به نظر می‌رسید که فیلم «انتقام‌جویان: بازی پایانی» آخرین داستان انتقام‌جویان باشد اما بازگشت آن‌ها به سینما با فیلم «انتقام‌جویان ۵» اجتناب‌ناپذیر است.
«بازی پایانی» و «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت»، اوج مارول و والاترین فیلم‌های سه مرحله اول دنیای سینمایی مارول بودند که در مجموع به‌عنوان حماسه بی‌نهایت شناخته می‌شوند. این حماسه با «مرد آهنی» آغاز شد و پس‌زمینه سینمایی چندین ابرقهرمان را فراهم نمود. این قهرمانان به‌عنوان انتقام‌جویان با هم متحد می‌شوند و تلاش می‌کنند تا جلوی تانوس (جاش برولین) را بگیرند و او را در تلاش برای به دست آوردن تمام سنگ‌های بی‌نهایت و استفاده از آن‌ها برای نابود کردن نیمی از جمعیت جهان ناکام بگذارند.
تانوس در «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» قاطعانه موفق بود. او با دستکش مخصوص خود و استفاده از قدرت تمام سنگ‌های بی‌نهایت، یک بشکن زد و نیمی از جمعیت جهان محو شدند. سپس انتقام‌جویان بازمانده در فیلم «انتقام‌جویان: بازی پایانی» تلافی کردند و با سفر در زمان و یک سرقت هوشمندانه و جمع‌آوری سنگ‌های بی‌نهایت، نیمی از از جمعیت جهان را بازگرداندند و سپس تانوس را شکست دادند. انتقام‌جویان در نقشه خود موفق بودند اما بازی پایانی خالی از تراژدی نبود.
این فیلم به داستان بسیاری از شخصیت‌های حماسه بی‌نهایت پایان می‌دهد و به نظر می‌رسد پایان قطعی داستان قدرتمندترین قهرمانان زمین باشد. بسیاری از طرفداران این فرانچایز حتی ممکن است در علاقه خود بین بازگشت انتقام‌جویان و حفظ پایان‌بندی بی‌عیب و نقص مارول در بازی پایانی دچار تردید شوند. در واقع این داستان شاید برای مدتی این‌گونه بماند اما بازگشت انتقام‌جویان اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد و احتمالا دیگر داستان‌های آن‌ها پیش از وقایع بازی پایانی روایت شود.
انتقام‌جویان
مسلما پس از اظهارات رییس استودیو مارول، کوین فایگی، باید باور کنیم انتقام‌جویان به‌‌عنوان یک گروه، به دنیای سینمایی مارول بازنخواهند گشت. فایگی از بازی پایانی به‌عنوان «آخرین فیلم انتقام‌جویان» یاد می‌کند و نظرات او نشان از این دارد که این فیلم آخرین باری است که انتقام‌جویان به طور مشترک و در قالب یک تیم در دنیای سینمایی مارول دیده می‌شوند. جدا از ماهیت قاطعانه بازی پایانی، اظهارات فایگی نشان می‌دهد که فعلا خبری از فیلم پنجم انتقام‌جویان نیست.
با این حال، فایگی در ادامه صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که «انتقام‌جویان: بازی پایانی» در واقع سرانجام و پایان یک مجموعه ۲۲ فیلمی به نام حماسه بی‌نهایت است. جملات او را شاید باید به‌سادگی این‌گونه تفسیر کرد که این فیلم پایان حماسه بی‌نهایت محسوب می‌شود. در واقع مجموعه فیلم‌هایی که با مرد آهنی شروع شده بودند اکنون به پایان رسیده‌اند. همان‌طور که طرفداران می‌دانند، شاید بازی پایانی پایان گروه انتقام‌جویان باشد اما امکان حضور مجدد قدرتمندترین قهرمانان زمین همچنان پابرجاست. فعلا فیلمی از انتقام‌جویان در این مرحله برنامه‌ریزی و طراحی نشده اما این بدان معنا نیست که این اتفاق نخواهد افتاد.
انتقام‌جویان
ساخت پنجمین قسمت از انتقام‌جویان کاری دشوار است، زیرا شاید اثر پایان‌بندی خوب بازی پایانی را از بین ببرد. این فیلم بهترین‌ پایان را برای مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) و کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) به همراه داشت. مرد آهنی، ابرقهرمانی که حماسه بی‌نهایت را با داستان ریشه‌ای و خلق و خوی خودخواهانه و خودپسندانه تونی استارک آغاز کرد، از این فرصت استفاده نمود تا خط روایی خود را تغییر دهد و جان خود را نجیبانه برای نجات جهان فدا کرد.
کاپیتان آمریکا هم در حالی که سنگ‌های بی‌نهایت را به همان لحظه‌ای که انتقام‌جویان آن ها را سرقت کردند، برمی‌گرداند و از وقوع واقعیت‌های متناوب جلوگیری می‌کند، خداحافظی مناسبی با مخاطبان دارد. او تصمیم می‌گیرد که به زمان حال برنگردد و در عوض به عنوان استیو راجرز به زندگی خود ادامه دهد. پایان‌بندی بازی پایانی به کاپیتان آمریکا این فرصت را می‌دهد تا به زندگی که از دست داده بود برسد. در این فیلم هاوک‌آی (جرمی رنر) نیز نزد خانواده‌اش برمی‌گردد و بیوه‌ی سیاه (اسکارلت جوهانسون) خود را برای رسیدن به سنگ روح فدا می‌کند و به این ترتیب «انتقام‌جویان: بازی پایانی» نه تنها پایان حماسه اکشن بی‌نهایت، بلکه پایان شخصیت‌های ابرقهرمان خود است.
با این حال، این نتیجه به طور کلی محدود به فیلم اصلی انتقام‌جویان به نظر می‌رسد و طرح فیلم بعدی دنیای سینمایی مارول، «مرد عنکبوتی: دور از خانه»، تا حدی درباره مقابله کردن پیتر پارکر (تام هالند) با مرگ استادش، استارک بود. بنابراین ممکن است بازی پایانی به جای پایان دادن به انتقام‌جویان، به نوعی نشان‌دهنده تغییر و تحول انتقام‌جویان باشد. این فیلم پایانی عالی برای انتقام‌جویان اصلی رقم زد اما شاید شروع جدیدی برای نسل بعدی قدرتمندترین قهرمانان زمین باشد.
انتقام‌جویان
«انتقام‌جویان ۵» می‌تواند بدون خنثی‌سازی نتیجه‌گیری‌ و پایان‌بندی بازی پایانی ساخته و اکران شود و به همین خاطر، تولید آن اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. انتقام‌جویان بزرگ‌ترین فرانچایز دنیای سینمایی مارول است و بعید است که مارول دوباره از آن برند استفاده نکند. انتقام‌جویان ۵ اساسا یک فیلم ۲ میلیارد دلاری تضمین شده است و غیرقابل پیش‌بینی بودن ادامه فیلم بازی پایانی احتمالا به محبوبیت و فروش آن در گیشه کمک کند.
همچنین برخی اعتقاد دارند که مارول باید بیشتر با این فرنچایز کار کند. به نظر می‌رسد داستان فقط برای انتقام‌جویان اصلی به پایان رسیده و عجیب است که آینده نسل بعدی را بررسی نکنیم. گروه انتقام‌جویان به‌عنوان تیمی خاص طراحی شده که مستعد تغییر و رشد است. انتقام‌جویان ۵ می‌تواند محلی برای معرفی قهرمانان جدید در میان خطوط داستانی چندجانبه فاز ۴ دنیای سینمایی مارول، به ویژه فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» و فیلم «دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی» باشد. قطع روند تولید فیلم‌های انتقام‌جویان در زمانی که دنیای سینمایی مارول به اوج خلاقیت خود رسیده، قطعا غیرعادی و شاید حتی یک اشتباه بزرگ باشد.
انتقام‌جویان
انتقام‌جویان چهار سال پس از مرد آهنی اکران شد و بنابراین باید انتظار داشت که بازه زمانی مشابهی برای انتقام‌جویان ۵ به طور کامل در نظر گرفته شود. روایت داستان انتقام‌جویان ۵ حتی ممکن است بیشتر از آن زمان به طول بیانجامد، چرا که برای تطبیق نتایج بازی پایانی با دیگر خطوط داستانی زمان بیشتری نیاز است. دنیای سینمایی مارول پروژه‌های متعددی دارد که از هم‌اکنون تا اواخر سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شوند. در آن زمان، چهار سال از انتشار «انتقام‌جویان: بازی پایانی» در سال ۲۰۱۹ می‌گذرد و با توجه به عظمت پروژه‌ی انتقام‌جویان ۵، زمان بیشتری برای هماهنگ‌سازی نیاز است.
این زمان نه تنها برای این که پروژه برای مدت مناسب از بازی پایانی فاصله بگیرد، بلکه برای دنیای سینمایی مارول هم لازم است تا داستان را به بهترین شکل ممکن تنظیم کند. با توجه به پیچیدگی فعلی طرح‌های دنیای سینمایی مارول، وضعیت بسیاری از شخصیت‌های آن شاید هنوز برای انتقام‌جویان ۵ مشخص نشده باشد. این فیلم همچنین باید ریسکی ذاتی را متحمل شود. ادامه فرانچایز انتقام‌جویان هرگز به صراحت توسط مدیران دنیای سینمایی مارول رد نشده است اما با این وجود، انتقام‌جویان ۵ باید فرانچایزی را احیا کند که به نظر می‌رسید با «انتقام‌جویان: بازی پایانی» به بهترین نحو ممکن به پایان رسیده است.
منبع: screenrantاز نظر من تونی توی دکتر استرنج ۲ بر می گرده
و خود مارول گفته که میخوام سه تا از ابر قهرمانان مرده رو برگردوم
من که بعد از مرگه تونی جونم اشک ام در اومد دیگه نگاه نمیکنم😔😔⚫به معنای واقعی کلمه بنظرم اینباید اندینگ باشه چون هرکسی هم بیاد مثل قبلیاش نمیشه🙂
👍👍👍
فصل آخر انتقام جویان از همه ی فصلاش باحال تر بود
عالی
بنظر من دوباره برمی‌گردن و داستان از اختلالی که کاپیتان ایجاد کرده شروع میشه. برگشتش به گذشته باعث ایجاد یه سری مشکلها میشه
. اون زنش در زمان حال چندان بچه داشت. با برگشت کاپیتان به اون دوران اون زنده با شوهرش آشنا نمیشه و یه سری ها بدنیا نمان و خودش می‌تونه تغییر بزرگ زنجیرواری در زمان حال و پایان بازی بده
داداشا ببینین هم مرد آهنی جانشینش شد ماشین جنگ و هم کاپیتان آمریکا جانشینش شد شاهین چرا که ماشین جنگ روباتیه که اون یارو سیاهه داردش و مثل روبات مرد آهنیه و اون سپری که کاپیتان امریکا داره الان دست اون یارو سیاهست که شاهین نام داره بیوه سیاهم خواهرش یه بیوه قوی و عالیه که میتونه جانشینیش توی اونجرز رو بر عهده بگیره البته بعد از جنگش با اون یارو شاهین چشم و صلح با اون به خاطر مقصر نبودن اون و اینطوریه که این ها یه جبرانی برای از دست رفته های پایان بازی و جانشین سازی برای اونا میشه!
در ضمن الان جاودانگان هم جزئی از دنیای مارول شدند و میتونن با همه اونجرزی ها و مارولی هایی مثل همون کاپیتان مارول و کم کم مارول های بیشتری بعد از اکران فیلم مارول ها همه با هم یه اونجرز بهتر و بزرگ تری رو تشکیل بدند.
تازه کم کم ممکنه علاوه بر دو تا پیتر پارکر ابعاد دیگه، ابر قهرمان هایی از ابعاد مختلف بیان مثل همون دو تا قهرمانی که آخر جاوندانگان دیده شدند و بقیشون که بعدا خواهند اومد و غیره و غیره که این شروع خیلی بزرگ تری برای انتقام جویان هست.
پس باید خودمون رو منتظر بزاریم برای فیلم هایی بهتر و شگفت آور تز از انتقام جوایان چهارگانه که میتونن با اسمایی دیگه اما ادامه ماجرای انتقام جویان به طور بهتری باشن.
تازه از کجا معلوم که شخصیتای ابر قهرمان دی سی مثل بتمن به مارول اضافه نشن (مثل شخصیت مرد عنکبوتی از دیزنی) که بزرگ ترش کنند؟
پس نمیشه نتیجه خاصی گرفت وقتی که اینطوری میتونه باشه.
راستی چیزای عجیب و سوتی مانندی رو من توی انتقام جویان دیدم؛ مثلا اون زن کچله به عنوان استاد همه جادوگرا توی انتقام جویان چهار اومد در حالی که اون زمانی که اومده بود دکتر استرنج بهش اون گردنبند رو داده بود و رییسش بود در حالی که دکتر استرنج قبل از اینکه فرد خاصی توی جادوگری بشه اون زنه مردش و این عجیبه؛ کسی میتونه اشتباه رو تایید کنه؟
باید حداقل ۵ سال تمام بگذره
قهرمان های جدید خوب به مردم معرفی بشوند
داستان های فرعی و اصلی روایت بشوند
تا یه ابر شرور دیگری که خطری برای همگان هست حداقل تانوس در برابر اون باید یک
پشه کش محسوب بشه
کانگ فاتح
نال )خدای سیمپوت ها(
انتی سلستیال ها
هر شروری که در حد مولتی ورس باشه
بسیار عالی
به نظر من که همچین کاری رو نمیکنن در اصل فیلم پایان بازی آخرین فیلم با اون ابر قهرمان های سابق بود و اکثر اون ها توی خط زمانی داستان کنار گذاشته شدن
فیلم بعدی احتمالا انتقام جویان جوان هست که ساخته میشه حتی اگر هم این نباشه نسخه بعدی انتقام جویان چیزی در حد نسخه اولیه هست زمانی که قهرمان های جدید دور با هم آشنا و دور هم جمع میشن پس با این حساب نمیشه ار اون ها انتظار نبرد با یک دشمن خیلی قوی اون هم در همون اول کار رو داشت
شما اگر فیلم لوکی رو دیده باشید میفهمید که برای مقابله باید از تمام انتقام جویان همراه با جاودانگان استفاده کنن

source

توسط techkhabari