دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شرکت Flexiv از رباتی به نام Moonlight رونمایی کرده و مدعی است که این محصول اولین ربات دنیا با قابلیت استفاده از نیروی کنترل‌شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
یک شرکت توسعه‌دهنده موفق به توسعه اولین ربات با بازوهای موازی شده است که می‌تواند نیروی کنترل‌شده اعمال کند. این ربات مناسب کارهایی مثل سفت‌کردن پیچ و صیقل‌کاری وسایل است که نیازمند حرکت دقیق و کنترل نیرو هستند. این ربات Moonlight نام دارد.
براساس گزارشی که در وب‌سایت Devices & Controls منتشر شده است، ربات Moonlight از قابلیت منحصربه‌فرد اندازه‌گیری فشار تا سطح 0.1 نیوتن بهره می‌برد و می‌تواند با دقت بالا روی اشیای ظریف کار کند. شرکت Flexiv که سازنده این ربات است، می‌گوید محصول آن‌ها می‌تواند کارهای مربوط به بازوهای رباتیک معمولی را با دقت و سرعت ربات‌های موازی انجام دهد.
«هائو جیانگ»، مدیر توسعه محصول شرکت Flexiv می‌گوید: «Moonlight ترکیبی از ربات‌های تحسین‌شده سری Rizon و طراحی‌های اثبات‌شده از ربات‌های موازی است.» ربات حاضر می‌تواند تا 12 کیلوگرم بار را با سرعت پایین و تا 7 کیلوگرم بار را با سرعت 1.5 متر بر ثانیه جابه‌جا کند.
ربات Moonlight با ملزومات ایمنی سطح PI d سازگاری دارد، از ارتباطات EtherCat پشتیبانی می‌کند و با استاندارد IP65 در برابر رطوبت مقاوم است. از آن‌جایی که این ربات می‌تواند در هر زاویه‌ای کار کند، این امکان را دارید تا از آن حتی برای سفت‌کردن پیچ روی مدارهای PCB کمک بگیرید و آسیبی به مدارها وارد نشود.
Flexiv همچنین برای Moonlight یک دستگیره رباتیک ساخته است که ظاهراً می‌تواند هر وسیله‌ای را صرف‌نظر از شکلی یا بافت سطح آن بلند کند. این دستگیره Grav نام دارد و نیاز به تغییر ابزارهای انتهای بازو را کاهش می‌دهد. ربات Moonlight قرار است در فصل سوم سال 2023 روانه بازار شود.
شرکت Flexiv در سال 2016 از دانشگاه استنفورد بیرون آمد و حالا در کشورهای مختلفی ازجمله چین، آمریکا، تایوان و سنگاپور شعبه دارد. تعداد کارمندان این شرکت درحال‌حاضر به حدود 300 نفر می‌رسد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari