هرچه سن افراد پایین‌تر باشد هیجان بیشتری برای رسیدن عید و عیدی‌گرفتن خواهند داشت. با وجود این که نوجوانان کمتر تمایل به دریافت وجه نقد به عنوان عیدی و هدیه دارند، سخت بودن شناخت علایق آن‌ها باعث می‌شود بزرگترها کار راحت را انتخاب کنند و با اسکناس‌هایی نو این قضیه را فیصله دهند.
راهنمای خرید عیدی ارزان برای اهل فرهنگ و هنر
۱۵ عیدی لوکس برای هدیه به اهل فرهنگ و هنر که کالای دیجیتال نیستند
نوجوانان امروزی که اکثرا تحت عنوان نسل زد (Z) از آن‌ها یاد می‌شود، نسلی هستند که به محض چشم گشودن خود را غرق در تکنولوژی دیدند و شاهد پیشرفت‌های اینترنت و سایر ابزارهای هوشمند دنیا بودند. به‌همین‌خاطر به آن‌ها نسل نت (اینترنت) یا بومی‌های دیجیتال نیز گفته می‌شود. اگر شما هم کسی از این نسل را در نزدیکی خود داشته باشید حتما شاهد این صحنه بوده‌اید که بدون کوچکترین آموزشی دقیقاً همان‌طوری گجت‌های تکنولوژی را به کار می‌بندند که ما نسل‌های قبل از پاها یا دستانمان استفاده می‌کردیم، به همان راحتی و همان‌قدر غریزی.
همین مساله باعث ایجاد فاصله‌ای عمیق بین این نسل‌ها و نسل‌های قبل شده است. پی بردن به آنچه در سر نوجوان‌ها می‌گذرد، برای بزرگ‌ترها کار چندان ساده‌ای نیست. به همین خاطر، صحبت از علاقه‌مندی‌های آنها و خرید هدیه برایشان، معمولا سردرگمی و تردید به دنبال دارد.
البته که نمی‌توان گفت این نسل هم سلایق و علاقه‌مندی‌های کاملا یکسانی دارند. اتفاقاً کاملا برعکس، دسترسی به دنیای آزاد اینترنت باعث شده تأثیر اجتماع و خانواده بر این نسل کم‌تر باشد و طیف علاقه‌مندی‌های آن‌ها بسیار گسترده‌تر از نسل‌های قبل باشد. بسیار محتمل است که در سطح جامعه هم به این تفاوت‌ها برخورده باشید: نوجوانی که کاملاً به سبک گوتیک لباس پوشیده است در کنار دوست هم سن و سالش با لباس‌هایی مینیمال و به رنگ روشن. این مثال دقیقاً یکی از پررنگ‌ترین ویژگی‌های این نسل را نشان می‌دهد؛ نسلی که به طرز قابل توجهی پذیرای تفاوت‌هاست. شما هم اگر می‌خواهید رابطه‌ی خوبی با کسی از افراد این نسل برقرار کنید باید در درجه‌ی اول تفاوت بین نسل خودتان و آن‌ها را بپذیرید، به عقاید و سلایق آن‌ها احترام بگذارید و سعی کنید با آن‌ها همراه باشید تا شناخت بیشتری از آن‌ها بدست آورید.
نکته‌ی دیگری که باید قبل از خرید عیدی در مورد نوجوانان بدانید این است که به کدام «فندوم» تعلق دارند. فندوم‌ها به بیان دیگر باشگاه‌های طرفداری هستند. نوجوانان و جوانان امروزی بر حسب علاقه خود عضو یک یا چند فندوم هستند. برای مثال فندوم کی-پاپ یا اوتاکوها را امروزه همه‌جا می‌توان دید.
در ادامه ما چند مورد از هدیه‌هایی که می‌تواند برای نسل زد جذاب باشد را پیشنهاد خواهیم داد اما در نهایت شما هستید که باید با شناخت دقیق از کسی که قصد هدیه گرفتن برای او را دارید، هدیه‌ای مناسب سلیقه و شخصیت او انتخاب کنید.
احتمالاً کسی نیست که اسم این کتاب نشنیده باشد، اما خیلی از نوجوانان امروزی برخلاف جوانان هنوز این مجموعه را نخوانده‌اند. امروزه آن‌قدر تنوع کتاب‌های فانتزی و مخصوص نوجوانان زیاد است که به سختی نوبت به خواندن این مجموعه‌ی نسبتاً طولانی می‌رسد. ولی همه‌ی آن‌ها دوست دارند که این مجموعه را بخوانند تا بتوانند عضو فندوم جهانی «هری پاتر» باشند که یکی از محبوب‌ترین فندوم‌ها است.
این مجموعه هفت جلدی (که ترجمه‌ی فارسی آن در ۱۳ کتاب چاپ شده است) همچنین می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای نوجوانانی باشد که هنوز کتاب‌خوانی را شروع نکرده‌اند.
اگر نوجوانی که قصد هدیه دادن به او را دارید علاقه‌مند به سبک گوتیک و داستان‌های ترسناک است، این کتاب یکی از بهترین انتخاب‌ها برای عیدی دادن به اوست. داستان کوتاه و البته جذاب دکتر «جکیل و آقای هاید» برخلاف سبک نوشتار پر از تکلف و خسته‌کننده‌ی زمان خود، دهه‌هاست که توانسته توجه مخاطبان با هر سنی را جلب کند. ابهام و پیچیدگی داستان هم باعث می‌شود خواننده تا انتها با هیجان دنبالش کند.
داستان کتاب اما درباره‌ی دکتر هاید است، دکتری نیکوکار که شب‌ها خلق‌وخویی کاملاً متفاوت اختیار او را در دست می‌گیرد و تبدیل به شخصی با افکار پلید و منفی می‌شود. جالب است بدانید که نویسنده این کتاب، رابرت لویی استیونسن یک بار بعد از نوشتن این ایده که در خواب به او الهام شده بود، کتاب را سوزاند. اما پشیمان شد و دوباره آن را نوشت.
ترجمه‌های زیادی از این داستان به فارسی چاپ شده، اما این نسخه از نشر ققنوس که همین امسال راهی بازار نشر شده است و جزوی از مجموعه‌ی داستان‌های گوتیک این نشر است، نه تنها دارای تصویرگری‌هایی از داستان است بلکه دو داستان دیگر از نویسنده را هم که برای اولین بار به فارسی ترجمه شده در خود جای داده.
این مجموعه‌ی دو جلدی یکی از کتاب‌هایی است که می‌تواند نوجوانان را با داستان‌های فانتزی ایرانی آشتی دهد. نقطه قوت کتاب شخصیت پردازی‌های اثر است که می‌تواند نوجوانان را کاملا درگیر کند. داستان با حضور نیروهای فراطبیعی رنگ و بویی ابرقهرمانی دارد و با وجود این‌که قهرمان اصلی داستان دختری ایرانی است اما داستان در جزیره‌ای اتفاق می‌افتد که خانه‌‌ی ابرقهرمان‌های این دنیاست و فضایی بین‌المللی دارد.
جلد دوم این مجموعه امسال چاپ شده است و اگر قصد خرید عیدی برای نوجوانان طرفدار داستان‌های علمی-تخیلی را دارید که دوست دارد با شخصیت‌های داستان احساس نزدیکی کند، این کتاب یکی از بهترین گزینه‌هاست.
این کتاب، جدیدترین کتاب مت هیگ، نویسنده‌ای‌ست که اکثراً با کتاب «انسان‌ها» او را شناخته‌ایم. کتاب‌های این نویسنده با وجود ژانر علمی-تخیلی داستان، ته مایه‌ای روان‌شناختی و انگیزشی دارند که باعث می‌شود گزینه‌ای مناسب برای هدیه دادن به‌عنوان عیدی به نوجوانان باشد.
داستان این کتاب که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد درباره‌ی کتابخانه‌ای است که بین مرگ و زندگی قرار دارد. وقتی نورا سید به کتابخانه‌ی نیمه‌شب وارد می‌شود این فرصت را می‌یابد تا اشتباهاتش را جبران کند. حالا نورا امیدوار است بتواند زندگی‌اش را که در آن همه از جمله خودش را ناامید کرده تغییر دهد.
احتمالا همه‌ی ما با کتاب «۱۹۸۴» جرج اورول آَشناییم که همواره بر صدر مهم‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌های دیستوپیایی تاریخ تکیه زده، درعین‌حال که ایده‌ی انسانی و اتوپیایی نویسنده‌اش درآن هویداست. اگر حتی خود کتاب را نخوانده باشیم، بعید است تکه‌هایی از آن در رسانه‌های اجتماعی به چشممان نخورده باشد. اما شاید کمتر کسانی بدانند که این کتاب یک نسخه‌ی کمیک هم دارد.
با دنیای کابوس‌وار ۱۹۸۴ اورول آشنا شوید
فیدو نستی، تصویرگر، کاریکاتوریست و طراح کمیک استریپ برزیلی «۱۹۸۴» را با تأثیر مشخص‌ در فضاسازی تصویری کتاب از فیلم «برزیل» ساخته‌ی تری گیلیام انگلیسی مصور کرده است. استفاده‌ی هوشمندانه از شمایل‌های نزدیک به تروتسکی و استالین به جای «ایمانوئل گلدشتاین» و «برادر بزرگ‌تر»، در کنار ارائه‌ی همان اعماق فلسفی و شاعرانه‌ی کتاب در فریم به فریم تصویرسازی‌، موجب شده که عموم تصویرها و البته توالی و مونتاژشان، تأثیری تکان‌دهنده بر خواننده بگذارند.
نشر چترنگ اخیرا این کمیک را به صورت تمام رنگی و با کاغذ گلاسه منتشر کرده است که یکی از بهترین گزینه‌ها برای عیدی به نوجوانان کتاب‌خوان و فرهنگی است.
یکی از علاقه‌مندی‌های نوجوانان امروز کمیک و دنیای ابرقهرمانی است. البته که هالیوود در معرفی دنیای دی‌سی و مارول نقش بسیار مهمی ایفا کرده است، اما نسل زد به همین مقدار راضی نشده و مستقیم به سراغ دنیای کمیک رفته است.
در کتاب «DC Comics Ultimate Character Guide» همه‌ی شخصیت‌های خلق‌شده در دنیای دی‌سی با توانایی‌ها و مختصری از سرگذشتشان معرفی می‌شوند. این کتاب می‌تواند هدیه بی‌نظیری برای علاقه‌مندان به بتمن و دنیای دی‌سی باشد.
کروئلا یکی از شروران دیزنی بود که هالیوود تصمیم به ساخت فیلمی مستقل برای او کرد و باعث شد تا آن شخصیت شرور که با دزدیدن توله سگ‌های خالدار یه یکی از کابوس‌های کودکی بسیاری از ما تبدیل شده بود، قابل درک‌تر باشد.
حالا همه‌ی ما چرایی تبدیل شدن کروئلا به زنی شیطانی که به خصوص با سگ‌های خالدار مشکل دارد را می‌دانیم. ولی این همه چیز نیست و هنوز گوشه‌هایی از زندگی کروئلا هست که نشان داده نشده. مانگا «کروئلا: سیاه قرمز و سفید» سه داستان گفته‌نشده از این شخصیت و دوستانش را روایت می‌کند که تابه‌حال نه خوانده و نه دیده‌اید! هدیه‌ی چنین مانگایی به نسلی که به درک و پذیرش اشخاص و عقاید و افکار گوناگون شهرت یافته‌اند، قطعاً با استقبال نوجوانان این فندوم مواجه خواهد شد.
قطعاً اگر نوجوان اتاکو (علاقه‌مند به انیمه) اطراف خود داشته باشید، نام «حمله به تایتان‌ها» به گوشتان خورده است. این انیمه یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های ژاپنی است که طرفداران فوق‌العاده زیادی در سرتاسر جهان دارد. اکثر نوجوانان امروزی انیمه‌ی این اثر را دیده و حتی مانگای آن‌ را هم خوانده‌اند. اما اگر می‌خواهید نوجوانی طرفدار «حمله به تایتان» را با هدیه‌ی خود تحت تاثیر قرار دهید، ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم.
دانشنامه‌ی شخصیت‌های «حمله به تایتان» شامل اطلاعات دقیق ۲۰۰ شخصیت شناخته و ناشناخته دنیای مانگا است، از سربازان شجاع جوخه جستجو گرفته، تا روستاییان بیرون از دیواری که هیچ نام و نشانی از آنها نیست. این دانشنامه شامل: تاریخ تولد، قد و سخنان معروف شخصیت‌ها، توضیحاتی راجع به ۹ تایتان و قدرت‌هایشان، توضیحاتی راجع به افرادی که خارج از دیوار زندگی می‌کنند و درنهایت، مصاحبه‌ای بلند با هاجیمه ایزایاما، خالق دنیای «حمله به تایتان» است که در آن از انگیزه‌ها و منابع الهامش برای خلق شخصیت‌ها می‌گوید.
همانطور که بالاتر گفته شد، امروزه مانگا و انیمه‌ی ژاپنی در بین جوانان و نوجوانان بسیار محبوب است. بسیاری از آن‌هایی که به هنر طراحی نیز علاقه‌مندند آرزوی مانگاکا شدن را در ذهن می‌پرورانند و چه بهتر از این که عیدی ما به آنها، گشودن دری به‌سوی این رؤیا باشد.
کتاب «How to draw manga: basics and beyond» که توسط اساتید دانشگاه‌های تخصصی مانگا نوشته و گردآوری شده، تمام اصول اصلی طراحی یک مانگا را از مبتدی‌ترین سطوح تا سطح پیشرفته آموزش می‌دهد. این اثر می‌تواند شروع راه برای تبدیل شدن به یک مانگاکا حرفه‌ای باشد، چرا که از طریق این کتاب در واقع توسط حرفه‌ای‌ترین‌ها آموزش می‌بینید. از نحوه طراحی اعضای بدن و صورت گرفته تا نشان دادن عواطف و حالت‌ها و اکشن بدن تمامشان در این کتاب به شدت جذاب و کاربردی گردآوری شده‌اند.
برای کسانی که به طراحی علاقه‌مندند، راپید نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین دوست است. اصلی‌ترین ابزار طراحی درواقع همین راپید است و با وجود راپیدهایی با قطر متفاوت و یک ورق کاغذ می‌توان هرجایی شروع به طرح زدن کرد. در نتیجه نوجوانان علاقه‌مند به طراحی و هنرمند همیشه از عیدی گرفتن یک بسته راپید خوشحال خواهند شد.
کیفیت محصولات استدلر در عرصه‌ی لوازم تحریر اثبات شده است. علاوه بر آن طراحی مینیمال این محصولات باعث شده تا در بین نوجوانان بسیار محبوب باشد. بسته‌ی ۶ عددی راپید استدلر ۶ قطر مختلف و پر استفاده‌ی راپید را در خود جای داده که نوک فلزی و بلندشان موجب می‌شود تا برای استفاده با خط‌کش‌ و شابلون‌ ایده‌آل باشند. خودکارها در جعبه کاربردی و شیک عرضه می‌شوند که علاوه بر سادگی استفاده، دوست‌دار محیط زیست هم هست.
دفتر برنامه‌ریزی یکی از بهترین گزینه‌ها برای عیدی دادن است که می‌تواند نوجوانان را تشویق کند تا سال جدید را با برنامه‌تر و هدفمندتر آغاز کنند. دفتر برنامه‌ریزی سم به دلیل پارت‌بندی‌های کاربردی و دقیق‌اش یکی از بهترین نمونه‌های این دفترهاست. جلد سخت این دفتر هم باعث می‌شود عمر بیشتری داشته باشد و نگرانی کمتری بابت خرابی آن تا آخر سال وجود داشته باشد. صحافی سیمی آن هم باعث راحتی در هنگام استفاده از آن خواهد بود.
همه‌ی ویژگی‌های گفته شده در کنار زیبایی و قطع مناسب این دفتر باعث می‌شود تا همراهی خوب برای سال پیش‌رو و گزینه‌ای مناسب برای هدیه دادن به نوجوانان به عنوان عیدی باشد.
هرچقدر هم که پارت‌بندی یک دفتر برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی و طراحی صفحات آن زیبا باشد، باز هم کسانی هستند که بخواهند دفتر برنامه‌ریزی کاملا شخصی‌سازی شده با سلیقه‌ی خود داشته باشند. اینجاست که پای بولت ژورنال به میان می‌آید. دفتری با صفحات نقطه‌ای که اخیرا افراد زیادی به خصوص نوجوانان علاقه‌مند به استفاده از آن شده‌اند. بولت ژورنال درواقع چیزی فراتر از دفتر برنامه‌ریزی صرف است و می‌تواند کاربردهای زیادی با توجه به شخصیت و سلیقه‌ی افراد داشته باشد.
در خرید بولت ژورنال مهم‌ترین نکته ضخامت صفحات آن است. از آنجایی که اکثر طراحی ها با راپید یا ماژیک انجام می‌شود بهتر است ضخامت و جنس صفحات جوری باشد که رنگ به صفحات بعدی پس ندهد. صحافی مناسب پارامتر دیگری است که باید مدنظر قرار بگیرد چراکه این دفتر قرار است حداقل یک سال همراهی برای همه‌ی لحظات باشد.
یکی از پررنگ‌ترین عقاید نسل زد فرار از هر چیز عادی است و این عقیده را حتی در کوچک‌ترین جنبه‌های زندگیشان پیاده می‌کنند. قطعا نوجوانان هم برای اتاق خود احتیاج به تقویم دارند، اما بهتر است که این تقویم، تقویمی عادی و معمولی نباشد.
تقویم چوبی چرخان تقویمی است که علاوه بر زیبایی و خاص بودن مزیت بزرگ دیگری هم دارد: این تقویم را لازم نیست هرسال عوض کنید. طراحی این تقویم به گونه‌ای است که هرسال می‌توانید از آن استفاده کنید. در نتیجه، با هدیه دادن این تقویم می‌توانید نوجوانی را از رنج خرید تقویم هر سال رها کنید. جنس چوبی در کنار زیبایی و ظرافت و طراحی خاص این محصول باعث می‌شود گزینه‌ای ایده‌آل برای اتاق نوجوانان امروزی باشد.
نسل امروز به شدت به بازی‌های ویدیویی معتاد شده‌اند و همین موضوع موجب نگرانی اکثر والدین است. ولی تا وقتی جایگزینی برای سرگرمی نداشته باشید، نمی‌توانید آن‌ها را از این بازی‌ها منع کنید. یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توان نوجوانان را از اتاق بیرون کشید و تمام خانواده را دور هم جمع کرد تا همزمان از سرگرمی مشترک لذت ببرند، ساخت پازل است. درست کردن پازل همچنین یکی از راه‌های معمول برای مدیتیشن و کاهش استرس محسوب می‌شود.
مزایا و ترفندهای بازی پازل؛ سرگرمی برای سلامت ذهن و کاهش استرس
پازل می‌تواند یکی از گزینه‌های هوشمندانه برای هدیه دادن به نوجوانان باشد. تنوع بسیار زیاد پازل‌ها امروزه باعث می‌شود بتوانید برای هر نوع سلیقه‌ای طرحی مناسب پیدا کنید. اما باید توجه داشته باشید که جنس پازل یکی از مولفه‌های مهم برای لذت بردن از این سرگرمی‌ است. اگر قطعات پازل به خوبی برش نخورده باشند یا طرح آن‌ها به خوبی روی قطعات حک نشده باشد، نه تنها تاثیری بر آرامش نخواهد داشت بلکه بیشتر باعث کلافگی می‌شود.
راوزنبرگر برندی آلمانی و یکی از بهترین برندهای ساخت پازل است که می‌توانید به‌راحتی به آن اعتماد کنید. از دیگر مزیت‌های این برند تنوع طرح‌های آن است که همگی کیفیتی بسیار بالا دارند و بعد از درست شدن می‌تواند به یکی از بخش‌های زیبای دکوراسیون اتاق و خانه تبدیل شود. از آن‌جا که اکثر نوجوانان امروزی علاقه‌ای خاص به کهکشان و سیارات دارند، طرحی تخیلی از سیارات می‌تواند انتخابی نسبتاً مطمئن برای عیدی آن‌ها باشد.
‌یکی از علاقه‌مندی‌های نوجوانان امروزی که اکثرا برای بزرگترها قابل درک نیست اما باید به آن احترام گذاشت، علاقه به اکشن فیگورهاست. اکشن فیگور مدل‌هایی از شخصیت‌های فیلم، انیمیشن، یا حتی بازی‌ها هستند که در ظاهر صرفاً تزیینی به نظر می‌رسند. اما برای نوجوانان معنایی بسیار بیشتر دارند. از آن‌جایی که این کالاها اکثراً قیمت بالایی دارند، نوجوانان با داشتن آن‌ها می‌توانند خود را جزو طرفداران دو آتشه‌ی شخصیت معرفی کنند.
در نتیجه اگر از شخصیت محبوب نوجوانان که می‌خواهید برایش عیدی تهیه کنید اطلاع دارید، حتما این گزینه را در نظر داشته باشید.
این مورد در زمره لوکس‌ترین هدایایی قرار می‌گیرد که می‌توانید به جوان یا نوجوانی بدهد که طرفدار هری‌ پاتر است. خودکاری به شکل جاروی نیمبوس که حتی می‌توان خودکار بودن آن را نادیده گرفت و به‌عنوان شی تزیینی به قول امروزی‌ها «خفن» به آن نگاه کرد. طراحی جالب این خودکار که محصول کمپانی برادران وارنر است به گونه‌ای است که گویا این جارو در هوا معلق است.
با وجود اینکه جنس این خودکار پلاستیکی است اما ظرافت درطراحی باعث شده تا ظاهری شکیل و زیبا داشته باشد که آن را تبدیل به گزینه‌ای خوب برای هدیه دادن می‌کند.
یکی دیگر از نکاتی که باید درمورد نسل زد بدانید این است که این نسل به ظاهر توجه ویژه‌ای دارند. به عنوان مثال ظاهر و دکوراسیون کتابخانه برای نوجوانان امروزی بسیار مهم است و به همین دلیل یکی از گزینه‌هایی که می‌توانید به عنوان عیدی برای این نسل در نظر داشته باشید نگهدارنده‌ی کتاب است.
این مجسمه‌ها به دلیلی سنگینی مانع از افتادن ردیف کتاب‌ها می‌شوند. اخیرا هم به دلیل استقبال از این کالاها تولیدکنندگان انواع گوناگونی از آن‌ها را با جنس و ظاهر متفاوت روانه‌ی بازار کرده‌اند.
بالاتر درمورد علاقه‌ی نوجوانان امروزی به فضا و البته ظاهر و دکوراسیون متفاوت گفتیم. در نتیجه مجسمه‌هایی مانند فضانورد اسکیت‌سوار با مفهوم متناقض و ظاهر بانمک با رنگ‌آمیزی مینیمال هم جزو هدیه‌هایی است که تقریباً می‌توانید مطمئن باشید هر نوجوانی آن را خواهد پسندید.
از دیگر علاقه‌مندی‌های نوجوانان علاوه بر فضا و فضانورد، اژدهایان هستند. بنابراین می‌توانید برای نوجوانانی که به دنیاهای فانتزی علاقه ‌دارند، هرچیزی با طرح اژدها هدیه دهید و آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید.
