یک تجربه دیگر از دل تذاهیب
دوست دارم کسی که برای اولین بار ایده استفاده از طراحی و رنگ‌بندی تذاهیب قرن شانزدهم میلادی برای بازی‌های ویدیویی را داده پیدا و از او تشکر کنم. پس از Pentiment این بار نوبت به Inkulinati رسیده تا دوباره سراغ چنین طراحی منحصر به فردی برود. البته داستان کمی درخصوص Inkulinati متفاوت است؛ نه تنها طراحی هنری بازی، بلکه ایده اصلی آن نیز از دل همین تذاهیب ارزشمند قدیمی بیرون آمده!
بیاید برایتان یک نکته تاریخی بامزه تعریف کنم که خودم با تجربه Inkulinati آن را فهمیدم. در قرن شانزدهم میلادی راهبان مذهبی وقتی از عبادت و خواندن کتاب‌های آموزشی خسته می‌شدند به نقاشی کشیدن رو می‌آوردند. برخی از آن‌ها نقاشی‌هایشان را روی پاورقی یا اطراف صفحات کتاب‌هایشان می‌کشیدند و این جریان برای سالیان سال تکرار می‌شد. همیشه نوعی طنز در این نقاشی‌ها وجود داشت. برای مثال خرگوش‌ها در نقش سرباز یا حیوانات دیگر در نقش‌های متفاوت نقاشی می‌شدند.
استودیو Yaza Games با الهام از همین داستان تصمیم گرفته تا Inkulinati را توسعه دهد. در این بازی شما حکم راهبی را دارید که یک جوهر جادویی پیدا کرده. این جوهر جادویی به نقاشی‌هایتان جان می‌دهد و حال سرگرمی شما در اوقات فراغتتان تبدیل به یک جنگ تمام عیار می‌شود. به راهبان دیگر می‌رسید و تصمیم می‌گیرید ببینید ارتش کدام یک از شما روی حاشیه کتاب‌ها پیروز می‌شود.
بازی Inkulinati یک استراتژیک نوبتی‌ست. بازی راندهای متعددی دارد و در هر کدام تعداد حرکات محدودی برای جابجا شدن در صفحه و خانه‌های خالی یا جنگیدن دارید. می‌توانید سربازان بیشتری نقاشی کنید یا با استفاده از سربازان کمتر و استراتژی‌های بهتر پیروز میدان شوید. بخش آموزشی Inkulinati کمی پیچیده به نظر می‌رسد، اما زمانی که تمامش کنید و وارد مراحل داستانی شوید متوجه سادگی و البته عمق گیم‌پلی Inkulinati می‌شوید.
تلاش شده تا شخصیت‌های بازی همان طنزی که تعریف کردم را پوشش دهند. به همین خاطر است که خرگوش‌های شمشیر به دست، روباه‌های کمانگیر و خرها را در نقش نیروهای کمکی در بازی می‌بینید. هر مرحله از Inkulinati یک چالش جدید پیش پایتان می‌گذارد و تلاش می‌کند با محدود‌تر کردن فضا یا مقدار جوهری که در اختیار دارید حسابی به فکر وادارتان کند.
کسی در این نبرد پیروز است که بتواند تصویر راهب را در بازی به قتل برساند. از آنجایی که نوار سلامتی شخصیت‌ها چندان زیاد نیست و استراتژی‌های عجیبی مانند هل دادن و پرت کردن پایین از صفحه در بازی وجود دارد باید حسابی حواستان را جمع کند. در این بین با طی کردن مراحل داستانی بازی امکان گرفتن طرح‌های جدید برای سربازانتان و همچنین قابلیت‌های متنوعی را پیدا می‌کنید. حتی برخی انتخاب‌ها پیش پایتان قرار می‌گیرد که روی شرایط شخصیتتان تاثیرگذار خواهد بود.
بازی Inkulinati مخصوص آن دسته از افرادیست که به بازی‌های استراتژیک و فکری علاقه‌مندند. طراحی منحصر به فرد بازی در کنار هسته جالبی که برای طراحی کلیت ماجرا انتخاب کرده باعث می‌شود با یک تجربه به یادماندنی و ارزشمند مواجه باشیم که می‌تواند برای مدت‌ها شما را به چالش بکشد.
چقدر جذاب
نقاشی این موجودات اطراف کتاب های بازی pentiment هم بود، واقعا ایده خلاقانه ایه
نگاهی به جزئیات این سفر شگفت‌انگیز
«خویشاوند»

source

توسط techkhabari