دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ستارگان خوشه ستاره‌ای NGC ۱۸۵۰ بسیار جوان هستند و همین موضوع باعث شده است تا این خوشه ستاره‌ای خاص باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
تصویر امروز ناسا که توسط تلسکوپ فضایی هابل ثبت شده است، خوشه ستاره‌ای را نشان می‌دهد که در نگاه اول یادآوری از خوشه‌های ستاره‌ای کروی باستانی که در کهکشان ما وجود دارند، است. اما نکته تعجب‌آور اینجاست که اندازه و شکل خوشه ستاره‌ای نشان می‌دهد که این جرم متعلق به زمان‌های بسیار دور نیست.
ستارگان خوشه ستاره‌ای NGC ۱۸۵۰ بسیار جوان هستند و همین موضوع باعث شده است تا این خوشه ستاره‌ای خاص بوده و همتای شناخته‌شده‌ای در راه شیری نداشته باشد. همچنین این جرم یک خوشه ستاره‌ای دوتایی با یک خوشه دوم مملو از ستاره‌ است که در سمت راست تصویر و در مرکز خوشه بزرگ مشاهده می‌شود.
ستاره‌شناسان تخمین می‌زنند که ستاره‌های خوشه بزرگ پنجاه میلیون سال سن داشته باشند؛ درحالی‌که ستارگان در خوشه دوم جوان‌تر هستند و سن آن‌ها حدوداً چهار میلیون سال است. NGC ۱۸۵۰ در فاصله ۱۶۸ هزار سال نوری در نزدیکی حومه کهکشان ابر ماژلانی بزرگ قرار دارد.
در سمت چپ تصویر رشته‌های گاز درخشانی دیده می‌شوند که مانند بقایای ابرنواختر در کهکشان ما، گواهی برای انفجارهای شدید ستاره‌ای هستند و نشان می‌دهند که ستاره‌های پرجرم اخیراً و به مدت کوتاهی در این منطقه حضور داشته‌اند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari