گسترش هوش مصنوعی باعث شد تا از این ابزار در بخش های مختلف استفاده شود. قرار است دستیار هوش مصنوعی ION وظیفه نمایندگی مردم در مقابل دولت را بر عهده بگیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اگر چه استفاده از هوش مصنوعی در بخش های مختلف می تواند جذاب باشد، اما کمی ترسناک به نظر می رسد. در حال حاضر این فناوری برای کنترل جهان استفاده نشده است اما ممکن است در آینده تغییراتی ایجاد شود. اخیرا نیکولای سیوکا، نخست وزیر رومانی اعلام کردیم دستیار هوش مصنوعی به نام ION قرار است مشاور افتخاری دولت باشد.

این دستیار در کنفرانس مطبوعاتی خود را معرفی کرد: سلام. تو زندگی بخش من بودی، من ION هستم و قرار است همانند اینه نماینده شما باشم.

نخست وزیر این کشور اعلام کرد هوش مصنوعی ION قرار است کاری که انسان نمی تواند انجام دهد را بر عهده بگیرد. وظیفه او گوش دادن به حرف مردم و دفاع از آنها در مقابل دولت خواهد بود.

وظیفه هوش مصنوعی جمع آوری نظرات و شکایت های شهروندان از منابع مختلف و ترکیب آنهاست. سپس این نظرات بصورت ایده های سیاسی به دولت ارائه میشود. از مزیت استفاده از این روش اطلاع از بازخوردهای شهروندان نسبت به تصمیم گیری های دولت است.

منبع خبر نماینده مردم رومانی در مقابل دولت یک دستیار هوش مصنوعی است پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

source

توسط techkhabari