اما این مورد یک مورد خاص است. نه تنها مجسمه‌ای با طرح اژدهاست، بلکه گویی پلاسمایی شبیه به گوی جادوگران نیز دارد که روشن می‌شود و می‌توان به عنوان چراغ‌‌خواب هم از آن استفاده کرد. ترکیبی عالی برای عیدی نوجوانان خاص‌پسند.
اما اگر نوجوان مورد نظر شما روحیاتی کمی لطیف‌تر و واقع‌گریانه‌تر داشته باشد، گویی کریستالی مدل نهنگ و ماه می‌تواند گزینه‌ای بهتر به عنوان چراغ‌خواب برای او باشد. این گوی ظاهری کاملاً رؤیایی دارد و نور ملایم آن این کالا را به چراغ‌خوابی زیبا و مناسب برای دیدن خواب‌های رویایی تبدیل کرده است
از دیگر گزینه‌های مناسب برای دکوراسیون اتاق نوجوانان تابلو‌ها و پوسترهایی با طرح‌هایی از انیمه و فیلم‌های محبوب آنان است. این موارد هم مانند اکشن فیگورها کمک می‌کنند تا نوجوان اتاقی کاملا شخصی سازی شده داشته باشند که علایق آن‌ها را نشان دهد.
کمی هم به نوجوانان موسیقی‌دوست و کلاسیک‌پسند بپردازیم. از آن‌جایی که بتهوون یکی از موزیسین‌هایی است که از محبوبیت عمومی برخوردار است، آلبوم مجموعه کامل آثار او یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توانید برای این گروه تهیه کنید. شاید بتوان این آهنگ‌ها را یک به یک از طریق اینترنت دانلود کرد، ولی داشتن این مجموعه به صورت فیزیکی از لذت‌هایی است که فقط علاقه‌مندان به جمع کردن کلکسیون می‌توانند درک کنند.
اگر نوجوانی در اطراف خود دارید که علاقه زیادی به نواختن ساز و موسیقی دارد اما به هر دلیلی هنوز نتوانسته یادگیری این هنر را شروع کند، کالیمبا بهترین هدیه‌‌ای است که می‌توانید برای او تهیه کنید. برای نواختن این ساز خوش‌صدا نیاز چندانی به دانش موسیقایی یا آموزش تخصصی نیست. نت آهنگ‌های مختلف برای نواختن آن در اینترنت موجود است و گزینه‌ای بسیار مناسب برای شروع علاقه‌مندان به موسیقی یا کسانی است که تنها می‌خواهند به صورت تفریحی و دلی سازی ساده برای نواختن داشته باشند.
چنگ همیشه یکی از خاص‌ترین انواع ساز به شمار می‌رفته. اخیراً مینی چنگ‌های رومی بسیار محبوب شده‌اند و نواختن آن‌ها به خصوص در طبیعت حس و حالی استثنایی دارد. اگر به دنبال سازی خاص‌تر و جدیدتر از کالیمبا هستید، این ساز می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. هرچند نواختن این ساز هم به نسبت راحت است اما به مهارت بیشتری نسبت به کالیمبا احتیاج دارد.
سگا از اصلی‌ترین برندهای تولید چنگ رومی است. مدل LY16_PG این برند از جنس افرا می‌باشد و داری ۱۶ سیم و ۱۶ اکتاو است. در بسته‌بندی این چنگ کیف، سیم اضافی، دفترچه، پیک و اهرم کوک نیز موجود می‌باشد.
یکی از اکسسوری‌هایی که نوجوانان اهل فرهنگ و هنر از آن برای خاص‌تر کردن استایل خود استفاده می‌کنند بندهای عینک دست‌ساز است. اگر به دنبال عیدی کوچک هستید که ارزش و استفاده‌ی بالایی برای نوجوانان داشته باشد می‌توانید یکی از انواع این بندهای رنگی زیبا را انتخاب کنید.من هیچ کدومش مورد نظرم نبود
خوب

source

توسط techkhabari