دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ستاره‌شناسان در یکی از تصاویری که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب از یک کهشکان اولیه گرفته شده، اطلاعات جالبی را کشف کردند: یک کهکشان غنی از فلز که تاکنون ناشناخته بوده است. اعتقاد بر این …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ستاره‌شناسان در یکی از تصاویری که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب از یک کهشکان اولیه گرفته شده، اطلاعات جالبی را کشف کردند: یک کهکشان غنی از فلز که تاکنون ناشناخته بوده است.
اعتقاد بر این است که این کهکشان پنهان با وجود سن کم خود، تاکنون میزبان چندین نسل از ستارگان بوده است و تخمین زده می‌شود که فقط 1.4 میلیارد سال سن داشته باشد. «بو پنگ»، دانشجوی دکترای نجوم که این تحلیل جدید را رهبری می‌کند، می‌گوید که این کهکشان «از نظر شیمیایی فوق‌العاده گسترده» است. به گفته او، «کهکشان‌های غنی از فلز» به دلیل وجود مواد فلزی بسیار زیاد قابل توجه هستند.
عکسی که محققان با بررسی آن موفق شدند این کهکشان را کشف کنند، در سال 2022 منتشر شده بود (تصویر بالا) که در آن شاهد حلقه اینشتین در فاصله 12 میلیارد سال نوری هستیم. با این حال، در آن زمان این کهکشان تازه کشف شده مورد توجه قرار نگرفته بود. اکنون اخترشناسان با نگاهی جدید به داده‌های آن، توانسته‌اند تا اطلاعات بیشتری در مورد آن منطقه از فضا کسب کنند.
پنگ می‌گوید که تلسکوپ جیمز وب در حال تغییر کامل نحوه نگاه اخترشناسان به این سیستم‌ها است. او در بیانیه‌ای توضیح داد این تلسکوپ که در ماه جولای یک سال از زمان آغاز به کار آن می‌گذرد، درهای جدیدی برای نحوه مطالعه ستارگان و کهکشان‌هایی که در روزهای اولیه کیهان ما شکل گرفته‌اند، باز می‌کند و کشف این کهکشان مخفی غنی از فلز تنها یکی از شواهد نشان‌دهنده این موضوع است.
جیمز وب تاکنون در طول فعالیت خود، اطلاعات و تصاویر بسیار زیادی از فضا به دست آورده است. اخیراً این تلسکوپ فضایی تصاویری از کهکشان‌های باستانی را منتشر کرده بود که دانشمندان اعتقاد دارند از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند! از دیگر کارهای فوق‌العاده آن می‌توان به انتشار ویدیویی از ابرهای تشکیل‌دهنده ستارگان در کهکشان‌های دیگر و همچنین دقیق‌ترین تصویر از خوشه پاندورا اشاره کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari