بازی میراث هاگوارتز (Hogwarts Legacy) حدود یک ماه پیش برای کامپیوتر و کنسول‌های نسل ۹ عرضه شد. نکته اینجاست که طبق چیزی که شرکت سازنده گفته این بازی باید برای کنسول‌های نسل هشتمی هم عرضه شود. با این حال شرکت سازنده به طور دائم عرضه این نسخه از بازی را با تأخیر مواجه می‌کند.
بازی میراث هاگوراتز توسط شرکت اوالانش (Avalanche) ساخته شده و عرضه آن نیز بر عهده شرکت برادران وارنر (Warner Bros) است. نکته اینجاست که این بازی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد و توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. به دلیل اینکه میراث هاگوارتز در دنیای عناوین هری پاتر جریان داشته و به شدت گسترده است.
طرفداران هری پاتر استقبال بسیار زیادی از این بازی کردند. به حدی که در دو هفته اول میراث هاگوارتز نزدیک به ۱۲ میلیون نسخه فروش داشته است. این تنها برای نسخه کامپیوتر و نسل ۹ این بازی است. در صورتی که با عرضه نسخه نسل ۸ قطعاً میراث هاگوارتز فروش بیشتری خواهد کرد.
مشکل اصلی اینجاست که تکنولوژی کنسول‌های نسل ۸ یک تکنولوژی قدیمی است. به این معنا که در این کنسول‌ها حافظه جامدی وجود نداشته و به همین دلیل سرعت اجرای بازی نیز کاهش بسیار زیادی خواهد داشت. از طرفی پردازنده قدیمی و تمامی موارد دیگر باعث شده تا ساخت نسخه نسل ۸ برای شرکت سازنده یک چالش بزرگ باشد.
بازی میراث هاگوارتز نسل 8
آوالانش تلاش بسیاری کرده تا دسترسی کاربران را به این بازی راحت‌تر بکند. با این حال این بازی حجم بسیار زیادی داشته و یک دنیای گسترده دارد. چیزی که کنسول‌های نسل ۹ به راحتی از پس آن بر می‌آیند اما کنسول‌های نسل ۸ به سختی آن را اجرا می‌کنند. بحث دیگر اینجاست که شرکت سازنده نمی‌تواند نسخه‌های نسل ۸ این بازی را به کنسول‌های میان نسلی یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس محدود کند. به دلیل اینکه این کنسول‌ها سخت افزار بسیار بهتری داشته اما یک نسل جدید نیستند.
پس عنوانی که برای نسل ۸ ساخته می‌شود باید توانایی اجرا روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ پایه را داشته باشد. پس باید به شدت بهینه شود. همینطور اینکه از لحاظ گرافیکی باید بازی ضعیف‌تر شده باشد. چیزی که روی تجربه بازی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. همینطور اینکه نرخ فریم بازی نیز باید روی ۳۰ محدود شود تا کنسول‌های نسل ۸ توانایی اجرای روان آن‌ها را داشته باشد.
آوالانش اعلام کرده که نسخه نسل هشتمی بازی میراث هاگوارتز ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ عرضه خواهد شد. البته این دومین بار است که عرضه نسخه نسل هشتمی این بازی با تأخیر مواجه شده و امکان دارد که به طور کلی منحل شود. روند کار به طور کامل به توانایی شرکت در بهینه سازی این بازی برای سخت افزار قدیمی بستگی دارد.
منبع: Gematsu.com


source

توسط techkhabari