به راحتی راه می‌اندازد. این برنامه تنها نسخه اندروید دارد و نسخه آیفون آن موجود نیست.
برنامه ماشین حساب
اگر ماشین حساب Google برای شما کمی ساده است، Calculator ++ را برای نصب ماشین حساب روی گوشی امتحان کنید. این برنامه هم حالت ساده و هم حالت مهندسی دارد. از طیف گسترده‌ای از توابع و حتی تاریخچه همه چیزهایی که محاسبه کرده‌اید، پشتیبانی می‌کند. این برنامه همچنین می‌تواند برای شما نمودار نیز ایجاد کند.
یکی از ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن، دکمه‌های قابل کشیدن است. برای فعال کردن این گزینه، در قسمت بالا انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا گزینه‌ها در قسمت پایین فعال شوند. همچنین در این وضعیت، چندین گزینه تم در دسترس است. این برنامه همراه با یک ویجت برای صفحه اصلی شما، ارائه می‌شود.
یکی از معایب آن، این است که برنامه حاوی تبلیغات است، اما آن‌ها فقط در صفحات جانبی مانند تاریخچه نمایش داده می‌شوند، نه در صفحه محاسبه اصلی. در ضمن شما می‌توانید با پرداخت ۴ دلار آن‌ها را حذف کنید. به طور کلی، تعادل خوبی بین سادگی در استفاده و امکانات ویژه در این برنامه وجود دارد. شما می‌توانید این برنامه را هم در اندروید و هم در آیفون استفاده کنید.
بهترین ماشین حساب اندروید
ClevCalc در واقع مجموعه‌ای از ماشین‌ حساب‌ها است که همه در یک مجموعه هستند. نه تنها دارای موارد اولیه مانند مبدل ارز و واحد است، بلکه مواردی همچون ماشین حساب محاسبه هزینه سوخت را نیز داراست.
در این برنامه ماشین حساب شما می‌توانید از بین چندین موضوع، ماشین حساب مورد نظر را انتخاب کنید. اگر چه این برنامه دارای تبلیغات است، اما شما می‌توانید آن‌ها را از طریق خرید درون برنامه‌ای حذف کنید. این اپلیکیشن را شاید بتوان بهترین ماشین حساب اندروید و یکی از بهترین برنامه‌های ماشین حساب آیفون دانست.

در این جا گزینه‌ای به نام ماشین حساب وجود دارد. این یکی از برنامه‌هایی است که کیبورد خود را خاص دارد، زیرا دارای سه سبک چیدمان مختلف است: استاندارد، شیک و ارگونومیک.
این برنامه ماشین حساب دارای تعداد زیادی گزینه رنگی مختلف و گزینه‌ای برای افزودن یا حذف دکمه‌های حافظه است. به غیر از آن، شما می‌توانید نحوه نمایش اعشار (۱.۵ یا ۱,۵) را تغییر دهید و با کشیدن انگشت از بالا به پایین، تاریخچه محاسبات خود را مشاهده کنید. کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است و نسبت به اکثر برنامه‌های اصلی ماشین حساب، قابل تنظیم‌تر است. این برنامه همیشه دارای یک آگهی تبلیغاتی در بخش پایینی صفحه است، که شما برای حذف آن می‌توانید نسخه Pro را نیز خریداری کنید.

این برنامه برای کسانی است که به گزینه‌های محاسبات مهندسی بیشتری نیاز دارند. این مورد یک ماشین حساب اولیه نیز دارد، اما تاکید در آن بر روی بخش مهندسی است. با نصب ماشین حساب روی گوشی می‌توانید بر روی مشکلات پیچیده تا حد دلخواه خود کار کنید، اما نمی‌توانید چیزی را به شکل نمودار رسم کنید.
این برنامه ماشین حساب همچنین به خوبی قابل تنظیم است و دارای برخی از تم‌های ماشین حساب مهندسی کلاسیک و یک تم روشن ساده است. اگر این برنامه را با ۱ دلار به نسخه Pro ارتقا دهید، هفت تم دیگر، اعداد مختلط قطبی، و یک ماشین حساب برنامه‌نویس دریافت خواهید کرد. یک دلار برای استفاده از امکانات ویژه این برنامه واقعا بی‌نظیر است.

یکی دیگر از ماشین حساب‌های مهندسی خوب، RealCalc محبوب است. این ماشین حساب برای اندروید و آیفون است و به گونه‌ای طراحی شده که شبیه به ماشین حساب‌های مهندسی دستی و سنتی که در مدرسه استفاده می‌کردید، باشد.
RealCalc دارای تمام عملکردهای مهندسی استانداردی است که شما نیاز دارید. همچنین از تاریخچه، حافظه‌ها، تبدیل واحدها و واحد‌های ثابت پشتیبانی می‌کند. محاسبات باینری، اکتال و هگزادسیمال نیز در آن به خوبی کار می‌کنند.
این برنامه دو نوع ماشین حساب، مهندسی و Reverse Polish Notation (RPN) را ارائه می‌دهد. هنگام استفاده از نوع سنتی، مطمئن شوید که پرانتزها را در اطراف قسمت‌هایی از معادله قرار داده‌اید تا ترتیب محاسبات حفظ شود. این اپلیکیشن، با دیگر ماشین‌حساب‌های فهرست‌شده در بالا متفاوت است، زیرا نمی‌توانید معادله را همان‌طور که می‌بینید، در آن تایپ کنید.
همچنین شما می‌توانید از بین تعدادی از سبک‌ها و قالب‌های نمایش، ظاهر برنامه ماشین حساب را برای خود سفارشی کنید. نسخه رایگان بسیاری از ویژگی‌های مفید را ارائه می‌دهد که ممکن است برای اهداف شما کافی باشد. اگر ویژگی‌های بیشتری مانند کسر، درجه/دقیقه/ثانیه، تبدیل‌ها و ثابت‌های قابل تنظیم، حالت افقی و نمایشگر ۱۲ رقمی می‌خواهید، می‌توانید RealCalc Plus را خریداری کنید. این برنامه فعلا تنها نسخه اندروید دارد.
دانلود برنامه ماشین حساب
CALCU دارای طرح‌بندی‌های پایه و علمی، دسته‌ای از تم‌های جذاب و حتی گزینه‌ای برای تنظیم فونت است. دارای ویژگی‌های خوبی مانند کشیدن انگشت به پایین برای نشان دادن تاریخچه یا کشیدن انگشت به بالا برای نمایش دکمه‌های مهندسی‌تر، است.
در این برنامه ماشین حساب، یک بنر تبلیغاتی در بالای صفحه وجود دارد که می‌توانید از طریق خرید درون برنامه‌ای ۲ دلاری آن را حذف کنید. همچنین این برنامه دارای نسخه ویژه اندروید و نسخه ویژه آیفون است.
ماشین حساب آیفون
اگر یک اپ ساده برای نصب ماشین حساب روی گوشی می‌خواهید، احتمالا یکی از برنامه‌های دیگر در این لیست به شما کمک کند. با این حال اگر برنامه‌ای می‌خواهید که نه تنها یک ماشین‌ حساب ساده و با طراحی تمیز و خوب ارائه دهد، بلکه بسیاری ویژگی‌های خاص را نیز ارائه دهد، این برنامه برای شما مناسب است.
این برنامه ماشین حساب می‌تواند اعداد، درصد، معادلات، اشکال، سرعت، دما، ارز، سن و بسیاری موارد دیگر را نیز محاسبه کند. به احتمال زیاد، هر چیزی که شما نیاز به محاسبه داشته باشید را می‌توان با این برنامه محاسبه کرد. پس همین حالا با استفاده از لینک‌های زیر، این برنامه رایگان را نصب کنید.
بهترین ماشین حساب اندروید
برای کسانی که می‌خواهند یک برنامه ماشین حساب نموداری اختصاصی داشته باشند، Desmos Graphing Calculator بسیار مناسب است. در این جا حتی یک رابط از ماشین حساب اولیه هم وجود ندارد؛ بلکه همه چیز در مورد نمودارها است. این برنامه، برنامه‌ریزی و ترسیم چندین نمودار را آسان می‌کند، سپس از ویژگی‌های مختلف برای تنظیم آن‌ها استفاده می‌کند.
شما می‌توانید برای یادگیری کار با این اپلیکیشن، با برخی از نمودارهای مثال برنامه را شروع کنید. همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک حساب کاربری برای ورود به سیستم و همگام‌سازی نمودارهای خود ایجاد کنید. بهتر از همه موارد قبلی، این است که هیچ آگهی تبلیغات و خرید درون برنامه‌ای در این اپلیکیشن وجود ندارد. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی از این اپلیکیشن رایگان استفاده کنید.
هر کدام از این برنامه‌ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری در مورد این که کدام یک برای شما بهترین کاربرد را دارد، ارزش آن را دارد که در چند مورد فرایند نصب ماشین حساب روی گوشی را تکمیل کنید و به بررسی کیفیت برنامه‌ها بپردازید. همه آن‌ها رایگان هستند، بنابراین برای تست کردن این برنامه‌ها، هیچ پولی را از دست نمی‌دهید.
به علاوه موارد قبلی، با استفاده از این برنامه‌های رایگان ماشین حساب، مزایای جایگزینی آن‌ها به برنامه‌های موجود در اندروید و آیفون را خواهید دید. به همین دلیل است که پس از نصب این برنامه‌ها، شما نیازی به استفاده از آن چه که سازنده گوشی شما بر روی آن قرار داده، ندارید.
شما کدام یک از ۹ برنامه ماشین حساب بالا را تست کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه، با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.
منبع: makeuseofسلام.اگه میشه یک ماشین حساب برای سود مرکب روزانه و ماهانه و سالانه معرفی کنید
یک ماشین حساب خوب وام و سپرده معرفی کن،اینا چیه معرفی کردی همه مثل همند،رنگ بندیشون فرق می کنه
ممنون از پیشنهاد شما
سعی می‌کنیم در این مورد هم حتما ماشین حساب معرفی کنیم.
برا گوگل نوشتید هیچ تاریخچه‌ای وجود نداره، درحالی که به وضوح در اسکرین شات ها دیده میشه…!

source

توسط techkhabari