آیفون‌های اپل همواره به‌شدت پرطرفدار هستند و نام آن‌ها در بین پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان دیده می‌شود. این در حالی است که اپل در کل شرکت بسیار محافظه‌کاری است و برای ارائه‌ی قابلیت‌های جدید به گجت‌های خود هیچ عجله‌ای به خرج نمی‌دهد. به همین خاطر بسیاری از تکنولوژی‌هایی که در گوشی‌های اندرویدی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند، بعد از چند سال تاخیر به آیفون‌ها راه پیدا می‌کنند. در این میان به نظر می‌رسد در رابطه با تکنولوژی فیس آی‌دی زیر نمایشگر، به این‌ زودی‌ها شاهد راه‌یابی آن به آیفون نخواهیم بود.
بر اساس جدیدترین گزارش راس یانگ که یکی از مشهورترین تحلیلگران حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، تا سال ۲۰۲۵ نباید انتظار راه‌یابی این فناوری به آیفون را داشته باشیم. این در حالی است که مدتی قبل یکی از رسانه‌های مشهور کره‌ای اعلام کرد که اپل قصد دارد مدل‌های پرو آیفون ۱۶ را با فیس آی‌دی زیر نمایشگر راهی بازار کند. با توجه به اینکه معمولا گزارش‌های راس یانگ درست هستند، پس به نظر می‌رسد در بهترین حالت برای آیفون ۱۷ پرو باید انتظار بهره‌گیری از این فناوری را داشته باشیم.
فیس آی‌دی زیر نمایشگر
البته باید خاطرنشان کنیم حتی اگر مدل‌های موردنظر از این فناوری بهره‌مند شوند، باز هم یک حفره‌ی نمایشگر برای قرارگیری دوربین سلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه در حال حاضر دوربین‌های سلفی زیر نمایشگر کیفیت ایده‌آلی ندارند، مشخص نیست که اپل چه زمانی به بهره‌گیری از این تکنولوژی روی می‌آورد. با توجه به رویکرد این شرکت، شاید ۴ تا ۵ سال دیگر دوربین سلفی زیر نمایشگر به آیفون‌ها راه پیدا کند.
طبق گزارش‌های منتشر شده، سال آینده تمام مدل‌های سری آیفون ۱۵ با نمایشگر حفره‌دار راهی بازار می‌شوند و بنابراین ناچ به طور کامل از مدل‌های پرچم‌دار کنار گذاشته می‌شود. از دیگر تغییرات مهم این مدل‌ها، باید به بهره‌گیری از پورت USB-C به جای لایتنینگ اشاره کنیم که البته این موضوع به دلیل اجبارهای اتحادیه اروپا عملی می‌شود. در این میان شایعاتی در مورد عرضه‌ی مدل اولترا به گوش می‌رسد که البته مشخص نیست این مدل آیا به‌عنوان عضو سری آیفون ۱۵ به دست کاربران می‌رسد یا سری آیفون ۱۶.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari